Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ako prvý predmet si maturanti zopakujú slovenčinu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.08.2013

Predmety slovenský jazyk a literatúra a slovenský jazyk a slovenská literatúra si neúspešní maturanti písomne zopakujú 3. septembra, cudzie jazyky 4. septembra, matematiku a maďarský jazyk a literatúru 5. septembra.
Ako prvý predmet si maturanti zopakujú slovenčinu
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Prvý predmet, ktorý si neúspešní maturanti v septembri zopakujú, je slovenský jazyk a literatúra a slovenský jazyk a slovenská literatúra na školách s vyučovacím jazykom maďarským.

Písomné maturity z týchto predmetov čakajú na žiakov 3. septembra, informovala riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania Romana Kanovská. Anglický jazyk, nemecký a ruský jazyk na úrovni B1 a B2 si maturanti opravia 4. septembra, matematiku a maďarský jazyk a literatúru 5. septembra.

Opravné písomné maturity zo slovenského jazyka a literatúry budú na 11 stredných školách v Bratislave, Dunajskej Strede, Trnave, Trenčíne, Nitre, Hurbanove, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove, Humennom a Košiciach. Ich presný zoznam zverejní Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania na svojej internetovej stránke www.nucem.sk, informácie študenti budú môcť nájsť aj na internetovej stránke ministerstva školstva www.minedu.sk. Žiaci sa o mieste konania opravnej písomnej maturitnej skúšky dozvedia aj od riaditeľa školy. Maturity z cudzích jazykov budú prebiehať na 28 školách, z matematiky na 12 školách.

V septembri by si písomnú maturitnú skúšku malo zopakovať 1 342 žiakov. Z tohto počtu je 54 takých žiakov, ktorí budú opravovať dva predmety, a to v kombinácii slovenský jazyk a literatúra a cudzí jazyk. Na opravný termín písomných maturít zo slovenského jazyka a literatúry a slovenského jazyka a slovenskej literatúry sa prihlásilo 120 žiakov, na matematiku 141 a cudzie jazyky 1 079 maturantov, na maďarský jazyk a literatúru sa prihlásili dvaja žiaci.

Na to, aby žiaci opakujúci maturitnú skúšku uspeli, potrebujú dosiahnuť viac ako 33 percent v externej časti alebo viac ako 25 v písomnej forme internej časti maturitnej skúšky, ak majú z ústnej odpovede najhoršiu známku 3. Ak dostali z ústnej skúšky 4, potrebujú splniť obidve kritériá súčasne. Testy z matematiky musia napísať na viac ako 25 percent.

Pôvodne hrozilo, že písomné maturity sa budú opravovať až o rok. Parlament napokon nepriamo novelizoval zákon o výchove a vzdelávaní, aby sa mohli opravné ústne aj písomné maturity robiť na jeseň a maturanti nestratili celý rok.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Po tretí sa na Slovensko chystá austrálska dvojica mímov, ktorú celý svet pozná ako The Umbilical Brothers.
pred 5 rokmi
Autorom publikácie je Jozef Lukáč, primár oddelenia systémových ochorení v Národnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch.
pred 3 rokmi
Film sa odohráva v 19. storočí vo Valašsku.
pred 5 rokmi
Príčinou úmrtia 52-ročného herca bolo kardiovaskulárne ochorenie.
pred 5 rokmi
DJ Milan Lieskovsky dodržal slovo. Už na začiatku roka dáva do obehu celkom novú nahrávku Move On aj spolu s videoklipom.
pred 6 rokmi
Server.sk pre vás pripravil jesennú súťaž o hudobné CD. Každý týždeň žrebujeme jedného výhercu. Súťažiť môžete až do 2. novembra.
pred 6 rokmi
Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila v roku 1990 1. október za Medzinárodný deň starších ľudí, cieľom ktorého je poukázať na postavenie a problémy staršej populácie
pred 4 rokmi
Ešte nikdy, na žiadnom zvukovom nosiči nevyšli historické nahrávky z rozhlasového archívu v takom rozsahu a v tak rozmanitom výbere. Rozhlasová história prináša takmer 12 hodín záznamov vo formáte mp3.