Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ak do apríla nebudú peniaze, odborári chcú neobmedzený štrajk

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.02.2015

Minister spravodlivosti Tomáš Borec je optimista a verí, že do apríla dohodne s ministrom financií Petrom Kažimírom navŕšenie rozpočtu.
Ak do apríla nebudú peniaze, odborári chcú neobmedzený štrajk
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/free
 

Justiční odborári chcú vedieť do 10. apríla výsledky rokovaní medzi ministerstvom financií a ministerstvom spravodlivosti o navŕšení rozpočtu pre rezort justície.

Ak dovtedy nebudú vedieť, o koľko a kedy sa rozpočet navŕši, 12. apríla na rokovaní rady predsedov odborových organizácií rozhodnú o ďalšom postupe. “Ak nebudeme vedieť sumu, pokračujeme v časovo neobmedzenom štrajku,“ vyhlásil pred protestujúcimi pred budovou ministerstva spravodlivosti po rokovaní s ministrom Tomášom Borecom člen predsedníctva justičných odborárov Pavol Uhrík.

Vyše 3 700 zamestnancov justície dnes nešlo do práce a niekoľko stoviek z nich prišlo na protest do Bratislavy. Základný chod súdov zabezpečovalo predovšetkým vedenie súdov a sudcovia, ktorí podľa ústavy nemajú právo na štrajk. Štrajkujúci zamestnanci justície pred ministerstvom zdôrazňovali, že dnes uvidia, že „bez nás to nejde“. Na transparentoch mali napísané heslá: "Pracujeme ako mule, nemáme čo do papule, Sľuby sa sľubujú a chlieb sa je!, Už nebudeme pracovať za minimálnu mzdu!"

Predsedníčka Odborového zväzu justície Marta Božková zdôraznila, že do apríla budú odborári ďalej vyvíjať kroky na splnenie štyroch požiadaviek, ktoré majú. Odborárom ide o zvýšenie rozpočtu ministerstva spravodlivosti minimálne o 25 percent, zabezpečenie materiálno-personálneho a ekonomického chodu súdov, okamžité prijatie osobitného zákona o postavení zamestnancov v justícii a zlepšenie sociálno-ekonomickej situácie zamestnancov justície.

Minister Borec zopakoval pre médiá, že sa ešte neskončili rokovania s ministerstvom financií. On osobne je však optimista a verí, že do 10. apríla, keď chcú odborári vedieť ich výsledky, bude známa suma, o koľko sa rozpočet pre justíciu navŕši. „Viaceré čiastkové veci sme už vyriešili, zostáva otvorená otázka, odkiaľ potrebné prostriedky zobrať, a to je to najťažšie,“ konštatoval. V podstate vylučujem, že by som sa s ministrom financií nedohodol, dodal. Minister zopakoval, že podporuje ciele odborárov, ale nesúhlasí s formou, akú si vybrali na ich dosiahnutie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Úzkosť u detí môže vyvolať nárast rizika vzniku kardiovaskulárnych chorôb v dospelosti.
pred 5 rokmi
Jednou z najúčinnejších zdrojov dôveryhodných informácií o vybranom vozidle je certifikát Cebia REPORT.
pred 6 rokmi
Extrémne horúčavy vplývajú na ľudský organizmus, ale aj na jedlo, potraviny či vodu v prírodných a umelých kúpaliskách.
pred 6 rokmi
Scorseseho film skutočne môže provokovať veriacich, je však neobyčajne pôsobivým a obohacujúcim dielom.
pred 4 rokmi
Každý si raz nájde svoju životnú lásku. Či to bude váš najlepší kamarát, taliansky kuchár, doktor, predavač zmrzliny, neznámy chalan alebo hnedooký maliar.
pred 2 rokmi
Slovenský Jimi Hendrix a holandský Slovák očarili publikum! Spevák Thomas Puskailer spolu s vynikajúcim gitaristom Andrejom Urbanským sú fantasticky zohranou dvojkou a fanúšikovia sú nadšení z toho, ako im to spolu ladí.
pred 5 rokmi
Pokuty sú vo výške 4,28 mil. eur a nakoľko ide o prvostupňové rozhodnutie, proti ktorému môže účastník podať rozklad, úrad v tejto fáze neuvádza ďalšie podrobnosti.