Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ak do apríla nebudú peniaze, odborári chcú neobmedzený štrajk

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.02.2015

Minister spravodlivosti Tomáš Borec je optimista a verí, že do apríla dohodne s ministrom financií Petrom Kažimírom navŕšenie rozpočtu.
Ak do apríla nebudú peniaze, odborári chcú neobmedzený štrajk
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/free
 

Justiční odborári chcú vedieť do 10. apríla výsledky rokovaní medzi ministerstvom financií a ministerstvom spravodlivosti o navŕšení rozpočtu pre rezort justície.

Ak dovtedy nebudú vedieť, o koľko a kedy sa rozpočet navŕši, 12. apríla na rokovaní rady predsedov odborových organizácií rozhodnú o ďalšom postupe. “Ak nebudeme vedieť sumu, pokračujeme v časovo neobmedzenom štrajku,“ vyhlásil pred protestujúcimi pred budovou ministerstva spravodlivosti po rokovaní s ministrom Tomášom Borecom člen predsedníctva justičných odborárov Pavol Uhrík.

Vyše 3 700 zamestnancov justície dnes nešlo do práce a niekoľko stoviek z nich prišlo na protest do Bratislavy. Základný chod súdov zabezpečovalo predovšetkým vedenie súdov a sudcovia, ktorí podľa ústavy nemajú právo na štrajk. Štrajkujúci zamestnanci justície pred ministerstvom zdôrazňovali, že dnes uvidia, že „bez nás to nejde“. Na transparentoch mali napísané heslá: "Pracujeme ako mule, nemáme čo do papule, Sľuby sa sľubujú a chlieb sa je!, Už nebudeme pracovať za minimálnu mzdu!"

Predsedníčka Odborového zväzu justície Marta Božková zdôraznila, že do apríla budú odborári ďalej vyvíjať kroky na splnenie štyroch požiadaviek, ktoré majú. Odborárom ide o zvýšenie rozpočtu ministerstva spravodlivosti minimálne o 25 percent, zabezpečenie materiálno-personálneho a ekonomického chodu súdov, okamžité prijatie osobitného zákona o postavení zamestnancov v justícii a zlepšenie sociálno-ekonomickej situácie zamestnancov justície.

Minister Borec zopakoval pre médiá, že sa ešte neskončili rokovania s ministerstvom financií. On osobne je však optimista a verí, že do 10. apríla, keď chcú odborári vedieť ich výsledky, bude známa suma, o koľko sa rozpočet pre justíciu navŕši. „Viaceré čiastkové veci sme už vyriešili, zostáva otvorená otázka, odkiaľ potrebné prostriedky zobrať, a to je to najťažšie,“ konštatoval. V podstate vylučujem, že by som sa s ministrom financií nedohodol, dodal. Minister zopakoval, že podporuje ciele odborárov, ale nesúhlasí s formou, akú si vybrali na ich dosiahnutie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Punkoví klasici Visací zámek prichádzajú s novým albumom. Dokončili ho presne päť rokov po znamenitom a dnes už legendárnom albume Punk! a sľubujú, že teraz svoju slávu ešte znásobia. Drastický videoklip k titulnej piesni Padesát nakrútil jedným šmah
pred 3 rokmi
Vynikajúco nakrútené, uveriteľné do najmenšieho detailu, skvelý herecký koncert. A záplava bonusov k tomu.
pred 10 rokmi
Fyziologickú adaptáciu obehového systému na zvýšené objemové nároky je možno rozdeliť na niekoľko časových etáp.
pred 7 rokmi
Konšpiračné trilery sa už popasovali so všeličím – s Da Vinciho kódom, tajnými službami Mossad, MI5, KGB i CIA... Doteraz však chýbal napínavý román o záhadnej megalitickej stavbe Stonehenge.
pred 3 rokmi
Spoločnosť zorganizovala v priestoroch Vzdelávacieho strediska v Gbeľanoch pre administratívnych zamestnancov výrobného závodu v poradí už sedemnáste darovanie krvi.
pred 7 rokmi
Cukrovka je jedna z najzávažnejších civilizačných chorôb, ale dá sa s ňou žiť pri správnom životnom štýle.
pred 6 rokmi
Odborníci tvrdia, že pravidelná konzumácia pistácií po dobu aspoň jedného mesiaca môže znížiť hladinu cholesterolu až o 10%!
pred 5 rokmi
Za posledných desať rokov vzrástol na Slovensku ich počet až o 30 percent, avšak zlepšila sa aj starostlivosť.