Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. februára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V Amerike sú už obézny aj domáci miláčikovia

Zdroj: Internet, redaktor: neuvedený, pridané: 28.02.2011

Takmer polovica domácich miláčikov v USA trpí nadváhou...
V Amerike sú už obézny aj domáci miláčikovia
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Čo si myslíte? Mal by byť majiteľ zvieraťa zodpovedný za jeho váhu?

Podľa výskumu Asociácie pre prevenciu obezity domácich miláčikov trpí viac ako polovica amerických psov a mačiek nadváhou. 1/5 psov a mačiek je obézna, pričom váži o 30% viac ako je zdravé. Zdá sa že americká obezitná ,,epidémia,, sa netýka iba ľudí.

Miláčikovia trpiaci nadváhou trpia tiež rôznymi zdravotnými problémy ako cukrovkou, zlyhaním obličiek a rakovinou. Iba minulý rok vyplatila poisťovacia spoločnosť 25 miliónov na choroby súvisiace s obezitou ako je napríklad astma.

Kto je za to zodpovedný?
Podľa Wall Street Journal sú na vine vlastníci miláčikov a taktiež čiastočne výrobcovia potravy. Napriek tomu že ich majitelia môžu mať dobré úmysly (alebo si len možno myslia, že ich miláčikovia vyzerajú lepšie pri tackavej chôdzi), nadváha je väčšinou spôsobená majiteľmi, ktorí zvieratá prekrmujú a dostatočne nevenčia.

Množstvo vlastníkov domácich zvierat bolo obvinených z toho, že svojich miláčikov nechali hladovať. Tento prípad sa vzťahuje na nedávno zatknutú ženu z Queensu, ktorej pitbull vážil iba 8 kilogramov. Avšak iba nedávno sa začala aj nadváha popisovať ako typ týrania zvierat. Jedným z prvých prípadov je prípad Davida a Dereka Bentonových, ktorý boli za tento zločin obvinený v roku 2007 a to za to, že ich pes Rusty bol pritučný. Labrador mal dvakrát takú veľkosť ako normálny pes v jeho veku, trpel kĺbovými a dýchacími problémami a taktiež mal ťažkosti s postavením sa na nohy.

Výrobcovia potravy pre domáce zvieratá tvrdia, že na svojich výrobkoch sú povinní úvádzať zoznam kalórií iba vtedy, keď je výrobok propagovaný ako nízko-kalorický. Toto sa však má čoskoro zmeniť.

Dobrou správou je, že tomuto typu obezity sa dá ľahko čeliť. Asociácia pre prevenciu obezity domácich miláčikov odporúča vypočítať si dávku kalórií vhodnú pre vášho miláčika.

Na webovej stránke www.petobesityprevention.com sa nachádza zoznam kalórií pre mnohé značky. Sústreďuje sa na nízko-proteínové jedlá.

Tiež sa postarajte o to, aby mal váš miláčik dostatok pohybu. Pre psov je to 20-30 minút prechádzky a pre mačky 5-15 minút aktivity ako napríklad naháňanie hračiek.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 12 rokmi
Pohyb ako jeden zo základných prejavov života umožňuje samotnú existenciu a je jej mimoriadne dôležitou súčasťou.
pred 5 rokmi
Podľa odborníkov práve s príchodom Vianoc strácame zábrany a necháme sa vtiahnuť do maratónu ochutnávok a nevinného prejedania sa, ktoré často pokračuje aj začiatkom roka.
pred 6 rokmi
Proces reštrukturalizácie, ktorý počíta so zrušením 8 tis. pracovných miest, musí automobilka zastaviť dovtedy, kým neukončí konzultácie so zamestnancami
pred 5 rokmi
Pesničku Milovaná, ktorá sa nachádza na jeho aktuálnom albume Môj život, zložil pre dcérku Hanku, no do klipu k nej použil aj zábery ďalších „milovaných“ detí.
pred 7 rokmi
Zdá sa, že tuningovým špecialistom z Lumma Design sa podarilo výrazne zvýšiť atraktívnosť a športový imidž M6.
pred 17 rokmi
Po rozpade Ríma začala nová epocha v dejinách ľudstva.
pred 6 rokmi
Zlý chlapec jednoducho príde na ostrov, aby tam stúpil ešte do väčšieho bahna, nadobro sa zhúlil a zmenil sa na lepšieho človeka, ktorý sa pokúsi zmeniť svet. Svet, v ktorom už vtedy vládli byrokracia a prachy.
pred 7 rokmi
Cable Guy, vydaný na Blu-ray pri príležitosti 15. výročia svojho vzniku, nikdy nevyzeral takto skvele.