Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 13. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V Amerike sú už obézny aj domáci miláčikovia

Zdroj: Internet, redaktor: neuvedený, pridané: 28.02.2011

Takmer polovica domácich miláčikov v USA trpí nadváhou...
V Amerike sú už obézny aj domáci miláčikovia
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Čo si myslíte? Mal by byť majiteľ zvieraťa zodpovedný za jeho váhu?

Podľa výskumu Asociácie pre prevenciu obezity domácich miláčikov trpí viac ako polovica amerických psov a mačiek nadváhou. 1/5 psov a mačiek je obézna, pričom váži o 30% viac ako je zdravé. Zdá sa že americká obezitná ,,epidémia,, sa netýka iba ľudí.

Miláčikovia trpiaci nadváhou trpia tiež rôznymi zdravotnými problémy ako cukrovkou, zlyhaním obličiek a rakovinou. Iba minulý rok vyplatila poisťovacia spoločnosť 25 miliónov na choroby súvisiace s obezitou ako je napríklad astma.

Kto je za to zodpovedný?
Podľa Wall Street Journal sú na vine vlastníci miláčikov a taktiež čiastočne výrobcovia potravy. Napriek tomu že ich majitelia môžu mať dobré úmysly (alebo si len možno myslia, že ich miláčikovia vyzerajú lepšie pri tackavej chôdzi), nadváha je väčšinou spôsobená majiteľmi, ktorí zvieratá prekrmujú a dostatočne nevenčia.

Množstvo vlastníkov domácich zvierat bolo obvinených z toho, že svojich miláčikov nechali hladovať. Tento prípad sa vzťahuje na nedávno zatknutú ženu z Queensu, ktorej pitbull vážil iba 8 kilogramov. Avšak iba nedávno sa začala aj nadváha popisovať ako typ týrania zvierat. Jedným z prvých prípadov je prípad Davida a Dereka Bentonových, ktorý boli za tento zločin obvinený v roku 2007 a to za to, že ich pes Rusty bol pritučný. Labrador mal dvakrát takú veľkosť ako normálny pes v jeho veku, trpel kĺbovými a dýchacími problémami a taktiež mal ťažkosti s postavením sa na nohy.

Výrobcovia potravy pre domáce zvieratá tvrdia, že na svojich výrobkoch sú povinní úvádzať zoznam kalórií iba vtedy, keď je výrobok propagovaný ako nízko-kalorický. Toto sa však má čoskoro zmeniť.

Dobrou správou je, že tomuto typu obezity sa dá ľahko čeliť. Asociácia pre prevenciu obezity domácich miláčikov odporúča vypočítať si dávku kalórií vhodnú pre vášho miláčika.

Na webovej stránke www.petobesityprevention.com sa nachádza zoznam kalórií pre mnohé značky. Sústreďuje sa na nízko-proteínové jedlá.

Tiež sa postarajte o to, aby mal váš miláčik dostatok pohybu. Pre psov je to 20-30 minút prechádzky a pre mačky 5-15 minút aktivity ako napríklad naháňanie hračiek.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Pre Tarantina westerny predstavujú zaujímavé diela o dobre a zle. Zistil, že štruktúra a záber toho žánru ideálne vyhovujú príbehu v snahe jedného muža dostať sa na plantáž, aby tam zachránil svoju ženu.
pred 5 rokmi
Nová S60 presviedča výraznými dizajnovými zmenami a ďalšími vylepšeniami Okrem štúdie Volvo Concept Coupé sa švédska automobilka prezentovala na autosalóne v Frankfurte nad Mohanom ( IAA 2013) aj modernizovaným typovým radom S60.
pred 13 rokmi
Mašinéria zvaná Superstar dobieha do svojho konca. Aspoň čo sa týka jej prvej edície. Vychytená značka nateraz stráca dych, aby sa mohla naplno venovať novým tváram, ktoré už čoskoro objaví v druhom kole.
pred 6 rokmi
Tento objektív AF-S s ohniskovou vzdialenosťou 800 mm, malým zaclonením f/5.6 a systémom VR bude úplne kompatibilný so systémom automatického zaostrovania všetkých fotoaparátov Nikon formátu FX.
pred 6 rokmi
Na prestížny zoznam sa dostali napríklad Deep Purple, Rush, Public Enemy, Kraftwerk, Procol Harum alebo Donna Summer.
pred 5 rokmi
Roadster inšpirovaný D-Type
pred 6 rokmi
Slávnostný večer IT GALA je neformálne stretnutie vedúcich predstaviteľov IT komunity s významnými osobnosťami verejného a politického života.
pred 8 rokmi
Snoop si týmto spôsobom uctil pamiatku svojho dlhoročného priateľa, s ktorým pôsobil v skupine 213. Ten skonal 15. marca vo veku 41 rokov.