Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Úžasné fakty o koraloch

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 20.05.2011

Koraly sú krásne, ale aj veľmi citlivé na zmenu životného prostredia. Umierajú ak sa teplota okolitej vody zmení o jeden alebo dva stupne, alebo ak sa zmení obsah soli vo vode.
Úžasné fakty o koraloch
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Koraly sú krásne, ale aj veľmi citlivé na zmenu životného prostredia. Umierajú ak sa teplota okolitej vody zmení o jeden alebo dva stupne, alebo ak sa zmení obsah soli vo vode.

Starí Gréci pokladali koraly za ľiečivé, preto že Poseidon býval v kráľovstve z koralov a drahokamov. Tak tiež Rimania verili v ochrannú silu koralov, ktorá mala chrániť deti pred nebezpečenstvom. Koraly používal aj ako liek pri uštipnutí hadmi, či škorpiónmi a na diagnostiku chorôb - zmenou ich farby. V súčastnosti sa chemické zlúčeniny z koralov používajú ako liek proti bolesti, na liečbu chorôb, ako rakovina či AIDS a pod. Koraly s názvom Bamboo sú dokonca používané, ako živé kostné implantáty pre ich cenné biologické vlastnosti.

Koraly sa používajú na výrobu šperkov, alebo ako ozdoby do domu, nie len pre ich krásu a kvalitu, ale aj pre ich materiálnu hodnotu. Niektoré koraly sú skoro rovnako hodnotné, ako drahé kamene pre ich jedinečnosť, ako napríklad výrazne červené, či ružové koraly.

Tibetský lámovia používajú korálový ruženec. Koral je jeden zo siedmich pokladov uvedených v budhistickom písme: Koralové šperky, ako koralové náramky, koralové náhrdelníky či koralové prstene, ktoré sa dotýkajú kože, boli dlho považované za talizman, ktorý mohol zastaviť krvácanie, ochrániť pred zlými duchmi alebo hurikánmi.
koral s rybami sxc
Koralové útesy okrem toho že sú krásne, poskytujú útočisko veľkému množstvu rôznorodých rýb.
zdroj: SXC/free
potápači sxc
Nádherné koralové útesy hemžiace sa množstvom pestrofarebných rýb s obľubou navštevujú potápači.
zdroj: SXC/free
koral sxc 3
Koraly prijímajú z morskej vody uhličitan vápenatý a používajú ho na tvorbu vápenatých kostier.
zdroj: SXC/free
koral sxc
Mäkké korály nevytvárajú vápenatú kostru, preto netvoria koralové útesy, ktoré sú produktom tvrdých korálov.
zdroj: SXC/free
koraly 2
Ružovo biely a ružový koral majú majú jemnejší vplyv ako biely koral, ale veľmi významne ovplyvňujú duševnú a duchovnú oblasť.
zdroj: Internet
Great Barrier Reef dreastime
Koralové útesy ponúkajú nádherné podmorké divadlo. Vyskytujú sa pri celom pobreží tropickej východnej Ázie a východnej Ameriky. Najväčší koralový útes na sväte je Veľká koralová bariéra pri pobreží Austrálie.
zdroj: SXC/free
biely koral
Biely koral očistuje myseľ od tených myšlienok a negatývnych predstáv, posilňuje rozum a intelekt. Biely koral tiež lieči kosti a podporuje funkciu močového ústrojenstva.
zdroj: Internet
koraly
Čaro korálových útesov tkvie v ich rozmanitosti. Na jednom mieste vedľa seba žijú rôzne druhy koralov, rýb a morských živočíchov, ktoré spolu vytvárajú úžasný ekosystém.
zdroj: Internet
Koral sxc 5
Koraly poskytujú skrýšu a potravu nejednej rybke.
zdroj: SXC/free
koral sxc 2
Koralový útes je živý cintorín. Nachádza sa na ňom neuveriteľné množstvo polipov, či korálových živočíchov, ktoré žijú na kostrách svojich predkov.
zdroj: SXC/free
ružový koral sxc
Lososovo ružový koral podporuje krvný obeh, tvorbu krvných doštičiek a odplavovanie v krvi nahromadených nečistôt, praznivo ovplyvňuje činnosť močového mechúra a pomáha prečisťovať ľadviny. Červený koral je známy ako talizman proti urieknutiu a očarovaniu, ale hlavne ako nositeľ pozemskej energie.
zdroj: SXC/free
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Speváčka Dominika Mirgová sa rozhodne nebojí ukázať, čo v sebe má. Dôkazom je aj nový videoklip Hore, v ktorom mladá diva neváhala odhaliť svoju ženskú stránku a krivky, za ktoré sa určite nemusí hanbiť. Na pomoc si zobrala najsexi mužov Slovenska..
pred 8 rokmi
Debutový album talentovaného speváka vyšiel v roku 1983 a sympatickému mladíkovi priniesol status idolu dievčenských sŕdc.
pred 10 rokmi
Album Ty a ja tak dostal nový hudobný rozmer.
pred 10 rokmi
Najznámejšie hity a srdcovky - Peter Nagy rekapituluje...
pred 9 rokmi
Špeciálny model pre Veľkú Britániu
pred 9 rokmi
Japonská automobilka Nissan predstavila verejnosti na detroitskom autosalóne (North American International Auto Show) štúdiu e-NV200 Concept.
pred 8 rokmi
Prvé projekcie snímky režiséra Mateja Mináča sa uskutočnia na Floride, kam pricestuje aj syn Sira Nicholasa Wintona - Nick.
pred 7 rokmi
Aj keď, ako väčšina interpretov, aj táto formácia má zjavne najlepšie časy za sebou, ich novinka s nekonečne dlhým názvom je dôkazom toho, že ich to stále baví a vedia to robiť.