Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Stredoeurópsky deň stromov bude 20. októbra

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 14.10.2013

Rozmanité aktivity v rámci podujatia Dni stromov majú spoločný objekt, a to stromy.
Stredoeurópsky deň stromov bude 20. októbra
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Pri príležitosti Stredoeurópskeho dňa stromov, ktorý pripadá na 20. október, pripravila Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) v týždni od 14. do 19. októbra podujatie s výstižným názvom Dni stromov. Ako ďalej informuje na svojej internetovej stránke SAŽP, rozmanité aktivity majú spoločný objekt, a to stromy. Tie produkujú kyslík, plnia funkciu filtra prečisťujúceho vzduch, zmierňujú teplotné extrémy, zvlhčujú vzduch či sa podieľajú na vzhľade krajiny. Podujatie je určené predovšetkým žiakom základných a vysokých škôl, teda tým, ktorí budú o pár rokov rozhodovať aj o kvalite životného prostredia a ktorých environmentálne povedomie treba formovať, čo je cieľom Dní stromov.

Pestrá paleta aktivít je pripravená na pondelok 14. októbra v areáli Komunitného centra Sásová v Banskej Bystrici. Žiaci základných škôl z celej Banskej Bystrice sa môžu zúčastniť na environmentálnych hrách a súťažiach, lesnej pedagogike či vedomostnom kvíze. Ten na záver preverí, čo si deti zapamätali. K dispozícii im bude tiež mobilné dopravné ihrisko. Väčšina aktivít je plánovaná v exteriéri. Platí to aj o prechádzke s lektorom, ktorá povedie v utorok 15. a v piatok 18. októbra do Laskomera a na Urpín. Počas pobytu v prírode budú žiaci v sprievode odborníkov poznávať stromy, rastliny, identifikovať stopy zvierat, spoznávať prírodu v okolí mesta, v ktorom žijú a do ktorej sa mnohí so svojimi rodičmi vôbec nedostanú. Popoludňajší utorkový program je určený študentom. Pripravené je premietanie filmu Zelení kolonizátori z medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí Envirofilm, ktoré bude spojené s besedou o problematike zachytenej v dokumente. V stredu 16. októbra sa dejiskom Dní stromov stane Záhrada – centrum nezávislej kultúry na Nám. SNP v Banskej Bystrici, kde budú pre deti zo škôl v blízkosti centra mesta pripravené zaujímavé environmentálne hry a súťaže o stromoch.

Minulý rok Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s neziskovou organizáciou Envirofuture odštartovala pilotný projekt s názvom Zelený univerzitný park, ktorého cieľom je skvalitniť zelené plochy v blízkosti vysokých škôl. Študenti vyčistili areál Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela od odpadkov a symbolicky zasadili "základový“ strom. Tento rok sa vo štvrtok 17. októbra zrealizuje ďalšia časť projektu – vysadenie stromov a kríkov. V sobotu 19. októbra sa o 10:00 bude čistiť Urpín, ktorý je obľúbeným miestom vychádzok obyvateľov Banskej Bystrice.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Spoločnú skladbu nahrali speváčka Jana Kirschner a skupina Korben Dallas. Novinka s názvom „Spolu“ je o spoločnom dozrievaní dvoch ľudí.
pred 6 rokmi
Pôjde o najväčší samostatný koncert, aký Farna dosiaľ predviedla na Slovensku.
pred 4 rokmi
Krásna speváčka skupiny Mukatado Janka Kozáková a jazzová žijúca legenda Peter Lipa sa stretli v nahrávacom štúdiu a naspievali duet.
pred 5 rokmi
Fit.server.sk pre svojich čitateľov pripravil jarnú súťaž o tri balíčky kozmetiky z línie Ziaja. Čokoládový krém, argánové mydlo a antiperspirant môžu byť tvoje.
pred 6 rokmi
Výborný, pohodový film, ktorému nedominuje bejzbal, ale v podstate niekoľko ľudských osudov na jej pozadí. A to už dokáže prilákať akéhokoľvek diváka, nielen toho amerického a som presvedčený, že nikto tie dve hodiny s týmto filmom nebude ľutovať.
pred 8 rokmi
Výrobca zosilňovačov a reproduktorov Mac prestaval sériové Mini Clubman S na jedinečný showcar.
pred 5 rokmi
Producent Robin Schulz znovu oslavuje. Jeho úprava skladby Prayer In C sa vyšplhala na prvé miesto nemeckého rebríčka iTunes.
pred 6 rokmi
Britská skupina odohrá svoj druhý bratislavský koncert v rámci aktuálneho The Delta Machine Tour na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.