Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Stredoeurópsky deň stromov bude 20. októbra

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 14.10.2013

Rozmanité aktivity v rámci podujatia Dni stromov majú spoločný objekt, a to stromy.
Stredoeurópsky deň stromov bude 20. októbra
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Pri príležitosti Stredoeurópskeho dňa stromov, ktorý pripadá na 20. október, pripravila Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) v týždni od 14. do 19. októbra podujatie s výstižným názvom Dni stromov. Ako ďalej informuje na svojej internetovej stránke SAŽP, rozmanité aktivity majú spoločný objekt, a to stromy. Tie produkujú kyslík, plnia funkciu filtra prečisťujúceho vzduch, zmierňujú teplotné extrémy, zvlhčujú vzduch či sa podieľajú na vzhľade krajiny. Podujatie je určené predovšetkým žiakom základných a vysokých škôl, teda tým, ktorí budú o pár rokov rozhodovať aj o kvalite životného prostredia a ktorých environmentálne povedomie treba formovať, čo je cieľom Dní stromov.

Pestrá paleta aktivít je pripravená na pondelok 14. októbra v areáli Komunitného centra Sásová v Banskej Bystrici. Žiaci základných škôl z celej Banskej Bystrice sa môžu zúčastniť na environmentálnych hrách a súťažiach, lesnej pedagogike či vedomostnom kvíze. Ten na záver preverí, čo si deti zapamätali. K dispozícii im bude tiež mobilné dopravné ihrisko. Väčšina aktivít je plánovaná v exteriéri. Platí to aj o prechádzke s lektorom, ktorá povedie v utorok 15. a v piatok 18. októbra do Laskomera a na Urpín. Počas pobytu v prírode budú žiaci v sprievode odborníkov poznávať stromy, rastliny, identifikovať stopy zvierat, spoznávať prírodu v okolí mesta, v ktorom žijú a do ktorej sa mnohí so svojimi rodičmi vôbec nedostanú. Popoludňajší utorkový program je určený študentom. Pripravené je premietanie filmu Zelení kolonizátori z medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí Envirofilm, ktoré bude spojené s besedou o problematike zachytenej v dokumente. V stredu 16. októbra sa dejiskom Dní stromov stane Záhrada – centrum nezávislej kultúry na Nám. SNP v Banskej Bystrici, kde budú pre deti zo škôl v blízkosti centra mesta pripravené zaujímavé environmentálne hry a súťaže o stromoch.

Minulý rok Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s neziskovou organizáciou Envirofuture odštartovala pilotný projekt s názvom Zelený univerzitný park, ktorého cieľom je skvalitniť zelené plochy v blízkosti vysokých škôl. Študenti vyčistili areál Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela od odpadkov a symbolicky zasadili "základový“ strom. Tento rok sa vo štvrtok 17. októbra zrealizuje ďalšia časť projektu – vysadenie stromov a kríkov. V sobotu 19. októbra sa o 10:00 bude čistiť Urpín, ktorý je obľúbeným miestom vychádzok obyvateľov Banskej Bystrice.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
BeBe Brumík Lesné ovocie obsahuje 45 % ovocia v náplni a to všetko samozrejme bez farbív a konzervantov.
pred 9 rokmi
Kórejská automobilka predstavila automobil SsangYong Actyon Sports, ktorý prichádza konečne s obstojným dizajnom.
pred 9 rokmi
Passat CC je nahradený samostatným typovým radom CC
pred 12 rokmi
Pri pravidelnom cvičení sa často stretávame s otázkou, za aký dlhý čas sa dostaví zlepšenie kondície,...
pred 4 rokmi
Dejting cez internet je nový spôsob ako spoznať ľudí. Človek sa už vraj nemusí hanbiť, všetci to robia. Možno poznáte zoznamovaciu aplikáciu Tinder. Veľmi obľúbená a využívaná.
pred 4 rokmi
Wangovci si nažívali naozaj dobre. No všetko sa v okamihu zmenilo! Charles Wang sa teraz hnevá na celú Ameriku. Je to prelietavá potvora. A neznáša aj jej dejiny.
pred 3 rokmi
V každom vzťahu sa objaví kríza, ktorá sa zdá byť spočiatku riešiteľná, ale vôbec to tak nemusí byť. Ak aj vy takouto krízou prechádzate práve teraz, naše rady vám pomôžu vrátiť všetko do normálu a užívať si partnerský život.
pred 7 rokmi
V roku 2154 sa spoločnosť delí na dve triedy: bohatých, ktorí žijú v dokonalom svete vesmírnej stanice Elysium a ostatných, obyvateľov preľudnenej a zruinovanej planéty Zem.