Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rybári vytiahli vyše 6-metrového žraloka bieleho

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 23.04.2012

Tento predátor môže byť najväčším žralokom bielym, aký bol kedy nájdený a zmeraný.
Rybári vytiahli vyše 6-metrového žraloka bieleho
Zdroj obrázku: Internet
 

Neďaleko mexického pobrežia tento týždeň vylovili žraloka bieleho (Carcharodon carcharias), ktorý rybárov ohromil svojou veľkosťou. Predátora vylovili z mora už mŕtveho, no odtiahli ho na breh, aby sa na neho bližšie pozreli.

„Boli sme ohromení a čoskoro sme si uvedomili, že máme pred sebou naozaj obrovského mŕtveho žraloka bieleho,“ povedal novinárom Guadalupe, jeden z rybárov, ktorí ho ťahali z vody. Žralok meral vyše 6 metrov a mal 907 kilogramov.

Podľa dostupných informácií dosahuje žralok biely maximálnu dĺžku 6,1 metra. Tento žralok teda môže byť najväčší, aký bol kedy nájdený a zmeraný. Všeobecne uznávaným najväčším zdokumentovaným žralokom bielym je jedinec, ktorý meral 6 metrov. V roku 1987 ho našli pri pobreží západnej Austrálie.

Populácia žraloka bieleho sa dramaticky znížila v posledných dvoch desaťročiach, pričom najviac žralokov každoročne uhynie v dôsledku ilegálneho rybolovu, ale taktiež aj po stretoch s loďami. Podľa vedcov zo Stanford University žije v moriach už menej ako 3500 jedincov. Žraloky biele sa stali obávanými predátormi v druhej polovici 70. rokov, po tom, čo americký režisér Steven Spielberg nakrútil snímku Čeľuste (1975) o obrovskom ľudožravom žralokovi bielom.

Informáciu zverejnila webová stránka huffingtonpost.com.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Ak chcete podať čo najlepší duševný výkon, udržujte si pružné telo.
pred 7 rokmi
Jedného pekného dňa je príbeh plný humoru, sarkazmu a sebairónie. Trudy je sympatická hrdinka, jedna z nás. Má navyše dobré srdce, za čo je na konci knihy dostatočne odmenená...
pred 10 rokmi
Už doslova iba pár dní nás delí od vydania jedenásteho štúdiového albumu americkej rockovej formácie Bon Jovi.
pred 8 rokmi
Francúzsky producent a hitmaker David Guetta vydal svoj ďalší album. Platňa sa volá Nothing But The Beat a vyšla v pondelok 29.8.2011.
pred 9 rokmi
Vysoko hodnotená trilógia Tri farby – Modrá, Biela, Červená je celkom iste dôstojným zavŕšením filmovej dráhy jedného z najvýznamnejších poľských režisérov Krzysztofa Kieśłowskeho.
pred 6 rokmi
Nájsť toho správneho chlapa býva riadna fuška. A keď už si myslíte, že je to ten pravý, s ktorým chcete prežiť svoj život a splodiť deti, vykľuje sa z neho chrapúň, infantilný blbec alebo narcista zahľadený do seba...
pred 6 rokmi
Spolu majú vytvoriť nový balík nástrojov na podporu plánovania a analýz pre televízny priemysel vo Veľkej Británii.
pred 7 rokmi
Príbeh svojráznej komédie Až vyjde mesiac sa odohráva v 60. rokoch 20. storočia na romantickom pobreží Nového Anglicka.