Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Inteligencia psov: najľahšie cvičiteľné psy

Zdroj: © Server.sk, redaktor: deny, pridané: 24.09.2011

Rebríček inteligencie psov (1. časť)
Inteligencia psov: najľahšie cvičiteľné psy
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Kynológ a psychológ Stanley Coren vypracoval najznámejší rebríček inteligencie psov. V tomto rebríčku však ide hlavne o cvičiteľnosť. Pravdaže aj tu platí, že existuje určitý štandard plemena, každý jedinec je však iný. Každopádne, ide ale o najuznávanejší a najznámejší rebríček inteligencie psov, ktorý vo veľkej miere zodpovedá skutočnosti. Faktom však zostáva, že pre každého je najmúdrejší pes práve ten jeho. Pozrime sa však na psy, ktoré sú podľa Corena najľahšie cvičiteľné. Tie najťažšie cvičiteľné vám predstavíme už čoskoro.

11. Welsh Corgi Pembroke

Do skupiny vynikajúcich psov, ktorých cvičiteľnosť je najjednoduchšia, patrí napríklad aj najmenší ovčiarsky pes Welsh Corgi Pembroke pôvodom z Veľkej Británie. Vyznačuje sa neobyčajnou životnou energiou, inteligenciou a samostatnosťou. Je to nízky, ale silný pes, ktorý je nebojácny, pracovitý a aj napriek svojim krátkym končatinám až neuveriteľne pohyblivý. Corgi je veľký pes v malom balení, ktorý miluje deti a k svojim majiteľom si vytvára vždy vrúcny vzťah.

Je to však aj aristokratický pes, pretože si ho obľúbila celá kráľovská rodina. Už v roku 1933 kráľovná prejavila sympatie voči tomuto plemenu. V kráľovskom paláci sú dodnes. Pokiaľ je to možné, tých šťastných psov žijúcich v blízkosti monarchov kŕmi sama kráľovná, dokonca už odchovala aj pár šteniatok. Tieto psy kráľovnú sprevádzajú aj na cestách.
Welsh Corgi Pembroke
Welsh Corgi Pembroke
zdroj: Internet

10. Austrálsky dobytkársky pes

Toto plemeno vzniklo postupným krížením ovčiarskych psov anglického pôvodu s dingami. Cieľom bolo vytvoriť nezvyčajne odolného a vytrvalého psa, schopného intenzívne pracovať aj v drsných podmienkach austrálskej prírody. Je to nesmierne pohyblivý, vytrvalý a energický pes, ktorý nepozná únavu. Neznáša nečinnosť, musí byť neprestajne zamestnaný. V Austrálii sa dodnes používa na zaháňanie čried oviec a statku aj na veľké vzdialenosti. Je vhodným psom pre najrozmanitejšie psie športy. Ochotne pracuje a nadšene plní príkazy svojho pána. K cudzím ľuďom je však nedôverčivý..
Austrálsky dobytkársky pes
Austrálsky dobytkársky pes

9. Rotvajler

Rotvajler patrí medzi najstaršie psie plemená. Pochádza z Nemecka, jeho predkovia sú však latinské molosy. V minulosti bol rotvajler využívaný predovšetkým ako pastiersky pes. Uplatnil sa hlavne pri strážení stád hovädzieho dobytka. Často bol využívaný aj ako strážny a vzhľadom na jeho obrovskú silu aj ako ťažný pes. Od začiatku 20. storočia sa však jednoznačne najlepšie uplatňuje ako služobný pes, v tradičných policajných disciplínach (stráženie, obrana, pachové práce a pod.). Je jedným z najobľúbenejších služobných plemien na svete. Ide o psa veľmi silnej a pevnej kostry, avšak bez hrubosti a ťažkopádnosti. Jeho vzhľad vzbudzuje rešpekt.

Rotvajler je veľké krátkosrsté plemeno, obvykle vo farbe čierna s pálením. Povaha rotvajlera je súčasnými chovateľmi vyformovaná do vzoru rozvážneho a dobromyseľného psa, priateľského a jemného rodinného priateľa, avšak tvrdého a nekompromisného ochrancu pána, jeho rodiny a majetku, keď sa to ukáže potrebné. Má veľké nároky na pohyb, inak je to však nenáročný pes a nežný obor.
Rottweiler
Rotvajler
zdroj: SXC/free

8. Papillon

Približne v 13. až 15. storočí bol tento malý psík chovaný hlavne na kráľovských dvoroch. Známi maliari ako napríklad Tizian alebo Rubens ho veľmi často vyobrazovali na svojich maľbách. Vlastnili ich také známe osobnosti ako napríklad Mária Antoinetta, ktorá išla so svojim papillonom do väzenia aj pod gilotínu. Papillon je vhodný pre tých, ktorí sa mu budú s láskou venovať a dôsledne vychovávať. Je veľmi hravý, pohyblivý, má rád dlhé prechádzky a je vhodný aj na agility. Najnápadnejšie sú na ňom vztýčené a bohato osrstené uši, podľa ktorých dostal aj pomenovanie papillon – motýlik. Srsť sa ľahko udržiava, pretože nemá podsadu, tým je vhodný aj pre ľahších alergikov.
Papillon
Papillon
zdroj: SXC/free

7. Labradorský retriever

Labradorský retriever dostal svoje pomenovanie podľa polostrova, na ktorom bol podľa tradície vyšľachtený. I keď dnešný labrador loví už len loptičky a prináša skôr papuče, jeho predkovia boli výkonné lovecké psy, ktoré boli nasadzované na vyhľadávanie a prinášanie bažantov, kačíc a inej operenej zveri.

Oficiálne bolo plemeno uznané v roku 1903. O 13 rokov neskôr bol založený prvý klub labradorov, ktorý vypracoval aj prvý štandard. Vďaka úspechom labradorov na výstavách si toto plemeno rýchlo našlo svojich priaznivcov. V 30. rokoch 19. storočia sa vyvinuli dve línie - pracovná a výstavná. Pracovná línia sa vyznačuje ľahšou stavbou tela, zatiaľ čo psy z výstavnej línie sú mohutnejšie.

Je to milý domáci a rodinný pes, dokáže byť však ostrým strážnym psom. Labrador sa používa ako slepecký pes, ale vyhľadáva aj drogy. Je to pes inteligentný, vyrovnaný, živý, s dobrou povahou a výborným nosom. Je vášnivým milovníkom vody.
Labrador retriever
Labrador retriever
zdroj: SXC/free

6. Šeltia

Pôvodným domovom šeltie sú Shetlandské ostrovy, kde bola využívaná k paseniu a stráženiu stád oviec. Je tu zrejmá blízka príbuznosť s kóliou, je považovaná za jej zakrpatenú formu. Práve drsné podnebie ostrova ovplyvnilo jej malý vzrast.

Šeltia je jemná a citlivá. Svojmu pánovi je oddaná, priateľská k celej jeho rodine a deťom. K cudzím ľuďom je však nedôverčivá a uzavretá. Má družnú povahu a preto je lepšie chovať ju v byte, kde sa skoro stáva verným členom rodiny. Vďaka svojej odvážnej a pozornej povahe a pre svoju nedôverčivosť k cudzím ľuďom sa hodí na stráženie.

Pretože je šeltia veľmi živý a temperamentný pes, niekedy sa môže na výcvik menej koncentrovať, preto je potrebný citlivý a trpezlivý prístup. Učí sa však veľmi ľahko. Vyžaduje dostatok pohybu, rada behá a po svojich predkoch zdedila i veľkú radosť z práce, preto je dobré ju zamestnávať. Toto plemeno je veľmi hravé a aktívne do vysokého veku. Šeltie rady skáču a aportujú. Vhodné sú pre ne najmä rôzne kynologické športy ako napríklad agility či flyball.
Sheltie
Šeltia
zdroj: SXC/free
 

5. Doberman

Doberman je krátkosrsté veľké plemeno, vyznačujúce sa veľkou dynamikou a energiou. Vyskytuje sa v dvoch farebných variantoch - čierna s pálením a hnedá s pálením, existujú však aj iné sfarbenia, ktoré nie sú oficiálne uznané. Doberman je krásne a ušľachtilé plemeno s aristokratickým zjavom. Medzi inými služobnými a strážnymi plemenami sa vyníma štíhlou a svalnatou postavou psieho atléta.

Je výborný spoločník a obetavý ochranca rodiny, vhodný aj do rodiny s deťmi. Pri správnej výchove a socializácii je fantastický spoločník, ktorý má rád deti a bezdôvodne nikomu neublíži. Negatívny imidž dobermana vytvorili filmy, v ktorých sa tento pes často používa ako príklad zúrivého strážneho psa. Je to hlavne pre jeho lákavý exteriér a výbornú cvičiteľnosť (a teda upotrebiteľnosť vo filmovom priemysle). Pravda je však taká, že doberman nie je žiaden agresor, ale disciplinovaný a poslušný pes. Je preto použiteľný takmer na všetky psie povolania. Ako služobné plemeno je však samozrejme ideálny predovšetkým na obranárske, strážne a pachové práce. Používa sa však aj ako záchranár. Zriedkavo vidieť dobermana i pri práci vodiaceho psa, terapeutického alebo poľovného psa.
Doberman
Doberman
zdroj: SXC/free

4. Zlatý retriever

Zlatého retrievera začal v 19. storočí chovať Lord Tweedmouth, ktorý chcel vyšľachtiť schopného loveckého psa s atraktívnym vzhľadom. Zlatý retriever je stredne veľký a elegantný pes. Je to pracovné plemeno vhodné aj do chladnejšieho podnebia. Ide o pokojného, trpezlivého a pozorného psa, ktorý je málokedy agresívnym. Pri strážení nenapáda.

Ako každé poľovné plemeno, aj zlatý retriever má vyvinutý lovecký pud, ktorý treba výchovou a výcvikom usmerniť podľa potrieb majiteľa. Je to aktívny pes, potrebuje pravidelný pohyb, inak môže trpieť obezitou alebo poruchami správania. Je vhodným psom na aportovanie, rozlišovanie predmetov, stopovanie a rôzne iné kynologické športy. Ide o veľmi sociálne plemeno, ktoré potrebuje blízky kontakt so svojou svorkou a preto nie je vhodné na kotercový chov.
Golden Retriever
Zlatý retriever
zdroj: SXC/free

3. Borderská kólia

Plemeno bolo vyšľachtené ako pastiersky pes v horských podmienkach na hraniciach Anglicka a Škótska. Jeho hlavná úloha tkvela v nadháňaní stád oviec. Pri svojom pracovnom využití sa jedince museli spoliehať na svoje vlastné schopnosti, čo z neho spravilo bystrého a nezávislého psa. Schopnosť pásť majú borderské kólie vrodený, čo sa prejavuje tým, že pasú všetko, čo sa hýbe - ovce, kravy, ale aj mačky, kačky či deti.

Borderská kólia je pes atraktívneho vzhľadu, strednej veľkosti, s pomerne ľahko udržiavateľnou srsťou rôznych farieb, pričom prevažujú bielo-čierne jedince. Je to mimoriadne inteligentné plemeno, v rebríčku inteligencie psov obsadila obdivuhodné tretie miesto. Je to plemeno plné energie, ktorú potrebuje zmysluplne spotrebovať. Okrem pasenia sú vhodné rôzne kynologické športy ako sú agility, tanec so psom, flyball, frisbee, športová kynológia a pod. V rukách neskúseného majiteľa sa môže z borderky stať nervózny a podráždený jedinec, pri nedostatku aktivity máva deštrukčné sklony. Je to rýchlo sa učiace a ľahko ovládateľné plemeno s veľkou chuťou pracovať. Vďaka tomu môžeme plemeno stretnúť aj v úlohe záchranárskeho, lavínového či terapeutického psa alebo psa vyhľadávajúceho drogy.
Borderská kólia
Borderská kólia
zdroj: SXC/free

2. Pudel

Pôvodne boli tieto psy využívané na lov vodného vtáctva, odtiaľ pochádza aj ich pomenovanie. Etymologicky francúzske slovo « caniche » (pudel) pochádza zo slova « cane » kačica. V ostatných krajinách toto slovo evokuje čľapotanie. Pudel sa postupne stal veľmi populárnym spoločenským psom hlavne vďaka svojej priateľskej, veselej a vernej povahe a taktiež vďaka štyrom veľkostným a rôznym farebným rázom, medzi ktorými si môže každý vybrať svoju preferovanú. Je to harmonický pes stredných proporcií s charakteristickou kučeravou alebo šnúrovou srsťou, ktorá sa upravuje do rôznych strihov a dokonca sa nevyhne ani farbeniu. Jeho vzhľad zodpovedá inteligentnému, stále pozornému, čulému a harmonicky stavanému psovi elegantného a hrdého zjavu. Vyznačuje sa vernosťou, učenlivosťou a schopnosťou výcviku. Je preto mimoriadne príjemným spoločníkom.
poodle
Pudel
zdroj: SXC/free

1. Nemecký ovčiak

Toto podľa rebríčka inteligencie psov najľahšie cvičiteľné plemeno je pomerne mladé, ustálené až na prelome 19. a 20. storočia z nemeckých sedliackych psov nejednotného typu. V základných črtách sa zhoduje s ostatnými európskymi ovčiakmi.

Svojmu pánovi a jeho rodine je nemecký ovčiak veľmi oddaný a verný, celej rodine je výborným priateľom, preto je aj najčastejšie chovaným psom na svete. Ku známym ľuďom je taktiež veľmi priateľský, k ľuďom cudzím však býva nedôverčivý.

Toto plemeno môže byť použité v mnohých odboroch ľudskej činnosti. S obľubou je používané v policajnej a vojenskej službe, tiež ako pomocník hasičov a pyrotechnikov, pri vyhľadávaní drog a ďalších látok a pri vyhľadávaní a zachraňovaní zavalených ľudí. Ďalej je nemecký ovčiak používaný ako sprievodca nevidiacich, ako pes pre nepočujúcich alebo robí spoločníka chorým ľuďom v ústavoch. Výborne sa osvedčil taktiež ako ochranca a strážca obchodných objektov a domov. V krajine svojho pôvodu sa stále využíva aj na pasenie stád.
Nemecký ovčiak
Nemecký ovčiak
zdroj: SXC/free
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
myslíte že je lepší Papillon alebo Border Kólia?

 

Diskusné príspevky (63)

Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Ja si myslim že na cvičenie a povahovo najlepšia border kolia a nemecky ovčiak
Fotografia
Anonym
pred 2 rokmi
A čo belgický ovčiak?
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Ja vlastním aus. dobytkarskeho psa - určite nepatrí k najľahšie cvicitelnym, práve naopak, su to samostatne rozhodujuce psy, verne svojmu pánovi, nedôverčivé voči cudzím, ale nikdy som nepočula o ľahkej cvicitelnosti, veď v svetových rebríčkoch su v top 10 plemien nevhodných pre neskúseného chovateľa - a na foto tu máte Australian Shepard(austrálskeho ovciaka) a nie Australian Cattle Dog
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Kde je Akita?
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1 OR 2+631-631-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1 OR 3+631-631-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1 OR 3*2<(0+5+631-631) --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1 OR 3*2>(0+5+631-631) --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1 OR 2+475-475-1=0+0+0+1
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1 OR 3+475-475-1=0+0+0+1
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1 OR 3*2<(0+5+475-475)
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1 OR 3*2>(0+5+475-475)
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1' OR 2+418-418-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1' OR 3+418-418-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1' OR 3*2<(0+5+418-418) --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1' OR 3*2>(0+5+418-418) --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1' OR 2+498-498-1=0+0+0+1 or 'G7EBPGzz'='
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1' OR 3+498-498-1=0+0+0+1 or 'G7EBPGzz'='
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1' OR 3*2<(0+5+498-498) or 'G7EBPGzz'='
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1' OR 3*2>(0+5+498-498) or 'G7EBPGzz'='
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1" OR 2+466-466-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1" OR 3+466-466-1=0+0+0+1 --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1" OR 3*2<(0+5+466-466) --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1" OR 3*2>(0+5+466-466) --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
if(now()=sysdate(),sleep(9),0)/*'XOR(if(now()=sysdate(),sleep(9),0))OR'"XOR(if(now()=sysdate(),sleep(9),0))OR"*/
Fotografia
Anonym
pred rokmi
(select(0)from(select(sleep(3)))v)/*'+(select(0)from(select(sleep(3)))v)+'"+(select(0)from(select(sleep(3)))v)+"*/
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1; waitfor delay '0:0:3' --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1); waitfor delay '0:0:6' --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1)); waitfor delay '0:0:9' --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
1 waitfor delay '0:0:3' --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
b44bmz4D'; waitfor delay '0:0:3' --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
TThr2Ixa'); waitfor delay '0:0:3' --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
dCRff8hM')); waitfor delay '0:0:6' --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1;select pg_sleep(9); --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1);select pg_sleep(3); --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
-1));select pg_sleep(6); --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
M4DjiGgH';select pg_sleep(9); --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
5DINEFra');select pg_sleep(3); --
Fotografia
Anonym
pred rokmi
G4Ug0fxt'));select pg_sleep(6); --
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
a kde je hovawart???
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
čo je lepšie labrador alebo jack russel ...???
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
podľa toho na čo? labrador je pekný poslušný psík, trošku lemravý, vie perfektne plávať ale má aj nábeh na obezitu jack russel je strašne hyperaktívny a rýchly oproti labradorovi, je to taký malý zmrdko
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
A jack russel terier????
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Jack russel je velmi mudry psik, len ho treba cvicit trosicku inak ako napr nemeckeho ovciaka... jack russela to musi bavit, Toho psa si proste zamilujete, je velmi oddany panovy, sikovny a rozumny, a ked k tomu pridate velky kus hyperaktivity, nemusite sa bat ze zabudnete co i len na minutu ze nejakeho psika doma mate :-)
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
kto rozumie psom suhlasi s touto studiou a suhlasi s tym ze Nemecky ovciak je v priemere naj . . ., osobne mam Nemeckeho ovciaka ,Malinoisa ,Aziata a ratlika
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
fotka austrálskeho dobytkárskeho psa je nejaká divná , takto vyzerá iný pes austrál je rozhodne iný ... máme ho doma
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Zalezi fakt od jednotliveho jedinca mal som aj nemeckeho ovciaka aj zlateho retriwera no ten retriwer bol mudrejsi
Fotografia
Jarmila
pred 4 rokmi
Podla mna labrador je lepší! :)
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
chýba tam pár psov napríklad Gavalieršpaniel král karol .najdi si toho psa na internete
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Všetci si radi vyberajú "čistokrvné " psy a zabudáju na psy v útulkoch, ktoré tam končia vďaka nezopovedným chovateľom a množiteľom čistokr. psov. Všetci čo chcete psíka - berte si psíkov z útulkov a nepodporujte nezodpoved. množiteľov psov !! http://www.utulek-trebic.cz/index.php/nabidka?cat=2 Pozrite sa do tých čistých a ušľachtilých psích duší ! a všetky čakajú na lásku od nás.
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
na fotke pri austrálskom dobytkárskom psovi je austrálsky ovčiak.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Rebríček inteligencie psov (1. časť) Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/priroda/inteligencia-psov-najlahsie-cvicitelne-psy/

Uprimne ten rebricek je absolutna blbost. Nechcem urazat ale je totalne mimo misu. Mam dlhorocne skusenosti so psami a na prvom mieste by jednoznacne mala byt border kolia, dalej jack russel terier a nasledne nemecky oviac. Absolutne nerozumiem tomu co v rebricku robi corgi co je absolutne nevicvicitelne plemeno
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Sa čudujem, že máš také skúsenosti, a dokonca aj s corgim, na slovensku ich je strašne málo, ak nejaký vôbec. Border colia je podľa mňa veľmi inteligentný pes, ale či sa najľahšie trénuje je už druhá vec a článok je práve o najľahšie cvičiteľných psoch.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Ved na prvych 3 miestach je aj borderkolia, aj nemeckyovciak aj pudel
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Kynológ a psychológ Stanley Coren vypracoval najznámejší rebríček inteligencie psov. V tomto rebríčku však ide hlavne o cvičiteľnosť. Pravdaže aj tu platí, že existuje určitý štandard plemena, každý jedinec je však iný. Každopádne, ide ale o najuznávanejší a najznámejší rebríček inteligencie psov, ktorý vo veľkej miere zodpovedá skutočnosti. Faktom však zostáva, že pre každého je najmúdrejší pes práve ten jeho. a na dôvažok, podľa mňa sa dá vycvičiť každý pes! a pes je zrkadlom pána
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Kto to tu ma tie skusenosti? Ze Jack Russel terier. Nedajte sa vysmiat, jeden z najtazsie cvicitelnych psov. Ma svojsku povahu a ani tvrdym treningom to z neho nedostanete uplne. Je to proti jeho povahe. Vzdy si tak trochu bude robit co chce on a nie Vy.
Fotografia
slyny v nose
pred rokom
bolo by dobre upresnit clanocek o cvicitelnosti psov. vobec tu nejde o to, ze tieto psy sa najlahsie cvicia, prave naopak. je to rebricek tzv. pracovnej inteligencie psov, to znamena, ze tieto psy, pokial vobec maju byt poslusne, musia byt vychovane tak, aby boli pracovne vytazeni. Nie su vhodne len cisto na strazenie.
Fotografia
Kitti
pred rokom
Ja mám australského psa, na fotke je aussie to je iné plemdno ako tam uvádzate.
Fotografia
Lujza
pred pol rokom
Milujem psov a dala by som im všetko. Naš dostava iba tu najlepšiu stravu čo pes može dostat a dostava aj vela lasky. Pes to potrebuje
Fotografia
Betynka
pred 5 mesiacmi
neviem ako ostatny, ale na jedle pre psov si dost potrpim a tomu našemu davame iba Brit granule a konzervy. Nikdy nič ine nedostal a asi ani nedostane
Fotografia
Anonym
pred 3 mesiacmi
vraj je najinteligentnejši pes Labrador. A jednoho takeho mam doma. Preto sa o neho staram s laskou a chem aby mal doslova všetko a kvalitnou a pestrou stravou to samozrejme začina
Fotografia
Anonym
pred 2 mesiacmi
lenže tie velke plemena psov zvyknu trpiet aj na úproblemy s klbami,takže treba davat klbnu vyživu
Fotografia
Anonym
pred 17 dňami
myslíš dysplacia? Je to beh na dlhu trat a tam nepomože iba jednorazove podavanie vyživy, chce to davat pravidelne
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Priemerná cena pripojenia prostredníctvom technológie DSL medziročne klesla o 17,84%
pred 5 rokmi
Na skladbe aj klipe sa podieľali dídžeji Drozďo a Demex.
pred 8 rokmi
Dôvodom sú peniaze, ktoré jej matka použila na plastické operácie namiesto uhradenia liečby jej brata.
pred 4 rokmi
Úspešné „Tri grácie z umakartu“, senzačne rapujúca Zuzana Šebová, ale aj mimoriadne obľúbený Festival českého divadla!
pred 8 rokmi
Blink-182 predstaví v piatok 15. júla singel Up All Night
pred 7 rokmi
Programová sekcia Antidepresíva mala na festivale minulý rok premiéru a hneď sa zaradila medzi najúspešnejšie a divácky najžiadanejšie.
pred 9 rokmi
Bol to jej svadobný deň a oni sa ju pokúsili zabiť.
pred 5 rokmi
"Problém starnutia je nezvratný a všetci vieme, že mu musíme venovať pozornosť," hovorí Magdaléna Piscová zo Sociologického ústavu SAV.