Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ako naučiť mačku chodiť na (naše) WC?

Zdroj: SITA, redaktor: neuvedený, pridané: 28.05.2011

Austrálčania prišli na postup, ako naučiť svojho kocúra používať ľudské WC. Treba dodržať presný postup, inak skončí v záchode vaša mačka... :-)
Ako naučiť mačku chodiť na (naše) WC?
Zdroj obrázku: Internet
 

Tisíce domácností po celom svete sa tešia novému vynálezu, vďaka ktorému ich mačky vykonávajú svoju potrebu na splachovacom záchode. Nemusia sa tak trápiť s nakupovaním podstielky, jej neustálym čistením a dopĺňaním a báť sa prenosu parazitov. Odborníci však upozorňujú, že tréningový program nie je určený pre mačky vychovávané vonku.

Cestou k úspechu sú špeciálne plastové kruhy, ktoré sa postupne pripínajú k wc mise. V prvom kroku je nutné vymeniť škatuľu s podstielkou za plastový hlboký kruh, ktorý majiteľ domáceho miláčika umiestni vedľa záchodu a rovnako ako škatuľu vyplní stelivom. Po istom čase umiestni kruh priamo na wc misu, takže mačka sa musí naučiť vyskočiť na záchod. Ďalej je nutné umiestniť na misu kruh s dierou uprostred, no po jeho obvode by stále malo byť stelivo. V predposlednom kroku sa plastový kruh vymení za iný, s väčšou dierou, no v tomto prípade sa už stelivom nič nevypĺňa. Napokon sa kruhy úplne odstránia a mačka sa dokáže udržať na mise sama a bez problémov vykonať svoju potrebu.

S vynálezom s názvom Litter Kwitter prišli austrálski manželia Jo a Terry Lapidgeovci, ktorí od roku 2005 predali už 750-tisíc kusov.

"Máme 80-percentnú úspešnosť a som si istá, že by bola vyššia, keby ľudia neprestali postupovať podľa inštrukcií a boli o niečo trpezlivejší," uviedla Jo. Ak majitelia mačiek niektoré kroky preskočia alebo nimi prejdú príliš rýchlo, môže sa stať, že ich štvornohý miláčik skončí namočený v záchode. "Jedna zlá skúsenosť so záchodom môže spôsobiť, že už ho nikdy nepoužije," vysvetlila veterinárka Meghan E. Herron z Behavioral Medicine Clinic v americkom štáte Ohio.

Za jedinú nevýhodu používania záchodu mačkami považujú ich majitelia fakt, že nemôžu na základe exkrementov sledovať ich zdravotný stav.

Ako to presne funguje, uvádzajú na webovej stránke www.litterkwitter.com.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Austrálčania prišli na postup, ako naučiť svojho kocúra používať ľudské WC. Treba dodržať presný postup, inak skončí v záchode vaša mačka... :-) Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/priroda/ako-naucit-macku-chodit-na-nase-wc/

macka miska pato tato

 

Diskusné príspevky (1)

Fotografia
Anonym
pred 28 dňami
Dobry napad, ale ked macka byva v dome a wc ma v garazi ako ju to naucit?
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Aktuálna československá SuperStar Lukáš Adamec dnes oficiálne predstavuje svoj prvý sólový singel.
pred 6 rokmi
Po krvavom útoku na nočnej projekcii filmu v coloradskom meste Aurora sa debutové tržby jednej z najočakávanejších snímok tohto roka nevyrovnali odhadom odborníkov.
pred 7 rokmi
V sobotu, 27. augusta podvečer odštartuje už štrnásty Nightwalk, ktorý sa medzi domácimi Viedenčanmi teší veľkej obľube.
pred 4 rokmi
O novom albume Souhvězdí drsňáků rozpráva líder Olympicu Petr Janda...
pred 9 rokmi
Všetci teoreticky dobre ovládame, že voda je základ života.
pred rokom
Hlavným dôvodom toho, ako dobre sa vaše dieťa bude správať v škole a v bežnom živote, je sila vzťahu, ktorý má s vami, rodičom alebo iným opatrovníkom. Tento vzťah ovplyvňuje budúce spomínané vlastnosti a city vášho dieťaťa.
pred 4 rokmi
Logitech predstavuje prvú prispôsobiteľnú hernú myš svojej kategórie v rade Logitech G.
pred 5 rokmi
Silný príbeh ženy v podmanivom filme o podstate pozemskej a duchovnej lásky. Dráma Tu na zemi je v poradí už siedmy titul skúseného francúzskeho režiséra Jean-Pierre Denisa.