Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

V akých situáciách vám poradí advokátska kancelária?

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: Sandy, pridané: 26.07.2016

Oblasť práva je pre laika španielskou dedinou. Osloviť advokátsku kanceláriu sa preto oplatí v rôznych situáciách.
V akých situáciách vám poradí advokátska kancelária?
Zdroj obrázku: neuvedený
 

Neplatí, že právnici riešia len súdne spory, v ktorých treba čosi naprávať - radia a pomáhajú pri dodržiavaní legislatívy práve preto, aby sa ich klienti podobným prípadom vyhli. Kedy by ste ich mali vyhľadať?
 

Investovanie


Plánujete investovať svoje peniaze? Na výber máte viacero možností - podielové fondy, podnikateľský plán, garantované fondy alebo nehnuteľnosť. Nepremyslené investície predstavujú riziko a keďže sa prepájajú s oblasťou práva, pomôcť vám pomôže práve advokátska kancelária. Bratislava nie je jediným mestom, kde sa dajú nájsť zaujímavé investičné príležitosti. Advokáti vám síce neporadia, kde a akým spôsobom môžete investovať, ale zhodnotia napríklad riziká podnikania vo vašom regióne. Tiež sa s nimi môžete poradiť, či je váš zmluvný partner šťastnou voľbou. Dopredu vás upozorní, či nemá pochybnú minulosť alebo finančné problémy, ktoré pred vami zatajil.
 

Založenie podnikania


Založiť si vlastné podnikanie je s dnešnými online možnosťami jednoduchou záležitosťou, ktorú vybavíte pár kliknutiami. Pokiaľ si chcete založiť spoločnosť s ručením obmedzeným, pri ktorom vzniká právnická osoba, oplatí sa vám právne poradenstvo. Oceníte ho najmä pri vytváraní zakladateľkých zmlúv a určovaní právomocí všetkých vašich spoločníkov. Vďaka tomu zabezpečíte hladký začiatok vášho podnikania a v budúcnosti sa vyhnete súdnym sporom kvôli “drobným” nedostatkom v zmluvách.
 

Organizačné zmeny v spoločnosti


Počas trvania života právnickej osoby môže dôjsť k rôznym zmenám, ktoré môžu byť plánované, ale tiež nečakané. Organizačné zmeny sa môžu týkať osôb konateľov (výmena právomocí, atď), ale tiež aj zvyšovaním základného imania. Každá zmena so sebou nesie riziko a malo by sa s ňou spájať aj prispôsobovanie zmlúv. Skúsení právnik vám pomôže nielen pri ich koncipovaní, ale tiež dohliadne nad procesmi a poradí, ktoré kroky sú tie správne.
 

Oblasť pracovných zmlúv


Pokiaľ sa chystáte prijať nového zamestnanca alebo s niektorých rozviazať pracovnú zmluvu, vyplatí sa konzultácia s advokátskou kanceláriou. V praxi sa totiž často vyskytujú súdne spory zamestnancov so zamestnávateľmi, ktoré sa opierajú o nedostatky alebo nedodržanie bodov v zmluvách. Môže ísť o ich porušovanie nielen pri ukončovaní pracovného vzťahu, ale aj počas jeho trvania. Právne poradenstvo sa v tomto bode týka práve kontroly, resp. vytvárania pracovných zmlúv.
 

Vymáhanie pohľadávok


Vymáhanie pohľadávok je nepríjemnou súčasťou podnikania, pokiaľ je založené na dodávateľských vzťahoch služieb alebo tovarov. Pokiaľ vám niekto z vašich partnerov odmietne zaplatiť faktúru alebo sa vykrúca, často vám neostáva nič iné, ako riešiť prípad súdnou cestou. Tá však môže byť zaťažkávacou skúškou pre vašu peňaženku, v praxi preto na úspešné vymáhanie pohľadávok postačí aj advokátska výzva.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


agentúra dočasného zamestnávania
Biologické čistiace prostriedky, náhrada rozpúš...

235 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 3 709 m2
155 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 793 m2
127 680.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 1 596 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Najväčší progres v lyžovaní je možné zaznamenať u detí medzi štvrtým až piatym rokom života, kedy je už dostatočne vyvinuté svalstvo, koordinácia pohybov a aj samotné sústredenie detí.
pred 8 rokmi
Obličky - pre ľudský organizmus sú potrebné podobne ako srdce alebo pľúca.
pred 5 rokmi
Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí.
pred 7 rokmi
Remix hitu Nová má šancu stať sa najlepším európskym tanečným hitom.
pred 7 rokmi
Na slávnostnom večere sa budú premietať ukážky z jeho filmov a uskutoční sa diskusia s režisérom a jeho priateľmi, kolegami či členmi rodiny.
pred 7 rokmi
Tentoraz sa nekoná žiadna svadba. Žiadna rozlúčka so slobodou. Čo sa teda môže pokaziť? Keď sa však partia kamarátov opäť vydá na cestu, v stávke bude opäť veľa.
pred 9 rokmi
Šamorínska punk rocká kapela Konflikt už roky patrí medzi špičku slovenskej punkovej scény.
pred 6 rokmi
Herec a začínajúci režisér sa teší z doterajších kladných recenzií a dúfa, že sa filmu bude dariť aj na Slovensku.