Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

TOP 10 Najstrašidelnejších miest na zemi

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 18.12.2012

Miesta plné paranormálnych javov, kde na nás dýcha smrť, strach a hrôza na každom kroku. Chladný vánok a zježené chlpy na celom tele.
TOP 10 Najstrašidelnejších miest na zemi
Zdroj obrázku: Flickr
 

Miesta plné paranormálnych javov, kde na nás dýcha smrť, strach a hrôza na každom kroku. Chladný vánok a zježené chlpy na celom tele. Aj takúto moc majú niektoré miesta a vyhľadávajú ich nadšenci zvláštnej formy adrenalínu. Existujú strašidelné domy, hrady, zámky, kláštory, ale aj lesy, či celé ostrovy.

1. Múzeum smrti, Hollywood, USA

Múzeum smrti Hollywood Flickr Rusty Blazenhoff
V tomto múzeu sú vystavené výtvarné diela a fotografie z miesta činu vrážd a iných násilných činov.
zdroj:

Múzeum smrti je určené pre ľudí so silným žalúdkom. V tomto múzeu sú vystavené výtvarné diela a fotografie z miesta činu vrážd a iných násilných činov. Nájdete tu fotografie z činu vrážd Charlesa Mansona a mnohých iných násilníkov. Vystavené sú aj fotografie mŕtvych obetí a pre tých najodvážnejších múzeum ponúka možnosť pozrieť si videá, v ktorých hrá hlavnú úlohu smrť a násilie. V múzeu sú vystavené mučiace nástroje, zariadenia na popravu, preparované telá rôznych zvierat.

Oficiálna stránka múzea: www.museumofdeath.net

2. Kostol duchov, Virgínia, USA

Kostol duchov Aquia church
Kostol Aquia vyhorel 17. februára v roku 1754. Strašiť v ňom začalo pre vraždu, ktorá sa udial pred viac ako 200 rokmi počas revolúcie.
zdroj:

Cintorín z roku 1738 a kostol s názvom Aquia z roku 1755 patria k najstrašidelnejším miestam v USA. Všetko vraj súvisí s neznámou kostrou svetlovlasej ženy, ktorú našli v zvonici koncom 18. storočia. Na toto miesto postupne prestali chodiť ľudia, pretože majú strach o vlastný život.

3. Capela dos Ossos, Évora, Portugalsko

Capela dos Ossos Flickr Natalia Romay
Interiér kláštora Capela dos Ossos je vyzdobený ľudskými pozostatkami.
zdroj: Flickr

Malebné mesto Évora vo vnútrozemí stredného Portugalska v 16. storočí zápasilo s nedostatkom pohrebných miest. Na následky ochorení zomierali ľudia veľmi rýchlo. V tej dobe sa dospelosti dožil málokto. Mnísi z kláštora svätého Františka použili nepotrebné pozostatky tiel na výzdobu interiéru kláštora. Toto miesto sa zachovalo dodnes a zdobia ho lebky a kosti mŕtvych ľudí. Celkovo je tu takto uložených 1245 mníchov. Znepokojujúce a zároveň zaujímavé prostredie láka turistov z celého sveta.

4. Bývalá trestanecká kolónia, Port Arthur, Tasmánia

Port Arthur Flickr lokulin
Jedna z najhorších trestaneckých kolónií v 19. storočí.
zdroj: Flickr

Odsúdení tu prežívali peklo na Zemi v otrasných podmienkach s násilím na dennom poriadku. Temné tmavé samotky prežili len tí najodolnejší a bez psychickej ujmy odtiaľ nevyviazol nikto. V roku 1996 tam rozpútal šialený masaker Martin Bryant. Z troch automatických zbraní strieľal po všetkom živom. Zabil 35 ľudí a zranených bolo 23. Toto šialené miesto patrí k tým najstrašidelnejším miestam v Austrálii. Zomrelo tu vyše dvetisíc odsúdencov. V dnešnej dobe slúži ako atrakcia. Môžete tu absolvovať nočnú „duchársku“ prehliadku.

5. Goldfield - Hotel stratených duší, Nevada

Goldfield nevada Flickr Maitri
Mestečko Goldfield je vychýreným sídlom duchov.
zdroj: Flickr

Koncentrácia duchov v Goldfielde je najvyššia v hoteli s rovnomenným názvom – Goldfield Hotel. Aj napriek rekonštrukcii si tu duchovia zachovali svoje bydlisko a návštevníkov strašia takmer bez prestávky. K hotelu sa viažu mnohé legendy a príbehy. Najznámejším strašidlom je prostitútka Elizabeth, ktorá otehotnela s majiteľom. Údajne si nemohol túto hanbu dovoliť, vylákal ju do izby č. 109 a priviazal o radiátor. Žena v tej izbe našla svoju smrť a od tej doby ju údajne môžeme stretnúť v hoteli. Kráska s dlhými vlasmi a ukrutne smutným výrazom v očiach. Niektoré fotografické prístroje zachytili v izbe nezvyčajné útvary, ale väčšinou technika v tejto izbe nefunguje. Na treťom poschodí zase straší dvojica, ktorá tu spáchala samovraždu. Údajne tu našiel svoj trvalý domov aj duch majiteľa Georgea Wingfielda. Prezrádza ho jemný cigaretový dym a popol na prvom poschodí, kde bola jeho kancelária. Toto je len časť duchov, ktorí žijú v hoteli.

6. Ostrov Poveglia pri Benátkach

Poveglia Flickr dalbera
Ostrov, z ktorého nebol návrat späť.
zdroj: Flickr

Malý kúsok zeme, ktorý predstavoval konečnú stanicu pre ľudí nakazených morom. Z tejto nemocnice nebola šanca na návrat a slúžila ako izolačné miesto počas veľkých morových epidémií. Viac ako 160 000 ľudí tu našlo smrť a ich duše tu údajne zostali tiež. Pochované sú tu aj obete, ktoré zomreli na lepru a od roku 1922 bola na ostrove postavená aj psychiatrická liečebňa. Je to hrôzostrašné miesto so šialenou minulosťou. Pozostatky budov sa tam nachádzajú aj v súčasnosti.

7. Aokigahara na úpätí hory Fuji, Japonsko

Aokigahara Flickr keiokaiser
Práve tento les je druhým najčastejším miestom pre samovraždy.
zdroj: Flickr

Skanzen stromov, more stromov a mnohé ďalšie prívlastky sa spájajú s miestom na úpätí hory Fuji. Všetky nadprirodzené javy sa odohrávajú pod holým nebom a prežiť noc v tomto prostredí je zážitkom na celý život. Vyžaduje si to silnú psychickú silu. Miestni obyvatelia každoročne usporadúvajú „lov na telá“, pretože sa tu nachádzajú pozostatky ľudských tiel. Práve tento les je druhým najčastejším miestom pre samovraždy (prvenstvo má Golden Gate Bridge v San Franciscu). Od roku 1950 tu skoncovalo so životom približne 500 ľudí.

8. Kapucínsky kláštor a katakomby, Palermo, Sicília

Kapucínsky kláštor a katakomby v Palerme Flickr Mecanoeil
Od konca 16. storočia mnísi v palermskom kapucínskom kláštore umiestňovali múmie do katakomb.
zdroj: Flickr

Steny katakomb zdobia pozostatky 8 tisíc duchovných a iných významných občanov. Mnísi sa o telá starali a pripravili im vždy dôstojnú rozlúčku so svetom živých. V tomto spôsobe pochovávania a vystavovania sa pokračovalo až do roku 1871. Ako posledná tu našla svoj odpočinok len dvojročná Rosalie Lombardo v roku 1920. Katakomby sú atrakciou aj v dnešnej dobe a práve miesto odpočinku malej Rosalie je najviac navštevované.

9. Dom v Amityville, USA

Amityville hororový dom Flickr Kousto
Ak ste videli horor Amityville, tak by ste mali vedieť, že ide o skutočnú udalosť.
zdroj: Flickr

Dom v meste Amityville naozaj inšpiroval tvorcov hororu a vyrozprával svoj príbeh. Pred niekoľkými rokmi sa v dome odohrala tragédia, ktorá v ňom údajne zanechala toľko zla a tajomnosti, že sa stal neobývaným. Mnohí záujemcovia o dom ušli po jednej noci a stala sa z neho strašidelná neobývaná budova. Kedysi tam istý mladík vyvraždil celú rodinu. Ohavný čin odôvodnil hlasmi, ktoré mu našepkávajú, čo má robiť. Podľa záverov išlo o psychicky chorú osobu s mnohými diagnózami, medzi ktoré patrila aj schizofrénia. Paradoxné je, že sa tam začali diať zvláštne veci aj neskôr. Cudzí ľudia počuli rôzne hlasy a zvuky.

O pár rokov sa do domu nasťahovala rodina Lutzových. Všetci členovia domácnosti hovorili o čudných a strašidelných veciach, ktoré sa v dome diali. Na dennom poriadku bolo otváranie okien, búchanie dverí, rozbíjanie vecí, zjavovanie duchov a rozprávanie tajomných hlasov. Rodina sa radšej zbalila a odišli preč. Od tej doby je dom neobývaný.

10. Drakulova pevnosť, Rumunsko

Bran - drakulovský zámok - Flickr Horia Varlan
Hrad Bran bol vybudovaný v 14. storočí na hranici medzi Valašskom a Sedmohradskom, v srdci transylvánskych Karpát.
zdroj: Flickr

Kedysi majestátne sídlo, v ktorom býval Vlad Tepeš, je dnes už len ošarpanou turistickou atrakciou. Nachádza sa pár kilometrov od mesta Târgovişte. Vedie k nemu 1500 schodov a aj v dnešnej dobe sa považuje za najviac vyhľadávanú strašidelnú lokalitu na svete. Okrem strachu vás tu očarí aj krásna príroda a história, ktorá sa spája s týmto miestom.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Miesta plné paranormálnych javov, kde na nás dýcha smrť, strach a hrôza na každom kroku. Chladný vánok a zježené chlpy na celom tele. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/top-10-najstrasidelnejsich-miest-na-zemi/

perfektný článok!!!

 

Diskusné príspevky (1)

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Dom v Amityville je normälne obývane aspon som to čítala vo viacerých článkoch a súčasní majtelia nevravia o ničom zvláštnom
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Upgrade pri telefóne Prada phone by LG 3.0 nie je posledným, ďalšie budú nasledovať
pred 8 rokmi
Záznam živého vystúpenia zo svetového turné, ktoré sa uskutočnilo v priebehu rokov 2009 a 2010, a na ktorom môžete počuť a vidieť najväčšie hity z celej Erosovej kariéry, od debutových skladieb Terra Promessa, Una storia importante, Musica E, či Stel
pred 14 rokmi
O Philovi Lynottovi sa hovorí ako o írskom Hendrixovi. Možno trochu povrchné prirovnanie, pretože Phil (1949-1986) a jeho Thin Lizzy (1970-1983) neboli odkázaní na inšpirácie inými.
pred 4 rokmi
Bastienov neuveriteľný a hlavne nesmrteľný príbeh o záchrane ríše Fantázie.
pred 4 rokmi
Obyčajne všetci vieme, že chróm je nápomocný pri chudnutí alebo pri znížení hladiny krvného cukru pri cukrovke. Ako zistíme, že máme nedostatok chrómu ?
pred 6 rokmi
VW pripravil pre svoj najmenší typ up!, niekoľko zaujímavých noviniek: okrem špeciálneho laku sú v ponuke aj Sportpaket Live Dienste pre navigačný systém maps and more.
pred 3 rokmi
Najvýznamnejšie slovenské filmové podujatie Art Film Fest je na prahu svojej štvrťstoročnice, ktorú oslávi už o rok.
pred 7 rokmi
Koncepčná štúdia Citroën DS4 Racing je vzadu vybavená účinným difúzorom a predný nárazník svojim tvarom zlepšuje prítlak na kolesá a nasávanie vzduchu pre brzdy a motor.