Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Symboly Vianoc - anjeli a hviezdy

Zdroj: © Server.sk, redaktor: kiara, pridané: 17.12.2011

Pred viac ako 100 rokmi sa stala dominantnou ozdobou stromčeka vianočná hviezda...
Symboly Vianoc - anjeli a hviezdy
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Hviezdami sa zaoberajú odnepamäti astronómovia a astrológovia. Prví skúmajú vesmírne telesá a ich sústavy, tí druhí predpovedajú ľudský osud vo vzťahu k objektom na oblohe. Jedným z najznámejších astrológov bol francúzsky lekárnik Nostradamus, ktorý v 16. storočí predpovedal vládu Napoleona aj dve svetové vojny. Traduje sa dokonca, že si vyveštil aj dátum svojej smrti, a dokonca aj porušenie svojej hrobky o 225 rokov neskôr. Tí, čo jeho hrobku otvorili, v nej údajne našli tabuľku s aktuálnym dátumom.
Nostradamus
Nostradamus
zdroj: Internet
 
Pred viac ako 100 rokmi sa stala dominantnou ozdobou stromčeka vianočná hviezda. Symbolizuje betlehemskú hviezdu, ktorá zvestovala narodenie Ježiša Krista. V roku 1889 si dal Francúz Pierre Dupont patentovať výrobu najobľúbenejšej ozdoby vianočného stromčeka – fúkanú hviezdu z jemného skla.
hvieza do skla
Sklenená vianočná hviezda na stromček.
zdroj: SXC/free

Anjeli sa spomínajú v takmer vo všetkých svetových náboženstvách, ich prvé zobrazenia sa dochovali už zo starého Egypta. Výraz „anjel“ pochádza zo sanskrtského slova „angeres“( božský duch). Stredoveký mních Dionýzos Areopagita rozdelil anjelov do troch hierarchií, každú z nich po troch chóroch. Prvú a najvyššiu tvoria serafíni, cherubíni a tróny (stvorili nebeské telesá).
anjel
Prvé nákresy anjelov môžeme nájsť už v starom Egypte. Už vtedy ich pokladali za prostredníkov medzi bohmi a človekom.
zdroj: SXC/free

Archanjeli sú podľa veriacich bytosti čistej duchovnej energie a vodcovia všetkých katagórií anjelov - od anjelov svetla (Gabriel, Michael, Rafael, Uriel) od padlých anjelov (Azazel, Belfegor, Lucifer). Archanjeli sú podľa veriacich bytosti čistej duchovnej energie a vodcovia všetkých kategórií anjelov od anjelov svetla po padlých anjelov. Archanjel Anael inšpiruje napríklad hudobných skladateľov, Gabriel maliarov a Michael filozofov.
archaniel
Aj takto nejako môže vyzerať jeden z archanjelov.
zdroj: Internet

Zaujímavé výsledky priniesol výskum slovenského matematika a angeológa Emila Páleša. Pomocou štatistických metód zistil, že v dejinách sa opakujú vlny tvorivosti, ktoré zastávajú umelci a filozofi po celej Zemi. Tieto podnety podľa neho pochádzajú od archanjelov. Inšpirujú dejinné a kultúrne epochy a striedajú sa v 354-ročných cykloch.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
„Rastliny nemajú len jednu kvalitu. Sú tiež kombináciou teplôt a chutí, ktoré im prepožičiavajú špecifické vlastnosti a liečivé schopnosti,“ hovorí známa česká bylinkárka Venuša Studničková.
pred 4 rokmi
Muzikál We Will Rock You, ktorý zostavili z piesní britskej kapely Queen, si budú môcť diváci a diváčky pozrieť poslednýkrát 1. júna na scéne londýnskeho Dominion Theatre.
pred 6 rokmi
Kapela MUKATADO, ktorá nahrala oficiálnu hymnu Slovenského olympijského tímu, zverejnila k pesničke VŠETKO SA DÁ aj videoklip.
pred 7 rokmi
Divadelná Nitra 2011 vás pozýva na slávnostné otvorenie putovnej výstavy amerického karikaturistu Daryla Caglea a nášho karikaturistu Martina „Shootyho“ Šútovca.
pred 4 rokmi
Richard Müller predstavil v speváckej šou X FACTOR ochutnávku projektu HLASY 2! Vo finálovom kole sa predviedol v najlepšej forme a spolu so skupinou Fragile zaspieval hit „Kníže Rohan“.
pred 3 rokmi
Asterix: Sídlo bohov bude mať premiéru v slovenských kinách už 5. marca a tentoraz aj v 3D a so skvelým dabingom.
pred 3 rokmi
Marta Kubišová sa stala ikonou revolučných dní v roku 1989. Stala sa aj ikonou roku 1968, ale ten rozvoj jej papaláši zatrhli. V plnej kráse si ju tak môžeme vychutnávať iba posledné štvrťstoročie.
pred 5 rokmi
Headlinerom festivalu bude jamajský spevák, rapper, producent a herec Ky-Mani Marley.