Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. marca 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Symboly Vianoc - anjeli a hviezdy

Zdroj: © Server.sk, redaktor: kiara, pridané: 17.12.2011

Pred viac ako 100 rokmi sa stala dominantnou ozdobou stromčeka vianočná hviezda...
Symboly Vianoc - anjeli a hviezdy
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Hviezdami sa zaoberajú odnepamäti astronómovia a astrológovia. Prví skúmajú vesmírne telesá a ich sústavy, tí druhí predpovedajú ľudský osud vo vzťahu k objektom na oblohe. Jedným z najznámejších astrológov bol francúzsky lekárnik Nostradamus, ktorý v 16. storočí predpovedal vládu Napoleona aj dve svetové vojny. Traduje sa dokonca, že si vyveštil aj dátum svojej smrti, a dokonca aj porušenie svojej hrobky o 225 rokov neskôr. Tí, čo jeho hrobku otvorili, v nej údajne našli tabuľku s aktuálnym dátumom.
Nostradamus
Nostradamus
zdroj: Internet
 
Pred viac ako 100 rokmi sa stala dominantnou ozdobou stromčeka vianočná hviezda. Symbolizuje betlehemskú hviezdu, ktorá zvestovala narodenie Ježiša Krista. V roku 1889 si dal Francúz Pierre Dupont patentovať výrobu najobľúbenejšej ozdoby vianočného stromčeka – fúkanú hviezdu z jemného skla.
hvieza do skla
Sklenená vianočná hviezda na stromček.
zdroj: SXC/free

Anjeli sa spomínajú v takmer vo všetkých svetových náboženstvách, ich prvé zobrazenia sa dochovali už zo starého Egypta. Výraz „anjel“ pochádza zo sanskrtského slova „angeres“( božský duch). Stredoveký mních Dionýzos Areopagita rozdelil anjelov do troch hierarchií, každú z nich po troch chóroch. Prvú a najvyššiu tvoria serafíni, cherubíni a tróny (stvorili nebeské telesá).
anjel
Prvé nákresy anjelov môžeme nájsť už v starom Egypte. Už vtedy ich pokladali za prostredníkov medzi bohmi a človekom.
zdroj: SXC/free

Archanjeli sú podľa veriacich bytosti čistej duchovnej energie a vodcovia všetkých katagórií anjelov - od anjelov svetla (Gabriel, Michael, Rafael, Uriel) od padlých anjelov (Azazel, Belfegor, Lucifer). Archanjeli sú podľa veriacich bytosti čistej duchovnej energie a vodcovia všetkých kategórií anjelov od anjelov svetla po padlých anjelov. Archanjel Anael inšpiruje napríklad hudobných skladateľov, Gabriel maliarov a Michael filozofov.
archaniel
Aj takto nejako môže vyzerať jeden z archanjelov.
zdroj: Internet

Zaujímavé výsledky priniesol výskum slovenského matematika a angeológa Emila Páleša. Pomocou štatistických metód zistil, že v dejinách sa opakujú vlny tvorivosti, ktoré zastávajú umelci a filozofi po celej Zemi. Tieto podnety podľa neho pochádzajú od archanjelov. Inšpirujú dejinné a kultúrne epochy a striedajú sa v 354-ročných cykloch.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
V roku 2154 sa spoločnosť delí na dve triedy: bohatých, ktorí žijú v dokonalom svete vesmírnej stanice Elysium a ostatných, obyvateľov preľudnenej a zruinovanej planéty Zem...
pred 4 rokmi
Príbeh jedného dňa na slovensko-moravskom pohraničí z pohľadu osemnásťročného Mareka a jeho psa.
pred 3 rokmi
Ostreľovač jednotiek Seal amerického námorníctva Chris Kyle je vyslaný do Iraku s jedinou úlohou: chrániť svojich bratov v zbrani.
pred 9 rokmi
Dlhodobá americká hudobná jednotka a absolútny ošiaľ na americkom hip hopovom trhu konečne...
pred rokmi
Do slovenských kín prichádza tento týždeň šesť filmov.
pred 5 rokmi
14. 11. 2012 o 16:00 bude v rámci Medzinárodného filmového festivalu Bratislava odpremietaný v kine Mladosť dokumentárny film "Hviezda" režiséra Andreja Kolenčíka.
pred 8 rokmi
Zdravotné problémy, ktoré sú ťahavé a opakujúce sa, spôsobuje chorá duša. Ak má človek pokojný, vyrovnaný život...
pred 7 rokmi
Toyota a Tesla Motors, Inc., spoločne vyvíjajú elektrickú verziu typu RAV4.