Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Sila osobnosti žien

Zdroj: © Server.sk, redaktor: ľub, pridané: 07.04.2013

Krása je pre ženu prínosom a zároveň jej prekliatím. Je jasné, že krásna žena často skôr dosiahne svoje, ale nemusí si to udržať, ak nie k tomu dostatočne inteligentná.
Sila osobnosti žien
Zdroj obrázku: Internet
 

Niežeby sme teraz chceli tvrdiť, že muži nie sú žiadne osobnosti, to nie. Iba sa v tomto článku zameriame na ženy, pretože často stoja v tieni mužov. A pritom v minulosti i v súčasnosti existovali také silné osobnosti, ako Kleopatra, Katarína Veľká, Alžbeta I., Mária Terézia, Indíra Gandhí... všetko silné individuality, ktoré ani po mnohých rokoch nezapadli do zabudnutia A v dobe ich života to bolo vlastne aj niečo dosť nezvyčajné, aby mala žena takú moc. Čím to bolo? O tom rozhodoval práve punc ich osobnosti.

Napríklad Kleopatra bola suverénna vládkyňa i náruživá kurtizána tých čias. Radí sa do toplistiny 100 najsexi žien starého sveta. Vo filmovej verzii ju stvárnila ďalšia silná osobnosť, Liz Taylor. Ale aj pôvodne plánovaná herečka – Andrey Hepburn, sa k týmto silným ženám radí. Andrey Hepburn bola považovaná za prirodzene najkrajšiu herečku všetkých čias. Ale nielen v kráse bola jej sila.

Ďalšia známa silná osobnosť v histórií bola Salome, ktorá si vytancovala od kráľa Herodesa hlavu Jána krstiteľa ako pomstu urazenej odmietnutej ženy. Ďalej Katarína Veľká – veľká kandidátka na najplyvnejšiu ženu Ruskej ríše. Ďalšia svetoznáma žena je Mária Terézia, rakúska cisárovná. Nielenže to bola neohrozená vládkyňa, ale aj matka 16 detí. Národy ju uznávali a poctili ju titulom Matka Európy. Rozšírenie vlády si nezabezpečovala vojnovými výbojmi, ktoré by oslabovali jej ríšu, ale rozumnými a dôkladne premyslenými sobášmi jej detí.

Emancipácia

Emancipácia žien za rovnosť v rodinných i pracovných vzťahoch od tých čias pokročila a vytýčila si ďalší cieľ: vyrovnať sa mužom a kde sa dá ich aj predstihnúť vzdelaním aj výsledkami v tvorivej účasti. Ženy môžu využiť svoje ženské prednosti, už do kolísky im je daná veľká bystrosť, šarm, um a veľké zásoby citov pre život plný lásky. Podľa akademických prognóz vývoj ľudstva dospeje ku koncu storočia k vláde žien. Štatistika hlási, že už od roku 2000 sa tento trend viditeľne prejavuje. Dnes už nie je raritou, ak je žena premiérkou či prezidentkou krajiny.

Krása

Krása je pre ženu prínosom a zároveň jej prekliatím. Je jasné, že krásna žena často skôr dosiahne svoje, ale nemusí si to udržať, ak nie k tomu dostatočne inteligentná., ale múdra žena, keď už svoje dosiahne, si to aj udrží. A keď sa pozrieme opäť do histórie, nie všetky mocné ženy sveta boli aj pekné, niektoré dokonca vôbec nie.

Dnes sa trend krásy možno trochu priveľmi vyvyšuje nad um, napríklad momentálne asi najslávnejšie ženy sveta sú práve herečky a modelky, ako Angelina Jolie, Kate Winslet či Pamela Anderson. V ich prípade je ich sila práve v ich zovňajšku a pri niektorých by sa naozaj dalo polemizovať, či okrem peknej tváre a sexi tela majú aj niečo viac, ale niečo tam určite bude, keď sa dokázali tak dlho udržať na výslní a nezapadli do zabudnutia.

Ako ich protiklad tu stoja zasa ženy emancipované, silné, ktorých sila sa skrýva v ich argumentoch a železnej logike. Keď spomíname železo, asi najslávnejšia žena v politike bola Margaret Thatcher, britská ministerská predsedníčka, ktorá bola na čele vlády neuveriteľných 11 rokov: od r. 1979 do r. 1990. Vyslúžila si prezývku „Železná lady“ a bola to skutočne veľmi obávaná politická protivníčka.

Ale aj v súčasnosti nájdeme v politike veľa vplyvných a silných žien, napríklad nemecká kancelára Angela Merkelová, ktorej podobu nesie v súčasnosti aj slávna bábika Barbie. Je to pocta významnej osobnosti. Angela Merkelová je druhou premiérkou v Európe, po spomínanej Margaret Thatcher. V r. 2008 si vyslúžila titul „Most Power Woman“ – najsilnejšia žena sveta. Podľa jej vlastných slov, „najplyvnejšia osobnosť viac ako svaly či výzor potrebuje charakter, nepoddajnosť a peniaze, ktoré sú garanciou realizovania cieľov. To všetko dokopy dáva žene moc, ktorá ju robí dostatočne silnou v úsilí vyrovnať sa mužom a ostať pritom ženou“.

Náš svet je plný ešte mnohých ďalších silných osobností, ktoré dokazujú svoju silu aj bez lacnej popularity.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Poľovnícke potreby DIANA HUNTER. Vaše poľovníck...
Ponúkam žeriavnícke služby s LIAZ AD 14

952.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 20 m2
92 990.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 68 m2, novostavba
477.00 € /mesiac
Na prenájom obchodný priestor, rozloha 52 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 12 rokmi
Medzi najčastejšie typy drogových závislostí podľa zneužívanej drogy je drogová závislosť alkoholového typu.
pred 8 rokmi
Adam Sandler sa predstaví v hlavných úlohách ako Jack a Jill v zábavnej komédii s rovnomenným názvom.
pred 6 rokmi
Budúce súťažné vozidlo značky ŠKODA fascinuje publikum na sociálnych sieťach po celom svete. Videá a fotografie s maskovaným vozidlom Fabia R5 v "zebrom" dizajne dosahujú na Facebooku, YouTube a Twitteri rekordné číslal.
pred 8 rokmi
Milovníci klasiky si prídu na svoje pri 46. dvojalbume z edície Opus 100.
pred 9 rokmi
Britská kapela Jamiroquai na čele s charizmatickým spevákom Jay Kayom vydáva po dlhých piatich rokoch nový štúdiový album Rock Dust Light Star.
pred 9 rokmi
Americká herečka, ktorá si zahrala prvé dievča Jamesa Bonda, zomrela vo veku úctyhodných 87 rokov.
pred 7 rokmi
Anketa spoločnosti Fandango tiež ukázala, že ľudia sa nevedia dočkať filmového zloducha Mandarina (Ben Kingsley) z pripravovaného tretieho Iron Mana.
pred 8 rokmi
Na CD sa pod hlavičkou Hudba z filmu objavili soundtracky k filmom Smoliari a prvej časti filmu Fontána pre Zuzanu, ktorý je všeobecne známy pod názvom Dvaja.