Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Sexuálne praktiky a sexuálne úchylky

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 24.03.2012

Hovorí sa, že koľko ľudí, toľko chutí. Všetci by sme si mali uvedomiť, že to čo sa páči nám, nemusí byť pekné a páčivé pre iných.
Sexuálne praktiky a sexuálne úchylky
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Hovorí sa, že koľko ľudí, toľko chutí. Všetci by sme si mali uvedomiť, že to čo sa páči nám, nemusí byť pekné a páčivé pre iných. Hlavne v oblasti sexu je treba brať do úvahy nie len vlastné chute, ale samozrejme aj partnerove.

Sex by sa mal páčiť obom a uprednostňovať také praktiky, ktoré robia radosť, neubližujú. tak isto by to malo byť aj vtedy, ak sa vám niečo páči, čo chcete, aby váš partner robil. Nemali by ste pri ňom trpieť. Všetkému treba dať čas a voľný priebeh. Komunikácia je hlavný krok k úspechu a postupne sa treba oboznamovať navzájom. Ak máte v obľube tvrdší sex nie je to nič neobvyklé a do určitej miery s vami môže spolupracovať aj partner, ktorý má radšej nežnosti.

Sado maso

Tomuto druhu radovánok však neholduje každý. V porovnaní s ostatnými praktikami vymykajúcimi sa mimo normy je však ešte aj tento druh uspokojovania v celku prípustný (ak majú takéto tvrdšie chute obaja partneri). Partneri by sa mali poznať, aby vedeli čo im vyhovuje. Sex, pri ktorom sa bičujete v ťažkých okovách a putách má od normálnosti dosť ďaleko, ale vám to môže vyhovovať. V tom prípade je takáto forma pre vás normálna a uspokojivá. Ak by mal takéto chute len jeden z partnerov, vtedy nastáva problém.

Sexuálna úchylka (deviácia, perverzita, aberácia, parafília) je celoživotné uprednostňovanie iných sexuálnych aktivít, ktoré nie sú úplne bežné medzi populáciou. Človeka priťahujú iné sexuálne aktivity, násilie, sex s viacerými osobami, sex s nedospelými osobami.

Homosexualita medzi sexuálne úchylky nepatrí.

Homosexualita je podla psychiatrov v roku 1952 zaradená medzi duševný poruchu – sociopatickú úchylku. Neskôr ju preradili medzi ostatné sexuálne úchylky. V dnešnej dobe sa nezaraďuje medzi ochorenie a postavila sa na úroveň heterosexuálnej orientácie a považuje sa za bežné orientáciu. Teoreticky je to takto avšak predsudky spoločnosti zostali – stále sa považuje za niečo choré, neprípustné.

Jediný druh homosexuality, ktorý stále patrí k úchylkám, je tzv. egodystonická homosexualita, teda homosexualita neprijatá a odmietaná jej nositeľom. Znamená to, že postihnutý si síce uvedomuje, že je homosexuál, no nestotožňuje sa s tým, neprijíma sa ako taký, želá si, aby radšej bol heterosexuálom. Často postihnutý egodystonickou homosexualitou prejavuje navonok opačné tendencie, aby zamaskoval svoju skutočnú pohlavnú orientáciu.

Efebólia

Menej známe slovíčko, ktoré predstavuje úchylku, pri ktorej má homosexuálne orientovaný muž silný pohlavný vzťah k mladým dospievajúcim chlapcom. Starší a rovnako starí muži efebolika nevzrušujú, rovnako ani ženy v žiadnom veku.

Úchylka v objekte

Ide o formu úchylky, ktorá sa týka objektu sexuálneho vzrušenia a aktivity. Tak ako dospelú ženu priťahuje dospelý muž, človeka s touto úchylkou priťahujú a sexuálne vzrušujú zvieratá, predmety, mŕtvoly...

Úchylka v aktivite

Uprednostňujú sa rôzne nebežné sexuálne aktivity. Niektorí ľudia ich používajú na spestrenie svojho sexuálneho života v obmedzených variantách, ale pri takýchto ľuďoch ide čisto o praktiky, ktoré nie sú bežné - prezliekanie sa do šiat opačného pohlavia (fetišistický transvestizmus), predvádzania sa (exhibicionizmus), očumovania (voyeurstvo), obtierania sa (frotérstvo).
 

Zvláštne sexuálne praktiky v kmeňových spoločenstvách:

Kmeň Sirionó v Bolívii

Ľudia z tohto kmeňa spájajú doslova príjemné s užitočným. V rámci predohry si vyťahujú kliešte a vši z hlavy.

Kmeň Ilanov v Afrike

narozdiel od kmeňa v Bolívii majú svoj rituál po sexe. Veria, že po sexe majú energiu a hneď vyrazia na lov. Sex zaručuje úspech a chytenie väčšej koristi.

Kmeň Ponape z ostrovov v Tichom oceáne

Ženy si medzi nohy prikladajú rôzne druhy chrobákov a hmyzu a chcú, aby ich poštípali. Potom sa im tam vytvoria vyrážky, ktoré poriadne navrú a tým dosiahnu silný orgazmus.

Kmeň Tongo z ostrova pri Austrálii

V čase choroby nevolajú lekára, ale mladého muža/ ženu. Veria, že sex postaví na nohy každého a odstráni všetky choroby. Znie to pekne a lákavo, ale má to háčik. Nejde o sex, ale len o zážitky z vlastnej spálne, ktoré majú chorému dodať sily.

Kmeň Koryakov na Sibíri

U nás sa používajú venušine guľôčky, vibračné krúžky a oni majú svoje pomôcky. Pred samotným sexom v posteli hladkajú kamene – studené, tvrdé kamene. Veria na energiu a silu obsiahnutú práve v týchto častiach z prírody.

Najbizarnejšie praktiky – úchylky na svete

pyropubizmus – sexuálna praktika pri ktorej muž tesne pred ejakuláciou vytiahne penis z pošvy partnerky a jej ochlpenie na ohanbí jednoducho zapáli. Oheň uhasí vlastným semenom.
chremastistofília – človek sa vzruší len vtedy ak ho okradnú, prípadne so zlodejom zápasí a bráni si svoje cennosti
symforofília – človeka vzruší pohľad na dopravnú nehodu, haváriu
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Hovorí sa, že koľko ľudí, toľko chutí. Všetci by sme si mali uvedomiť, že to čo sa páči nám, nemusí byť pekné a páčivé pre iných. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/sexualne-praktiky-a-sexualne-uchylky/

Tak z tých kmeňov som opadol!

 

Diskusné príspevky (6)

Fotografia
Steve Jokes
pred 7 rokmi
man teda osobne najviac zaujal pyropubizmus :)
Fotografia
thepooh
pred 7 rokmi
aj mna, vzhladom k tomu ako rychlo chlpy horia a aky to je strasny smrad :D
Fotografia
Steve Jokes
pred 7 rokmi
mozeme vyskusat :)
Fotografia
thepooh
pred 7 rokmi
Steve, tak vyskusaj a potom sa podel so zazitkom :D
Fotografia
Steve Jokes
pred 7 rokmi
Hned ako pridem do prace tak sa do toho pustim :)
Fotografia
thepooh
pred 7 rokmi
ved vravim, sa potom podel so zazitkom a dobre vyvetraj :)
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
V polovici februára sa na trhu objaví dlho očakávaný album Katky Knechtovej nazvaný Tajomstvá.
pred 3 rokmi
Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ aktívnych sieťových prvkov pre malé a stredné firmy, predstavuje na slovenskom trhu inteligentný sieťový switch TP-LINK T1600G-52TS (TL-SG2452).
pred 3 rokmi
Patríte medzi tie ženy, ktoré sa neustále sťažujú na malé prsia a celulitídu na nohách? Nechcete mať malé lentilky pod kobercom? Chcete ich väčšie ale zároveň sa obávate takéhoto zákroku?
pred 8 rokmi
Analýza rukopisu je veľmi stará metóda skúmania človeka.
pred 7 rokmi
Nízke emisie a praktickosť bez kompromisov
pred 5 rokmi
Knihu Posolstvo rieky pokrstil Majster špeciálnym spevom a spolu s autorkou a moderátorom si pripili liečivým ajurvédskym čajom z tulsy, posvätnej bazalky. Má výnimočné účinky na telo i dušu.
pred 4 rokmi
Populárna speváčka Marcela Laiferová oslavuje dve jubileá, ako darček dala sebe a fanúšikom album s najväčšími hitmi.
pred 9 rokmi
V zimnom, či prechodnom období, pri prudkých zmenách počasia, alebo pri extrémnych výkyvoch teploty vzduchu vonku a ...