Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Scientológia – náboženstvo alebo sekta?

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 20.07.2012

V mnohých krajinách ju uznali cirkvou a dodnes prebiehajú súdne procesy ohľadom uznania scientológie za náboženstvo, mnohé národy ju tak už berú. Slovensko zatiaľ zostáva nestranné.
Scientológia – náboženstvo alebo sekta?
Zdroj obrázku: Flickr
 

Kontroverzná a rozruch spôsobujúca viera scientológia si vyslúžila nemalý záujem medzi mnohými z nás. Názory sú rôzne – od zatracovania, opovrhovania, škatuľkovania pod názov „sekta“ až po vzbudzovanie záujmu. Nie je ľahké určiť kto má pravdu. Faktom zostáva, že scientológia je dnes registrovaná na celom svete a všade nájdeme stovky ľudí, ktorí ju hlásajú a veria v jej filozofiu.

V mnohých krajinách ju uznali cirkvou, náboženskou organizáciou a dodnes prebiehajú súdne procesy ohľadom uznania scientológie za náboženstvo, pretože mnohé národy ju tak už berú (Španielsko, Taliansko). Slovensko zatiaľ zostáva nestranné a neprikláňa sa k žiadnemu označeniu – je však jasné, že patrí k rýchlo sa rozvíjajúcim náboženským skupinám a získava si davy ľudí. Je len otázkou času, kedy sa začne polemizovať o jej zaradení.

Scientológia je jedinečná v tom, že neobsahuje žiadne dogmy a jej stúpencom sa neprikazuje veriť ani nie sú nútení čomukoľvek veriť.

Scientológia – latinské slovo scio – vedieť, rozlišovať a grécke slovo logos – slovo, vnútorná forma pomocou ktorej je myšlienka vyjadrená vonkajšku. Doslovný preklad znamená „veda ako vedieť“ s cieľom dosiahnutia absolútneho vedenia.

Jedinec hlásajúci scientologické presvedčenie si uvedomuje svoju duchovnosť a následne dosahuje stav oslobodenia sa z cyklu zrodenia a smrti. Celé učenie scientológie spočíva vo viere, že ľudský jedinec sa delí na celky – duša, myseľ a telo. Duša sa nazýva „thetan“ - z gréckeho slova theta – duša. Thetan – nesmrteľná duchovná bytosť – duša, ktorá má zážitky a vedomosti z minulých životov.
L. Ron Hubbard
Scientológiu vyvinul v 50. rokoch 20. storočia americký spisovateľ L. Ron Hubbard. Celá cirkev vychádza z Dianetiky (terapeutické hnutie založené Hubbardom v roku 1948).
zdroj: Internet

Scientológia je špecifická hlavne používaním jej vlastného jazyka. Na začiatku publikácie je uvedené upozornenie použitia novotvarov a redefinícií. Napr dianetika - skrz dušu“ ( z gréckeho dia – skrz a nous – duša) - „čo duša robí telu“.

V roku 1950 vyšla Hubbardovi kniha „Dianetika“ a v priebehu jednej noci sa stala svetovou senzáciou. To bol prvotný popud – moment od kedy sa učenie začalo šíriť lavínovitým spôsobom.

Scientológia – jednotná a silne centralizovaná organizácia

Vo všetkých krajinách má uniformnú štruktúru, nepripúšťa špecifiká pochádzajúce z tradícií danej krajiny. V každej krajine sú rovnaké pravidlá, rovnaká činnosť, kontrola, identická štruktúra. Organizácia je komplexná a hierarchizovaná. Po celom svete má približne 12 tisíc členov personálu a približne 8 miliónov vstúpencov. Na slovensko sa rozšírila v roku 2000 (misia v Bratislave a Leviciach) Hubbard poukazuje na to, že človek využíva iba časť svojho psychického potenciálu. Všetci disponujeme nekonečnými vedomosťami, ktoré sú podobné božským. Ak by sme v sebe našli našu podstatu – vznikla by civilizácia bez zla, vojen.

Človek podľa nich používa len 10 percent mozgu a zvyšok je podvedomie - reaktívna myseľ. „Auditing“ - hlavná terapia prirovnávaná k psychoanalýze aj napriek tomu, že samotný autor zamietal akékoľvek prirovnania a paralely s ostatnými psychologickými metódami. Svoju považoval za jedinečnú a bezkonkurenčnú. Pri hlbšej analýze metódy však aj laik nachádza otázky o minulých skúsenostiach zameraných najmä na traumatické udalosti.

Vynáraním traumatických zážitkov sa produkujú „engramy“ (engram - mentálny obrazový záznam, ktorý zachytáva skúsenosti obsahujúce bolesť, bezvedomie a skutočné alebo domnelé ohrozenie prežitia ). Úlohou auditingu je zmeniť tento stav na „clear“ - očistiť osobu od negatívnych traumatizujúcich nánosov a následné kontrolovanie vlastného konania. Podľa Hubbarda len osoba s čistou mysľou môže mať pod kontrolou analytickú myseľ a prístup ku všetkým informáciám v nej uložených.

Scientológia považuje človeka za duchovnú bytosť, ktorá je vo svojej podstate dobrá. Podľa tohto učenia človek nemá dušu, pretože on sám je duša. Pojem thetan, ktorý Hubbard zaviedol do svojej teórie, znamená nesmrteľné a všemocné bytie žijúce množstvo životov v celom vesmíre.

Do duše sa zaznamenáva „časová stopa“ objasňujúca sa počas auditingu. Sú to nánosy z minulých životov – môžeme ich prirovnať ku karmickým dlhom a auditing sa až nápadne podobá napríklad regresnej hypnóze. Thetan je spútaný v našom tele vďaka minuloživotným nesprávnym rozhodnutiam, ktoré treba očistiť. Fundamentálne zákony určujúce vzťahy medzi thetanom a fyzikálnou masou majú túto bytosť oslobodiť z pút materiálneho univerza. Auditingom sa postupne thetan oslobodzuje od cyklu rodenia a smrti Hubbard napísal mnoho diel a knižných publikácií, ktoré používa pri auditingu. Thetan postupný prevteľovaním stráca nadobudnuté vedomosti a práve tie sa dajú oživiť a očistiť – človek duchovne rastie. Pomáha jednotlivcovi pochopiť pravdu a zákonitosti spirituálnej prirodzenosti a práve toto pochopenie prináša oslobodenie, vykúpenie a slobodu.

Celý proces je bolestivý, plný prudkých emócií, nových zistení a zvratov. Každé vrátenie v čase a poukázanie na príčinu trápenia sprevádza očisťovací proces až kým nie je odstránený zápis v engrame. Ten, kto vykonáva čistenie neprestane ani v prípade ak sa pacient zvíja a kričí od psychickej bolesti. V mnohých prípadoch auditing evokuje vyháňanie diabla. Celý proces očisťovania vykonáva profesionálne vyškolená osoba.
Scientloógia
Základná zbraň scientológa v medziľudských vzťahoch je ARK trojuholník - afinita (náklonnosť), realita, komunikácia.
zdroj: Internet

Hubbard je jediným autorom hnutia scientológie. Nemáme iný zdroj a nemá žiadneho nasledovníka. Jeho učenie vytvorilo prosperujúcu Scientologickú cirkev s tisíckami organizácií.

Cieľ scientológie

Doviezť človeka do takého bodu, aby bol schopný sám vidieť činitele ovplyvňujúce jeho život a následné riešenie problémov na základe predošlého uvedomenia. Výsledkom tohto procesu by malo byť zlepšenie kvality života na všetkých úrovniach existencie.

8 oblastí prežitia podľa Hubbarda:

1. prežitie so sebou samým
2. prežitie s príbuznými
3. prežitie so skupinou
4. prežitie s ľudstvom
5. prežitie so všetkými formami života
6. prežitie s fyzikálnym vesmírom
7. prežitie s duchovnou bytosťou
8. prežitie s Bohom (nekonečnom, Najvyššou bytosťou)

Scientologické učenie

Na celom svete vstúpenci scientológie usporadúvajú prednášky a školenia o tomto náboženstve. Hubbardove knihy a spisy sú jediným zdrojom učenia a na dosiahnutie duchovnej slobody treba absolvovať vzdelávanie, auditing a všetky prednášky, stotožniť sa s celým učením. Základné kurzy spočívajú z prednášok – Komunikáciou k úspechu, anatómia ľudskej mysle, osobné hodnoty a mnoho ďalších podobne tematických.

Scientológia sa riadi vlastným právnym systémom, ktorý je presne spísaný v cirkevnom kódexe. Najprísnejším trestom je vylúčenie z cirkvi. Pravidlá hovoria, že aj jedinec, ktorý zlyhal a podlieha závislostiam, musí dostať šancu napraviť sa.

Hlavný princíp spočíva v uvedomení si vlastnej chyby, prijatí a opatrení vo forme nápravy. Aj táto cirkev má svoje obrady a ceremónie – nedeľná služba pre členov, ale aj nečlenskú verejnosť. Každá služba je tematicky ladená – rozoberá sa princíp scientologického učenia. Svadba, pohreb, krstiny, vysväcovanie nových kaplánov tiež patria medzi pravidelné ceremónie.

Publikácie a začiatky scientológie

V roku 1950 L. R. Hubbard publikuje v USA základnú knihu scientológie Dianetika, moderná veda o duševnom zdraví. V roku 1954 je založená prvá Scientologická cirkev v Los Angeles, Washingtone a v New Yorku. Následne vznikajú pobočky v mnohých malých mestách a obciach.

V roku 1959 hnutie prerazilo do Európy - Saint-Hill Manor v Anglicku sa stáva svetovým sídlom organizácie. V mnohých európskych mestách vzniká „Združenie priateľov scientológie“. Toto bol krok kedy scientologická cirkev zaplavila celý svet. Mnohé slávne osobnosti opustili svoju pôvodnú vieru a vydali sa scientologickou „cestou“. Hubbard neskôr rozšíril svoje knižné publikovanie o filmy, v ktorých pomocou audítorských techník vyučuje scientologické princípy.

Počas skúmania ľudskej duše nahral viac ako tri tisíc prednášok, ktoré jeho učeníci šíria ďalej. Do celej činnosti je zainteresovaných mnoho ľudí – vydavateľské štúdiá, filmové a nahrávacie štúdiá, pracovníci cirkvi, ktorí texty upravujú do brožúrok a prekladajú do viac ako 50 jazykov.

Keďže scientológia nemá žiadneho nasledovníka, ktorý by vytváral nové učenie, prípadne rozvíjal to existujúce – jednou z hlavných cirkevných aktivít je zachovávať písmo pre večnosť.

Program cirkevnej ochrany vyvinul špeciálne opatrenia ochrany a uchovávanie posvätných textov pre nasledovné generácie veriacich. Ide hlavne o využívanie kvalitného archívneho papiera, nehrdzavejúce platne a dbá sa aj na celý proces skladovania originálov dokumentov. Vstúpenci scientológie si pripravení na všetky možnosti s jediným cieľom – hlásať svoje presvedčenie aj v nedohľadnej budúcnosti.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
člen ks milost
pred 7 rokmi
podporte nas k registracii ks MILOST

 

Diskusné príspevky (33)

Fotografia
člen ks milost
pred 7 rokmi
Pridajte sa k nam a budete mat istotu spasenia ,stači ak budete odovzdavat desiatky ..pozrite si našu kazen na YOU TUBE .... ježiš je normalny......KS MILOST
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Server.skAutoFitKinoMusicTechZľavaMôjBazárJobRealityFórumSúťažFotografiePočasieDnesPrihlásenieNová registrácia Server.sk VYHĽADAŤ Facebook Google+ Twitter Dnes je 01. júna 2014, meniny má Petrana, Petronela a zajtra Žaneta Kúpiť hudobné CD Kníhkupectvo on-line Kúpiť filmy Výdavky pod kontrolou! Prečítaj si Aktuality Diskusia Firmy Galéria Fotografie Autobazár Práca Nehnuteľnosti Bazár Zľavy Kalendár Súťaž Speedmeter Hudba Filmy Program kín Ženy Ženy Audio články Newsletter Nastavenie Nehnuteľnosti Dnes VšetkyHovorenéSprávy z domovaSprávy zo svetaTechnológieVedaPrírodaPod l@mpouInteresanteVesmírCestopisyAko prežiť Interesante Scientológia – náboženstvo alebo sekta? Diskusia (30) Pošli na FacebookPošli na TwitterPošli na GoogleVytlačiť Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 20.07.2012 V mnohých krajinách ju uznali cirkvou a dodnes prebiehajú súdne procesy ohľadom uznania scientológie za náboženstvo, mnohé národy ju tak už berú. Slovensko zatiaľ zostáva nestranné. Scientológia – náboženstvo alebo sekta? Zdroj obrázku: Flickr Kontroverzná a rozruch spôsobujúca viera scientológia si vyslúžila nemalý záujem medzi mnohými z nás. Názory sú rôzne – od zatracovania, opovrhovania, škatuľkovania pod názov „sekta“ až po vzbudzovanie záujmu. Nie je ľahké určiť kto má pravdu. Faktom zostáva, že scientológia je dnes registrovaná na celom svete a všade nájdeme stovky ľudí, ktorí ju hlásajú a veria v jej filozofiu. V mnohých krajinách ju uznali cirkvou, náboženskou organizáciou a dodnes prebiehajú súdne procesy ohľadom uznania scientológie za náboženstvo, pretože mnohé národy ju tak už berú (Španielsko, Taliansko). Slovensko zatiaľ zostáva nestranné a neprikláňa sa k žiadnemu označeniu – je však jasné, že patrí k rýchlo sa rozvíjajúcim náboženským skupinám a získava si davy ľudí. Je len otázkou času, kedy sa začne polemizovať o jej zaradení. “ Scientológia je jedinečná v tom, že neobsahuje žiadne dogmy a jej stúpencom sa neprikazuje veriť ani nie sú nútení čomukoľvek
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Dnes som na Ta3 prvý krát počula výraz scientológia,kde som si na internete vyhľadala jej význam a pochopila som,že učenie a podstata tohoto náboženstva má základy v katolíckej cirkvi.Pritom však ide o novodobé posunutie viery v Krista a troj jediného Boha v poznaní samého seba a smerovanie k dobru,konaní dobra.To v človeku evokuje spoznať svoje schopnosti a začleniť sa do spoločnosti pracovnou aktivitou,čím si svojimi schopnosťami a zručnosťou môže zarobiť na seba,pre rodinu a podporiť sociálne slabších.Autor svojím dielom chcel poukázať,že viera v Boha sa má posunúť do úrovne novodobej civilizácie,budúcnosti až kozmickej doby,či sveta.Konečne sa otvoril nový svet náboženstva,cirkvi,ktorá otvára novovek,ako ponímať čo učil a učí Kristus.Pretože cirkev doposiaľ žije vo svojom ponímaní Boha v temnom stredoveku.Konečne niekto otvoril trinástu komnatu Božej pravdy,lásky a bohatstva tohoto sveta.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Nie nemajú pravdu scientológovia. Je to novodobá manipulácia ľudí. Pozor na nepravých pomocníkov.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Ľudia - dnes t.j. 25. marca o 20.00 hod na STV 2 bude dokument o scientológii - o jej metódach a praktikách.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Anonym, díky!!!! určite si to pozriem
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Nie za čo, treba roširovať pravdu do povedomia ľudí.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Čím sa líšia od slovenskej nenažratej cirkvi? Aj tá len hrabe, neodvádza dane a na dôvažok przní deti a upaľovala nevinných. Celá táto kampaň je vedená iba preto, lebo jedno prasa sa bojí, že sa v sobotu nedostane k ďalšiemu korytu.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Ale scientologická cirkev perie špinavé peniaze, bije a prenasleduje ľudí a bývalých členov, vražia a obchodujú z drogami a ľudmi. Ich tajná služba OSA ma siete po celom svete a ich členovia podnikatelia , politici a celebrity prispievajú do vojnovej pokladne - a tá slúži na špionáž. V USA pracuje scientolog. cirkev pod ochranou CIA a politikov, neplatia dane. Chcú ovládnuť celý svet a prispôsobiť ľudí podľa ich obrazu - kto nesúhlasí a ktritizuje ich - tak ten je pre nich nepriateľ ktorého musia zničiť. U nich je v prvom rade peniaze, vymyť mozgy ľuďom , zmanipulovať ich a náboženstvo je na poslednom mieste. Sú veľmi nebezpečný, zakladajú dianetické cetnrá po celom svete a cez ovládnutie podnikov sa infiltrujú do štátu s cieľom mať prístup k tajným informácia štátov. Sú v USA, Nemecku, Francúzku, Grécku, v postate v celej Európe a aj v Rusku. Podorujú ich podnikateľské elity, politici, senátory, sudcovia, cia, herci a právnici. Napr. Tom Cruise, John Travolta a mnoho ďalších. Títo posluhovači diabla - scientologovia sú aj na Slovensku. Pozor na nich !!!!! Ale ten kto je členom má zakázane sa priznať a čokoľvek o nich rozprávať v médiach.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
My sme prebratý a preto alebo práve preto nechceme scientológa. A stojí za ním celá opozícia - a oni narobili viac zla ako Smer. A vďaka Rusku a Číne je kde predávať tie kórejské šmejdy zo Žiliny a tak isto z Bratislvavy volskv., tak isto Češi tie "škodovky"a ľudia majú prácu vďaka dopytu z Ruska a Číny. Dobre povedal ruský minister hospodárstva, že my tu v európe máme len pivo a párky. Nemáme tu nič, žiadne nerastné bohatsvo. Strany ako sdku, kdh, ano, smk, sas - narobili viac zla ako osohu - veď za vlády zlepenca sa nevyberali ani len dane. Podnikateľom sa za vlády smeru asi nepáči daňová kobra ako chytá podvodníkov na dph.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
V mnohých krajinách ju uznali cirkvou a dodnes prebiehajú súdne procesy ohľadom uznania scientológie za náboženstvo, mnohé národy ju tak už berú. Slovensko zatiaľ zostáva nestranné. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/scientologia-nabozenstvo-alebo-sekta/

hnusna sekta, ktora pod klamlivymi nazvami seminarov laka ludi do svojich radov... seminar s nazvom "co robi predajcu profesionalom" a nenapadne tam prednasajuci ponuka knihu od Hubbarda - dianetika a na zaver musia ucastnici zatlieskat jeho fotke... nikdy viac! (aj ked v mojom pripade to bolo stylom dobrovolne-nasilu) :( fuj!
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Každý si môže urobiť názor sám pre seba vo svojom najbližšom Dianetickom centre. Informácie a kontakty nájdete napríklad na www.dianetikakosice.sk alebo www.scientologiakosice.sk
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
chod do riti!
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Kazdy, kto im uveri, prehral.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
scientologia je najvacsi blud na svete... najvacsia namotavacka ludi... uplny oblbovak... jedine o co im ide su peniaze... ak zavetria prachy tak uz sa ich tak lahko nezbavite... nabulikaju vam do hlavy kraviny a uz to ide... treba byt silna osobnost a povedat NIE!!!! to s nabozenstvom nema nic spolocne... to je len hnusna sekta!
Fotografia
thepooh
pred 7 rokmi
presne tak, to s náboženstvom nemá nič spoločné. veď aj ten zakladateľ scientológie vyhlasoval, že ak chce človek zbohatnúť, nech založí náboženstvo. čiže je to len čistý biznis s nálepkou náboženstvo!
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
RTVS musela veľmi dlho pátrať po tom, aby našla tak neuveriteľne jednostranný dokument, ako boli Špióni scientológie. Navyše ho "úplne náhodou" zaradili pár hodín pred druhým kolom prezidentských volieb, tých volieb, ktoré pochovajú hranola, čo on neunesie. Tých volieb, pred ktorými hranol vyťahuje chabé "fakty" o tom, aký je Kiska scientológ, pretože nič "zmysluplnejšie" na neho nemá. Ten dokument bol podpásovkou mierenou na Kisku a je mi zle z toho, že vo verejnoprávnej televízii, ktorá žije aj z mojich daní a z mojich koncesionárskych poplatkov. Je katastrofa, v akej krajine žijeme a akí úbožiaci ju vedú. Uvedomujeme si vôbec, že spejeme k novodobému komunizmu - k ďalšej vláde jednej strany? Navyše, ten dokument bol tak podradný, akoby ho ani netočila zahraničná televízia, ale rovno RTVS - jednostranný, cielený, bez akýchkoľvek dôkazov. Bola to jednoducho iba ukážka toho, aká je RTVS manipulovateľná, ako je pod tlakom hranola a jeho nohsledov, ktorí nedokázali nič iné, iba priviesť ľudí na pokraj zúfalstva a vyškierať sa im do očí. Kiska prezidentom - nič sa síce nezmení, ale aspoň na vonok to bude vyzerať lepšie. však ak postavíme Martinka Klingáča na vrchol štátu, budeme svetu na smiech...
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Myslite si o tom čo chcete. Ale scientológia a jej posluhovači sú veľmi nebezpečný ľudia. A Kiska sa pri nich zdržiava a to je podozrivé. Ale na to sú tajný a tí zistia kto je čo a vyženú scientológov preč z našej milovanej vlasti. Keď ich Nemecku sleduje tajná služba kvôli kriminalite a porušovaniu ústavy- asi vedia čo robia. Tieto voľby nie sú o tom kto bude prezident, ale súčasná opozícia by sa spojija aj s čertom, len aby nebol JuDr. Fico prezident. Za to, kde je krajina môžu za 24 rokov aj súčasná opozícia a aj koalícia. Takže všetko sa deje v duchu len aby nebol Fico prezident. No ale aj opozičná strany majú sa sebou privatizácie, kauzy a rozkrádanie štátu. Dokonca za Zajaca chceli privatizovať jednu fakultnú nemocnicu a v rámci príprav prepúšťali pred dôchodkom zdravotné sestry čo odrobili 40 rokov za smiešnu mzdu a potom ci vykopli ako špinavé handry - a to za vlády sdku, kdh a ano. Takže aj keď nie všetko urobil Smer správne, ale určite spravil veľa dobrého pre našu vlasť. Tak ako ho podporil aj pán kardinál Korec.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Hmmm, hulibrk Korec, to je len podpora pre JuDr. Hranola, ľudia, zobuďme sa, alebo chceme ďalší komunizmus???!!! Alebo mu dovolíme, aby už sprasil aj to, čo ešte neostalo sprasené a potom nás za korunu predal Rusku???
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
preco je scientologicka cirkev cirkvou? Toto pisu scientologovia: http://www.scientologiakosice.sk/scientologicka-cirkev/
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Pozor na falošných pomocníkov.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
zákerným spôsobom sa dostávajú k najzraniteľnejším masám- našim deťom - pozor na ne - na školy posielajú krásne nafotené "desatoro" základných dobrých princípov ( napovrch sa naozaj zdá, že ide o dobré myšlienky, len čo potom aak sa človek dostane k nim bližšie), dokonca som dnes v miestnych novinách našla zvláštny inzerát, ktorý sľubuje efektívnu pomoc pri čítaní, písaní, učení - a to je fakt chytľavé, nakoľko veľmi veľa detí naozaj tieto problémy trápia a keď má dospelý človek problém prekuknúť o čo ide, čo potom dieťa? Ešteže sú scientologisti veľmi pyšní na svoje učenie - nikdy nezabudnú napísať niekde malým písmom meno svojho zakladateľa Hubbarda - to je pre nás znakom - odtiaľ ruky preč.
Fotografia
Gaga
pred 6 rokmi
Ja som o nich (síce zatiaľ len) počula, známi navštevujú scientologické centrum a zavádzajú potom rôzne vylepšenia v podnikani. O hubbardovi maju aj vlastnú web stránku http://www.hubbard.sk
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
gaga - ďakujem, neprosím... vylepšienia v podnikaní...mala som tú česť absolvovať jeden seminár... blbosť! veď choď a uvidíš, hlavne sa nedaj "naverbovať"... vieš prečo robia tieto "vylepšenia v podnikaní"? pretože keď sa mi podarí chytiť medzi svojich nejakého podnikateľa, ktorému úplne vymyjú mozog, tak 3x hádaj kam smeruje väčšia časť jeho zárobku... a o tomto to celé je, vymyť mozog, a potom žiť z niekoho blbosti...
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
* keď sa im podarí
Fotografia
MILD
pred 4 dňami
strach - že Will Smith, Patrick Swayze... lebo doteraz len TOm Cruise a Travolta a nič viac. https://zn.sk/zname-osobnosti-a-scientologia/ - koľko celebrít. pobláznené hlavy. nevedia čo s peniazmi.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Na úvod si treba ozrejmiť, že záznam koncertu z minuloročného turné Zuzany Smatanovej vyšiel tak na CD, ako aj na DVD a treba tiež povedať, že priestor dávam hlavne DVD, ktoré je v dnešnej dobe nositeľom oveľa väčšieho množstva informácií a preto je
pred 6 rokmi
Lucia Šoralová má nový klip. Obrazovú podobu dostala skladba Červená z Luciinho najnovšieho albumu O lásce, cti a kuráži.
pred 10 rokmi
Žalúdok je veľmi citlivý na pôsobenie liečivých rastlín azda aj preto, že vnútorne užívané rastliny zotrvávajú určitý čas v tomto tráviacom orgáne.
pred 7 rokmi
Maximálny počet znakov SMS s diakritikou sa znižuje zo 160 na 70.
pred 8 rokmi
Placebo a pozitívne myslenie má veľa spoločného, dokáže uzdravovať a zlepšuje kvalitu života jednotlivcov.
pred 4 rokmi
Po úspešnom Letnom kine pokračuje Film Europe v spolupráci s Gorila.sk Urban Space aj naďalej - v projekte Jesenné kino.
pred 4 rokmi
Najuznávanejší slovenský klavírny virtuóz Jozef Hollý predvedie svoju známu Piano Show na špeciálnom jesennom koncerte v bratislavskom Istropolise.
pred 8 rokmi
Klasika o princeznej, obyčajnom chlapcovi, ktorý ju musí zachrániť z úpisu s čertom a to vykoná tým, že splní tri klasicky rozprávkové úlohy. Dokáže láska poraziť pekelné sily?