Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

S mágiou opatrne – všetko sa nám trikrát vráti!

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 10.02.2012

Vždy treba mať na pamäti, že všetko čo vyšleme sa nám trojnásobne vráti a preto mágiu nesmieme zneužívať na ubližovanie iným.
S mágiou opatrne – všetko sa nám trikrát vráti!
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Mágia má v ľudskej spoločnosti svoje miesto od nepamäti. V časoch Atlantídy bola na veľmi vysokej a rozvinutej úrovni, praktizovali ju kňazi v prospech jednotlivcov. Všetko má aj svoju temnú stránku a postupne ľudia začali svoju silu zneužívať. Prelom vekov znamenal rozdelenie na svetlo a tmu a temnota zahalila mnohé srdcia. Atlantída nebola stvorená pre živenie zla a doslova ju roztrhali na kusy. Kňazi, ktorí šírili svetlo sa dostali do Egypta, Peru a neskôr do celého sveta. Vďaka nim tma neovládla celý svet.

Venovanie sa mágii otvára brány myslenia a privádza nás k stretnutiu s vyššími úrovňami reality.

Človek, ktorý sa začne venovať magickým rituálom musí byť obdarovaný predstavivosťou, ale zároveň musí byť oslobodený od fantazírovania. Pomocou mágie sa neliečia choroby ducha a duše, pretože osobám s psychickými problémami sa môže stav zhoršiť. Je potrebná psychická vyrovnanosť a zosúladenie s vlastnými telom. Treba počítať s uvoľnením blokov a často vyjdú na povrch temné tajomstvá minulosti, ktoré naše vedomie vytlačilo.

Vždy treba mať na pamäti, že všetko čo vyšleme sa nám trojnásobne vráti a preto ani chaos mágiu nesmieme zneužívať na ubližovanie iným.

Mágia je sila pochádzajúca z vesmíru. Delí sa na čiernu a bielu, potom sú aj názvy ako strieborná, šedá, zelená či červená. Začala sa deliť podľa toho, čo ňou chceme docieliť. Pri akejkoľvek mágii si treba uvedomiť večný zákon – všetko čo vyšleme sa nám trikrát vráti! Biela a čierna mágia je asi najznámejšia. Ak sa o mágiu ako takú nezaujímame hlbšie, iste ani len netušíme, že existujú ešte nejaké iné druhy. Biela mágia sa spája s bielou farbou a evokuje v nás dobro a naopak čierna temno a zlo.

Mágia je veda a rozhodne sa s ňou nezahráva. Okrem bielej a čierne existuje aj šedá mágia, ktorou sa čarujú negatívne aj pozitívne kúzla.

Strieborná mágia - je to mágia Mesiaca. Využíva sa v nej sila Mesiaca.
Zelená mágia - mágia s bylinkami. Kúzla v tejto mágii nemusia byť vždy prospešné.
Červená mágia - sexuálna. Energia v nej pozostáva zo sexuálneho pôžitku. Ale nie každému tento druh mágie vyhovuje.
Biela mágia je vhodná pre každého z nás - je spájaná s dobrom a láskou, liečením a uzdravovaním. Jej cieľom je pomáhať, neničí a nezaklína. Pracuje s energiami prospešným pre dušu a duševne nás rozvíja. Vytvára a podporuje život.

Magia divina – theurgia

Vyšší stupeň evokačnej mágie, ktorá pacuje s najvyššími astrálnymi bytosťami (tzv. Géniami). Tento druh mágie nesie bežne názov theurgia. Zrejme prvými priekopníkmi v oblasti theurgie boli starí Egypťania. Keďže svoje spisy prísne strážili prvý súvislý spis s tématikou psychurgie uzrel svetlo sveta v roku 330 po Kristovi a jeho autorom bol Jamblichos. Do Európy sa spis dostal v latinskom preklade v roku 1497 pod názvom De Mysteriis Aegyptiorum.

Vyššie astrálne bytosti majú pomôcť k povzneseniu človeka nad materiálny svet. Tento stav sa dosiahne buď rituálne, alebo meditáciou. Tieto astrálne bytosti vedia nadviazať kontakt iba s bytosťami, ktoré majú rovnaké vibrácie – meditácia nám pomôže navodiť tento stav.

Theurgia nesie so sebou nebezpečenstvo aktivácie protipólu (Protigénia). Ak nie sme na požadovanej úrovni táto mágia môže byť veľmi nebezpečná a preto sa neodporúča pre laikov.

Magia naturalis – prírodná mágia

Vyžaduje si poznatky o pôsobení prírody – rastliny, stromy, farby, vône. Všetko má svoju okultnú silu, ktorá môže zosilnieť pomocou mága. V značnej miere sa poznatky o prírodnej mágii uchovali u vidieckych čarodejníc, bylinkárok a vediem.

Klasikom prírodnej mágie je predovšetkým G. della Porta, autor knihy Magia Naturalis (Lyon 1571), renesančný taliansky prírodovedec, ktorý v roku 1560 založil Akadémiu pre výskum tajomstiev prírody a preslávil sa tiež svojím učením o charakterológii ľudskej fyziognómie.

Prírodná mágia je založená na tézach o vzájomnej sympatii a antipatii medzi jednotlivými predmetmi a vecami.

Mágia inaturalis – psychurgia

Práca s astrálnymi bytosťami – astrálne larvy, duchov živlov, elementálov, elementárov a astrálnymi telami. Ide o primitívnu mágiu tvorenia prevažne sexuálnych lariev, predstavy ich následne emotívne dynamizujú. Styk s larvou býva najčastejšie vo forme sukuby a uskutočňuje počas spánku formou živého sna so sexuálnou interakciou.
succubus
Succubus – druh démona, astrálneho upíra ženského pohlavia, ktorý sexom vysaje z mužov energiu a život. Mužský démon sa nazýval incubus.
zdroj: Internet

Definícia psychurgie podľa O. Eliáša: "Psychurgia je magické umenie stýkať sa s duchovnými bytosťami s výnimkou vysokých inteligencií božského rádu".
víno chlieb
Mág by nemal pracovať s krvou. Používajú sa symbolické náhrady – v prípade krvi je to víno a telo obete predstavuje chlieb.
zdroj: SXC/free

Mágia chaosu – chaos mágia

Najprogresívnejšia a najmladšia forma mágie, ktorá sa rozmáha v dnešnej dobe po celom západnom svete. Využíva všetko dostupné z okultnej praxe a nedogmatickým prístupom ku tradíciám.

Základnou črtou mágie chaosu je, že netvorí žiaden ucelený systém. Každá úspešná okultná škola, podobne ako náboženstvo má vytvorenú štruktúru, učenie, dogmy a pravidlá. Ten, kto praktizuje chaos mágiu si vytvára vlastný systém.

V mágii chaosu sa uplatňuje divinácia (veštenie), sigilizácia, evokačné a invokačné rituály, čarovanie. V chaos mágii je dôležitá viera v naše schopnosti, ak si veríme, podarí sa nám aj zdanlivo nemožné. Naša podvedomá sila a parapsychologické schopnosti sú dostatočne silné aj na zničenie vlastného ega, božstiev, démonov, duchovné entity.

Vždy treba mať na pamäti, že všetko čo vyšleme sa nám trojnásobne vráti a preto ani chaos mágiu nesmieme zneužívať na ubližovanie iným.

Voodoo

voodoo mágia
NASA zábery z galaxie R438

Označenie pre skupinu náboženských kultov, ktoré majú spoločné kmene v západnej Afrike. Dodnes na území štátov Togo a Benin praktizujú prastaré náboženstvo vodoun – uctievanie nebeských božstiev a predkov. K tejto kultúre sa viažu rôzne mýtusy a povery, ktoré vznikli na základe čiernomagických kúziel. Voodoo nepoužíva na svoje rituály prepichovanie bábik ako to vidíme v hororoch. Ide skôr o ľudové liečiteľstvo, uzdravovacie rituály s bylinkami.

Rituál sám o sebe nemá zmysel, pokiaľ nepochopíme, že biela mágia pôsobí zvnútra navonok. Rituály sú však predsa len potrebné, aby vytvorili prepojenie medzi priestorom a silou zámeru - „oklamali“ slepého v nás. Takže platí: rituál je tu pre nás, aby definoval zmysel, nie kvôli kúzlu. To aj vysvetľuje, prečo sa vo všeobecnosti hovorí, že mágia je bez rituálov bezmocná.

Pojem „rezonancia" pochádza z latinčiny a znamená „znieť naspäť". Čo vyšleme, to sa k nám opäť vráti. Alebo povedané inak: Tvoje okolie je zrkadlom teba samého.

Do svojho života si priťahujeme také veci, situácie a ľudí, s ktorými sme v rezonancii, s ktorými vibrujeme na rovnakej frekvencii. Naše okolie teda bude vždy ukazovať, čo my sami vyžarujeme. Keď je napríklad niekto agresívny a plný nenávisti, rovnako sa bude správať okolie k nemu – a sotva bude dostávať lásku.

Vysoká mágia – hermetická mágia

Vysoká mágia je vedou a zároveň umením. Jej základy sú starobylé, ale jej techniky sa ďalej vyvíjajú a prispôsobujú podmienkam každej doby. Cieľom mágie je uskutočniť zmeny vo vnútornej, ako aj vonkajšej realite prostredníctvom uvedomenia si duchovného sveta a manipuláciou s neviditeľnými ale zároveň mocnými silami. Za zasvätenca tejto mágie sa považuje osoba, ktorá úplne podľahne pokušeniu manipulovať magicky fenoménmi s cieľom regulovať ich a mať nad nimi moc – kontrolu.

Medzi techniky vysokej mágie patrí: meditácia, veštenie, očistenie, kabalistické cvičenia, zhotovovanie talizmanov a rituálnych nástrojov, zaklínadlá a príprava alchymistických elixírov, anjelská mágia. Hermes zobrazuje človeka ako "veľký zázrak", jednotlivca schopného dosiahnuť božskosť prekročením stavu bytia, ktorý ho oddeľuje od božskosti. Človek sa znázorňuje ako bytosť stvorená na "na obraz Boží" - bytosť mikrokozmu, v ktorom sa odzrkadľuje makrokozmos. To sa popisuje aj v Hermesovom výroku: "ako hore, tak dole", "ako vo vnútri, tak vonku". Človek má všetky nástroje na dosiahnutie božského učenia v sebe a záleží od neho či ich príjme.

Wicca

Ide o „moderné čarodejníctvo“, novopohanský kult. Počiatky siahajú do doby kamennej a rozvíjalo sa do nástupu kresťanstva. Cirkev ho považovala za uctievanie diabla. Inocenc VIII (1484) vydal bulu proti čarodejniciam a Kramer a Sprenger (mnísi) vydali knihu Kladivo na čarodejnice. Kniha obsahovala návod na zničenie čarodejníc. Spolu bolo upálených a umučených okolo 9 miliónov ľudí obvinených z čarodejníctva.

Hlavný prístup je obsiahnutý v siedmych slovách: Rob čo chceš, pokiaľ tým nikomu neublížiš.
Vo svojej podstate je všetko čisté, to znamená,že k dosiahnutiu istého stupňa duchovného osvietenia musíte prejsť každodennými problémami a ťažkosťami, aby ste porozumeli významu slov slobodná vôľa. Mágiou sa neubližuje, mágiou sa pomáha.

Druhy kúziel

Privolávacie kúzla – praktizujú sa hlavne v čase dorastajúceho mesiaca a slúžia na pritiahnutie niečoho do života.
Vyháňacie kúzla – praktizujú sa v čase ubúdajúceho mesiaca a sú opakom privolávajúcich.
Neutrálne kúzla – sú kúzlami zastavenia, spomalenia, ale neslúžia na vypudenie niečoho zo života.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
a kde sú tí šamani ?, vedia vrátiť aj znečenú lásku ? :)

 

Diskusné príspevky (9)

Fotografia
janik
pred 3 rokmi
su tu viborne slova chcel bi som sa to aj ja naučit alebo vediet
Fotografia
Nezname
pred rokmi
čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej dabla samotného jenž umři!kdo si to přečet tak do 5 dnů umře musela jsem to napsat jinak bych umřela do 5 dnů kdo si to přečet tak to napište do jinýho blogu nebo umřete do 5 dnů a to fakt!!!!!
Fotografia
Anonymus
pred 5 rokmi
Ak hľadáte odborníkov v mágii hľadajte na nete prastaré cesty, tam vám poradia.
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Netrepte ,vestec ma zmysel navyse od Boha
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Vždy treba mať na pamäti, že všetko čo vyšleme sa nám trojnásobne vráti a preto mágiu nesmieme zneužívať na ubližovanie iným. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/s-magiou-opatrne-vsetko-sa-nam-trikrat-vrati/

chcem sa opytat pouzila som kuzlo na rozduchanie lasky ..som vydata a uz dlhsiu dobu nam to neklape cobec tak som urobila kuzlo s ruzovou svieckou napisala na papierik meno manzela a vyfarbila na ceveno srdce ..bohuzial kuzlo sa obratilo proti mne on ma znenavidel strasne ma urazna som na tom psychicky hrozne mame spolu dve deti .prosiiim o pomoc ako to zvratit zvisky po kuzleni som neuchovala ak by mi niekto mohol pomoct bola by som nesmierne vdacna .moj e-mail je ally5555@azet.sk .dakuejm za kazdu odpoved
Fotografia
Steve Jokes
pred 7 rokmi
je toto mozne?
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Ahoj ja vám môžem odporučiť aj tento web www.skola-magie.cz som u nich v škole mágie, majú jej online a je supr, majú aj kurzy mágie online a eshop s kúzlami.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Pozor na veštcov, kartárov a mágov - sú to falošný pomocníci, ktorí vidia tak 1/20 z toho čo môžu vidieť a myslia si že vedia tak veľa. Ale omyl, nevedia nič a svoj život a čas tu zemi premrhajú a budú sa musieť narodiť opäť - aby sa ich duch potrebne vyvinul / ak vôbec dostanú takú šancu od Boha/ - aby sa mohli po smrti z tejto hmotnost posunúť vyššie. Podobní ľudia - po smrti - ich duch skončí na dlhú dobu uväznený v jemnohmotnosti /tzv druhý svet/ a tu budú blúdiť do vtedy kým posledná zvedená duša nenájde pravdu a svetlo - Boha. Vo väčšine prípadov končia ako vymazaný z knihy života.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Nadšení diváci, vypredané sály a standing ovations. Tak vyzerá Potichu Tour 2,5 Richarda Müllera.
pred 8 rokmi
Roman Ferianc absolvuje so svojím one-man projektom This Is Kevin sériu vystúpení v Bratislave, Banskej Bystrici a Prahe.
pred 6 rokmi
Za prepracovanie dizajnu webových stránok spoločnosti Nikon Europe bola zodpovedná agentúra Perfect Fools sídliaca v Amsterdame a Štokholme.
pred 6 rokmi
lasické logo na fľašiach Coca-Cola, Coca-Cola light a Coca-Cola Zero nahradia v priebehu tejto kampane najobľúbenejšie krstné mená, prezývky a nežné slovíčka slovenských spotrebiteľov.
pred 8 rokmi
Jedinečný hudobný projekt určený milovníkom jazzu prinesie už o niekoľko dní celosvetovo uznávaný slovenský bubeník Martin Valihora.
pred 7 rokmi
Fiat Professional rozširuje ponuku o úžitkovú verziu Punta, ktorá nesie označenie Punto Van.
pred 7 rokmi
Podujatie odštartuje 29. augusta a potrvá do 8. septembra. Mali by sa na ňom ukázať hviezdy ako Rachel McAdams, Ben Affleck, Javier Bardem a ďalší.
pred 8 rokmi
Trinásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava otvorí film Woodyho Allena Polnoc v Paríži (2011).