Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rozhovor: Animo sa aktuálne spojil so značkou Absolut

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 04.12.2013

V rámci projektu Transform Today sa Animo aktuálne spojil so značkou Absolut, aby aj on Slovákov posmelil: Budúcnosť je vo vašich rukách!
Rozhovor: Animo sa aktuálne spojil so značkou Absolut
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Pre niekoho je graffiti vandalizmom, pre neho umením, s ktorým Slovensko reprezentoval už aj v USA. Nebojí sa ísť vlastnou cestou a namiesto farebných nápisov na steny sprejuje nápadité štylizované postavičky, často nesúce aktuálny odkaz. V rámci projektu Transform Today sa Animo aktuálne spojil so značkou Absolut, aby aj on Slovákov posmelil: Budúcnosť je vo vašich rukách!

Čo znamená heslo „Transform Today” v Tvojom živote, kariére?
Pre mňa osobne to znamená, že čas na zmenu je kedykoľvek. Celé je to v hlave.

Čím Ťa oslovila spolupráca s Absolut? V čom vidíš zmysel myšlienky „transformovať“ seba, svoju budúcnosť a svet naokolo?
Je to výzva a zároveň aj možnosť prezentácie svojej tvorby. Rád by som ukázal mladým ľudom - a keďže aj ja som sídliskový, tak hlavne tým zo sídliska - že vždy je možnosť nájsť zmysel pre svoj život. Nikdy nevieš, koho tým ovplyvníš...

Čo je pre Tvoju tvorbu typické a čím sa podľa Teba líši od ostatných?
Typickosť mojej tvorby spočíva v zachytávaní rôznorodosti ľudí, ktorú transformujem do komixového prevedenia. Tieto postavičky sa snažím dať do akéhosi pre mňa magického sveta. Každý si vytvárame svoj svet, v tom mojom je aj trochu mágie a fantázie .

Ako tvoríš? Máš nejaké tajné recepty na to, ako vytvoriť skvelé umelecké dielo? Máš nejaké zvyky, zaužívané procesy, vtipné rituály?
Sadnem si na lietajúci koberec a uletím si ďaleko až na koniec dúhy.

Čo Ťa priviedlo k umeniu a čo Ťa inšpiruje?
Ku graffiti som sa dostal asi úplne prirodzeným záujmom o niečo nové. Evokovalo vo mne vždy veľkú informačnú stopu o človeku. Vymykalo sa všednosti, ktorá ma obklopovala. Bola v ňom sila a zároveň originalita. Malo pre mňa aj kus zdravej súťaživosti a samozrejme rebélie. Presne to moja introvertná pubertálna osobnosť potrebovala, tam bol môj svet. Postupom času sa tvorba písma vytratila a začal som si tvoriť silu mena na základe maľovania charakterov. Inšpirácia je všade naokolo, len treba chodiť s otvorenou mysľou.

Aké je podľa Teba tajomstvo toho byť neustále inovatívnym?
Myslím, že to nie je žiadne tajomstvo. Človek jednoducho nemôže ostať spokojný so svojou tvorbou. Práve tá neustála nespokojnosť ma stále ženie vpred.

Je náročné byť umelcom? V čom?
Určite áno. Vybavovať priestory na vernisáže, hľadať vrstvu ľudí, ktorých by mohla tvorba upútať, zohnať dobré víno a občerstvenie na výstavu... Ešteže sa necítim byť umelcom. :)

Ako vidíš dnešnú generáciu, jej hodnoty, prístup k životu? Myslíš si, že umenie má potenciál ľudí formovať?
Hovorím za moju generáciu a mladšiu. Doba sa nikdy s nikým nehrala, pokiaľ sa človek nenarodí pod šťastnou hviezdou. Myslím si, že dnešná doba by sa dala nazvať ako jedna veľká Beznádej a Depresia. Ľudia nemajú svoje sny, alebo časom o ne prichádzajú. Kapitalizmus núti ľudí zabúdať žiť. Mení nás na stroje, ktoré vyrábajú, zarábajú, utrácajú. žijeme len pre systém. Ten si nás chová v teráriu a celé ho ovláda. Hodnoty sú nastavené podľa neho. Celé sa to stalo akési instantné. Emócie sa schovávajú za smajlíkmi a lajkmi, priatelia za profilovýmy fotkami a debaty sa končia stiahnutými aplikáciami v telefónoch. Myslím si, že akokoľvek duchaplná činnosť, ktorou dokážeme nahradiť tieto, je malým krokom ku zveľaďovaniu samého seba. Ľudia by mali začať viac vnímať kultúru a umenie, pretože tie sa väčšinou držia nad vecou.

Akú radu by si dal začínajúcim umelcom?
Umenie je v každom z nás. Nezáleží na tom, či je výtvarne alebo literárne. Ako spieva Vašo Patejdl, “vždy sám seba nájsť, to je to umenie žiť“. A žiť tak, aby som bol prínosom pre spoločnosť. Myslím, že to, akými prostriedkami to vyjadríš, už je jedno.

Na akom najdôležitejšom projekte si pracoval alebo práve pracuješ?
Najdôležitejší projekt pre mňa je môj život na tejto planéte. Myslím si, že je to ten najťažší projekt, aký som mohol dostať a určite chcem, aby bol úspešný.

Myšlienkou „Transform Today“ je vziať svoju budúcnosť do vlastných rúk, meniť ju. Čo by si vo svete zmenil Ty?
Určite by som si vedel predstaviť svet bez Hlúposti, Mamonu, Ignorácie, Netolerantnosti, Závisti a Klamstva.

Ako by si chcel, aby tvoje umenie menilo svet a ľudí v ňom? Čo má v ľuďoch vyvolať?
Moja tvorba je prístupná každému, kto chodí po uliciach mesta. Je verejná. Netuším, ako mením svet ľudí. Možno niekomu spravím pekný deň, úsmev na tvári a možno niekomu pravý opak. Veľa ľudí prejde denne okolo steny. Viem, že mnoho mladých som ovplyvnil a ovplyvňujem, tak, ako som bol aj ja na začiatku fascinovaný tvorbou človeka, ktorého som vtedy nepoznal. Každá akcia vyvolá reakciu. Keď sa nad tým zamyslím, je to pre mňa vlastne ten najväčší úspech.

V rámci kreatívnej spolupráce s Absolut vytvoríš aj jedinečné dielo. S akými plánmi do tejto úlohy ideš?
Ja si väčšinou nič neplánujem. Vždy to nechávam na daný okamih. Tým sa to pre mňa stáva zaujímavejším.

Zdroj: MCC
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Pretekárske špeciály MINI ALL4 Racing chcú obhájiť vavríny na rely Dakar, ktorá sa začne 5. januára 2013.
pred 5 rokmi
Po singloch "Anjeli a démoni" a "U mě dobrý" , ktoré vyšli zároveň aj ako videoklipy , prichádza teraz DeFuckTo s novinkou "Má to tak být"
pred 9 rokmi
Spoločným znakom rastlín je väčšinou zelené zafarbenie listov a stoniek, ale niekedy aj ďalších častí, čo je spôsobené rôznymi druhmi chlorofylov.
pred 5 rokmi
VC Ruska sa bude konať v Soči, ktoré hostia aj ZOH 2014.
pred 6 rokmi
Limitovaný športový model pre každodenné použitie
pred 6 rokmi
Singel Sexy Cool Driver je snáď odpoveďou na všetky otázky a snáď i povestnou prvou lastovičkou pred prísunom poriadnej dávky nového materiálu.
pred 8 rokmi
Super športové kupé s výrazným karbónovým outfitom
pred 5 rokmi
V hereckých kategóriách je osem nováčikov, ktorí sú nominovaní vôbec po prvý raz v kariére - Chiwetel Ejiofor, Matthew McConaughey, Barkhad Abdi, Michael Fassbender, Jared Leto, Sally Hawkins, Lupita Nyong'o a June Squibb.