Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rozhovor: Aaron Koblin - inovátor porušujúci pravidlá, 2. časť

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 21.10.2013

Absolut vždy verila v transformatívnu silu umenia. Spolu s najinšpiratívnejšími umelcami sveta chce teraz vyprovokovať ľudí k objaveniu svojho odvážneho tvorivého ducha.
Rozhovor: Aaron Koblin - inovátor porušujúci pravidlá, 2. časť
Zdroj obrázku: Internet
 

Aaron Koblin je digitálny umelec a inovátor, ktorý hranice kreativity a súčasných žánrov netrpezlivo posúva transformáciou obrovského množstva rôznych digitálnych dát do inšpiratívnych vizualizácií. Pre značku Absolut bolo preto jeho zapojenie do novej kampane pod názvom „Transform Today“ prirodzeným krokom.

Aaron Koblin - inovátor porušujúci pravidlá, 1. časť

Druhá časť rozhovoru:

8. Čo si myslíte o kreatívnom procese umeleckej spolupráce?
Milujem spoluprácu. V srdci kreativity je spojenie. Je to vytvorenie niečoho z dvoch vecí, ktoré nikdy predtým týmto spôsobom pri sebe nestáli. Keď na seba harmonicky narazia dve odlišné perspektívy, je to ohromná vec, zrelá pre veľkolepý výtvor. Ale je to ťažšie, než sa zdá; úprimne, väčšina z toho, čo robím, nie je ani zďaleka taka fascinujúca – je to o rozprávaní a myslení a trávení času pokúšaním sa prísť s dobre fungujúcimi riešeniami. Spolupráca je nesmierne odmeňujúcou výzvou.

9. Niekoľkokrát sme o vás počuli ako o „jednej z najkreatívnejších osôb dneška“. Ako sa cítite, keď o sebe také niečo počujete?
Úprimne, trochu to pomáha rásť môjmu egu… a keď to tak je, musím to okamžite zastaviť. Nafúknuté ego má obmedzenú hodnotu. Poznám množstvo ľudí, ktorí vytvárajú nesmierne kreatívne veci a zaslúžia si viac obdivu: chlapíci ako Zach Lieberman, Kyle McDonald, Jer Thorp, Memo Akten, Mr.doob a Robert Hodgin.

10. Mohli by ste nám priblížiť svoju motiváciu pre prácu s Absolut na novej kampani Transform Today?
Absolut ma oslovilia ma s tým, že chcú vytvoriť portrét mojej práce. Je to pre mňa vynikajúcou príležitosťou komunikovať so širokým, rôznorodým publikom. Tým, že som vyrastal ako podivínske počítačové decko, je vzrušujúce vidieť, ako sa technológia stala základnou súčasťou populárnej kultúry. Teraz skutočne dúfam, že sa môžeme posunúť ďalej od balíkových aplikácií a uzatvorených systémov a tiež vytvoriť kreatívny produktový nástroj. Mám na mysli to, že technológia nemusí byť iba komoditou, ktorú kupujeme ako hriankovač, ale môže byť tiež platformou pre vyjadrenie, experimentovanie a vzdelávanie. Veľmi rád by som inšpiroval nejaké dieťa niekde vo svete k tomu, aby rozbilo svoju počítačovú hru a vytvorilo si vlastnú…

11. Aký význam má pre vás táto kampaň?
To sa uvidí. Je zaujímavé byť na tejto strane kamery… Nie som na to zvyknutý a vďaka tomu začínam mať veľký rešpekt pred ľuďmi, ktorí to robia na každodennej báze. Priznám sa, že som bol trocha na pochybách, či do toho ísť. Ale Absolut má bohatú históriu spolupráce s niekoľkými úžasnými osobnosťami a z toho, čo som videl doteraz, usudzujem, že má výborný vkus a rešpekt k umeniu.

11. Čo znamená „Transform Today” vo vašom živote / kariére?
Znie to ako klišé, ale „byť tu teraz” je pre mňa významnou mantrou. Je ľahké zotrvať v skúsenostiach z minulosti (dobrých aj zlých), ale takisto je jednoduché uviaznuť v snoch o budúcnosti, ktoré sa nemusia nikdy naplniť. Plánovať budúcnosť v kombinácii s nadobudnutými skúsenosťami a so zdravým zameraním na to, ako si vychutnať a pretransformovať prítomnosť, je tá správna rovnováha. Nesmierne rád robím svieže veci a udržiavam si zdravú zvedavosť. Neustále mi je pripomínané, že nikdy neporozumiem všetkému – čo znamená, že existuje celý vesmír zaujímavých vecí, o ktorých sa môžeme učiť a s ktorými môžeme experimentovať.

12. Čo si myslíte o dlhodobom vzťahu Absolut k umeniu a umelcom?
Z toho, čo som videl, Absolut dlhé roky pracuje so skvelými ľuďmi a má ohromnú umeleckú zbierku.

13. Nová kampaň Absolut sa volá „Transform Today”. Ak by ste mali šancu, čo vo svete by ste zmenili?
Mal som to šťastie vyrastať v čase rozmáhania sa internetu. Svojím spôsobom to bol divoký Západ. Sledoval som, ako veci vznikali, zatvárali sa a privatizovali zvláštnymi spôsobmi. Napĺňa ma to úzkosťou. Tiež vidím obrovskú nerovnosť medzi tými, ktorí majú prístup k rôznym veciam a tými, ktorí tú možnosť nemajú. Myslím, že to smeruje k lepšiemu, no pomaly a nerovnomerne. Toto by som zmenil.

14. Ktorý typ umelcov si všímate s cieľom získať inšpiráciu pre vlastnú tvorbu?
Milujem hudbu, spôsob, akým vás vie úplne preniesť niekam inam. Myslím, že som inšpirovaný odvahou mnohých hudobníkov. Tých, ktorí na seba berú riziko pokúšaním sa tvoriť niečo odlišné – bez ohľadu na kritikov.

Zdroj: MCC
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 12 rokmi
Mnohé diéty nás stále presviedčajú o definitívnom fakte, že schudnúť je možné (okrem iného...) len vtedy, keď zo svojho jedálnička vylúčime chlieb...
pred 8 rokmi
Ono to je rozprávka, aj keď s hororovými prvkami, ktoré by však podľa mňa dokázal Burton vtesnať do akéhokoľvek žánru, ktorý by nakrúcal. A ono to má pointu, speje to od pokojných momentov k dramatickým a možno to bude mať aj šťastný koniec.
pred 8 rokmi
Scenárista John Logan by vraj chcel napísať scenáre dvoch na seba nadväzujúcich snímok.
pred 11 rokmi
Plesne majú istú podobnosť s rastlinami. Majú pevnú bunkovú stenu. Avšak na rozdiel od rastlín nemôžu vykonávať fotosyntézu.
pred 5 rokmi
Organizátori Szigetu s radosťou oznamujú, že headlinerom nultého dňa (11. augusta) bude Rihanna.
pred 10 rokmi
Astma je chronické ochorenie, ktoré vo svete zaznamenáva nárast - za posledných 10 rokov sa počet prípadov zvýšil o 50 percent.
pred 9 rokmi
V rámci Jarných Bratislavských Jazzových Dní 24. mája v bratislavskej Inchebe odohrajú koncert poprední svetoví muzikanti – špičkový svetový basgitarista Marcus Miller a britská jazzfunková legenda Level 42.
pred 7 rokmi
Finančné prostriedky z príspevku sú určené na uskutočnenie projektu Dátové centrum pre eGovernment.