Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

REKONŠTRUKCIE hrajú tento rok prím. Vyplýva to z ankety magazínu TRENDY BÝVANIE uskutočnenej na výstave NÁBYTOK a BÝVANIE v marci 2016

Zdroj: Paper Life, redaktor: Sandy, pridané: 22.03.2016

V dňoch 8. až 13. marca 2016 sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre, uskutočnila výstava nábytku, na ktorej sa zúčastnila aj redakcia časopisu TRENDY BÝVANIE.
REKONŠTRUKCIE hrajú tento rok prím. Vyplýva to z ankety magazínu TRENDY BÝVANIE uskutočnenej na výstave NÁBYTOK a BÝVANIE v marci 2016
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Pripravili si prieskum v podobe ankety na vzorke 1430 respondentov, 68,5 % tvorili ženy. Informácie o výsledkoch prieskumu poskytla riaditeľka vydavateľstva TRENDY BÝVANIE Jana Zemková.
 
,,Plány respondentov sa oproti minulému roku zmenili“ uviedla riaditeľka vydavateľstva. Až 49,7 % opýtaných býva v rodinných domoch a 45,5 % vo vlastnom byte s väčšou rozlohou. V tomto roku až 46,2 % opýtaných respondentov uprednostňuje rekonštruovanie pred zariaďovaním novostavieb, ktoré minulý rok u respondentov zvíťazilo.
 
Pri otázke ktorých priestorov sa zmeny budú týkať, ostala kuchyňa najpreferovanejšou plánovanou zmenou, so záujmom až 58,7 % opýtaných. Kúpeľne a spálne zaznamenali vzrast oproti minulému roku takmer o 20 %. Z posledných miest rebríčka v minulom roku vystrelili na popredné miesta tohto roka obývačky a jedálne. Kým v roku 2015 ich zariaďovať plánovalo len 28,2 % opýtaných, tento rok je to až 78,4 %. Zaujímavé je, že v roku 2015 o priestor domácej pracovne prejavilo záujem len 17,9 % respondentov, v tomto roku je to až 38,5 %. Tento údaj pravdepodobne vyplýva z aktuálneho trendu nárastu záujmu o prácu z domu, tzv. home office.
 
Jana Zemková ďalej poukázala na to, že z prieskumu vyplynulo, že Slováci v otázkach bývania preferujú kvalitu (79 %) a dizajn (53,1 %) pred cenou (37,8 %). Túto zmenu v preferenciách pravdepodobne spôsobila doterajšia zlá skúsenosť a nespokojnosť ľudí z investície do lacných a málo trvácnych produktov. Podľa riaditeľky vydavateľstva katastrofálne dopadlo práve povedomie o značkách. Tým prikladá význam len 3,5 % respondentov. Podľa nej by sa výrobcovia mali viac zameriavať na adekvátne oslovenie svojej cieľovej skupiny a tiež by mali zlepšiť spôsob komunikácie s potenciálnymi zákazníkmi, ako aj propagáciu a prezentáciu svojich výrobkov, či už prostredníctvom časopisov alebo internetu, ktoré v ankete ako zdroj informácií dopadli najlepšie.
 
Internet, časopisy o bývaní, výstavy, rady od známych či architekta sú všetko zdroje, z ktorých respondenti získavajú vedomosti o bývaní. Internetu, ako sa dalo predpokladať, pripadlo ako zdroju informácií najviac percent a to až 77,6 %. 72 % opýtaných číta časopisy o bývaní, pričom 65 % z nich vyhľadáva takýto typ informácii najmä v čase, keď plánuje investovať do zariaďovania, rekonštrukcie alebo stavby domu. Pozoruhodné je, že tlačenú verziu časopisu preferuje až 81,1 % respondentov, elektronickú podobu preferuje slabých 9,8 %. Výstavy pravidelne navštevuje 69,2 % účastníkov, informácie z predajní využíva 32,9 %, od známych 18,9 % a architekta vyhľadáva len 16,8 % respondentov. Väčšina opýtaných si svoj domov zariaďuje svojpomocne a nevyužívajú služby profesionálov.
 
Redakciu časopisu potešilo zvýšenie povedomia o dvojmesačníku TRENDY BÝVANIE medzi čitateľmi, ktorá vzrástlo oproti minulému roku zo 69,2 % na 83,2 %.
 
V priebehu štyroch rokov si magazín TRENDY BÝVANIE – časopis o dizajne, stavebníctve, záhrade, architektúre a životnom štýle, získal priaznivcov medzi laickou i odbornou verejnosťou, ako aj dôveru inzerentov. Kvalitný obsah a prepracované grafické spracovanie oslovuje viac ako 100 000 čitateľov. V súčasnosti patrí časopis medzi top printové média zaoberajúce sa problematikou bývania. Dvojmesačník ponúka kompletné poradenstvo a samozrejme mnohé inšpirácie. Prioritou vydavateľstva je popularizácia jednotlivých odvetví i v neodborných kruhoch a pravidelné predstavovanie zaujímavých riešení, inovácií a noviniek širokej skupine čitateľov, ako aj organizovanie odborno – poradenských podujatí. V spolupráci s erudovanými odborníkmi prináša užitočné informácie, rady a nápady pre vašu domácnosť a bývanie. K dispozícii je aj formou ročného printového a elektronického predplatného. V ponuke je tiež možnosť doobjednania predchádzajúcich vydaní časopisu za zvýhodnenú cenu.
 
Viac informácií na: www.trendybyvanie.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Kompletné založenie s.r.o. alebo iných spoločno...
Spoločnosť REGALSISTEM s.r.o. je tou pravou voľ...

34 917.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 648 m2
600.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 4 a viac izieb, rozloha 84 m2
210.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 30 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Okrem New Jersey by sa mali premiérové preteky F1 uskutočniť v roku 2014 aj pri Čiernom mori v ruskom Soči
pred 8 rokmi
Britský magazín Heat zverejnil zoznam 30 najbohatších mladých ľudí Veľkej Británie, ktorí pôsobia v zábavnom priemysle.
pred 7 rokmi
Jeno´s Brothers trápi osud našej planéty. Na rozdiel od ostatných sa však tejto téme nevenujú s dávkou patetickej dramatickosti, ale zásadné otázky kladú veľmi živým spôsobom prinášajúcim nádej.
pred 4 rokmi
„Šialený thriller“, tak charakterizuje svoj najnovší počin oscarový britský režisér DannyBoyle, otec filmov Milionár z chatrče, či 127 hodín.
pred 7 rokmi
Prvou akciou má byť benefícia pre nadáciu Tereza Maxová dětem, ktorá by sa mala konať na jar.
pred 7 rokmi
Phoenix dal tomuto filmu ten povestný život a vďaka nemu je divák ochotný počkať do samého konca aj napriek tomu, že téma je skvelá, zvyšní herci rovnako výborní, ale film príliš dlhý.
pred 8 rokmi
Johnny Depp sa v Pirátoch z Karibiku: Na vlnách podivna vracia ako kapitán Jack Sparrow a s ním aj príbeh o pravde, zrade, mladosti, zániku - a morských pannách.
pred 10 rokmi
Hudba a spievanie mantier – očista tela aj duše a dosiahnutie harmónie.