Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Prečo neznášam vysoké školy

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: Sandy, pridané: 20.09.2016

alebo ako žiť svoj sen bez školy !
Prečo neznášam vysoké školy
Zdroj obrázku: neuvedený
 

Každý z nás si na strednej škole určite zažil svoje, či to už bolo dobré alebo zlé. Niekedy za to zlé mohli spolužiaci, niekedy učitelia. V mojom prípade to boli rozhodne učitelia. V čase, kedy by som podľa pravidiel úspešného ukončenia školy, mal sedieť nad knihami v detskej izbe a učiť sa všetko naspamäť som cestoval. Cestovanie bol vždy môj koníček a preto som sa mu venoval aj cez školu. Ale učitelia to nevedeli pochopiť. Namiesto toho aby sa aj oni tešili z mojich ciest, na ktorých som nabral rôzne nové skúsenosti, sa všemožne snažili mi v tom zabrániť. Možno to bolo len preto lebo si to oni dovoliť nemohli, možno preto, že tak sa to vraj robiť nemá, študent má predsa študovať a nie cestovať! A ako to už na svete býva, učiteľ žiakom robí zle najmä písomkami. Nasľubovali mi kopce písomiek z vecí, ktoré sa ani len nepreberali, a to len preto lebo som si plnil sen. A aby toho nebolo málo, verbovali mojich kamarátov a spolužiakov aby mi robili zle a šikanovali ma len preto, že cestujem.

Samozrejme, nezaobišlo sa to bez každodenných komentárov o tom ako v živote nič nedosiahnem, že budem úplná nula a troska. Dúfam, že si moje meno zapamätali. Ak nie, tak im ho rád pripomeniem. Volám sa Peter Dubaj a ešte stále cestujem. No nie za prácou ale za zážitkami a skúsenosťami, dalo by sa dokonca tvrdiť, že si žijem svoj sen. Som úspešný podnikateľ, predajca na eBay, ktorý si môže dovoliť a aj si dovolí, dovolenku každý mesiac, a to nie len takú lacnú trojdňovú. Nedávno som bol v Thajsku na nádhernom ostrove a tá dovolenka má stála 5000€, no môj finančný stav to nezmenilo. Stále mám dosť peňazí na ďalšiu, a ďalšiu...

naposteli
obrázok
zdroj:
A najlepšia správa pre vás je, že k tomu aby som mal peniaze nepotrebujem vysokú školu.

Ak sa potknete, treba vstať...


Existuje jeden citát, ktorý ja sám považujem za pravdivý. Má ho na svedomí pán, Robert Kiyosaki, ktorý povedal: „Vaše skutočné vzdelanie začína, keď opustíte brány školy.“ Ani len netušíme koľko je za týmto citátom pravdy. Netvrdím, že všetko čo nás v škole naučia je zlé a treba na to rýchlo zabudnúť ale na niektoré veci sa zabudnúť oplatí. V škole naprílad platí, že žiak, ktorý opakovane zlyháva nebude úspešný. Áno, na vysvedčení sa to potvrdí ale to je tak asi všetko. V bežnom, neškolskom živote je však potvrdený pravý opak. Ak človek zlyháva, učí sa tým a teda rastie. Nadobudne viac skúseností a to je pravé pozitívum. Zlyhanie nie je vždy negatívna udalosť, treba sa na to pozrieť z tej lepšej stránky.
Možno ste už počuli o Huffington Post. Je to spravodajský portál a vznikol vážne inšpirujúco. Za vznikom tohto portálu stojí dnes už úspešná podnikateľka a redaktorka ale kdesi na začiatku cesty za svojim cieľom to bol len človek, ktorý zlyhal. Áno, zlyhal ale nevzdal sa, to je dôležité. Chcela vydať knihu, no zamietli ju v 36 vydavateľstvách, no ona sa nevzdala a dnes je tam kde chcela byť, splnila si sen.

Kreatívny rozvoj, základ šťastia.


V škole sa slovo kreativita nepoužíva. Ani len na predmetoch, ktoré by ju mali rozvíjať. Hudobná výchova? Nie! Spieva sa podľa plánu, v presne určených taktoch, chyby sa nepovoľujú, tobôž vlastný výber pesničky. Výtvarná výchova? Nie! Jablko nakreslíte presne tak ako vyzerá a za každú chybnú čiarku ide bod dole pri hodnotení. Pracovná výchova? Nie! Varešku si nenavrhnete sami, musíte použiť šablónu, podľa ktorej budete pracovať. Toto nás naučia v škole. Žiť podľa stanovených pravidiel, pracovať podľa nich, myslieť. Ale s tým musíte čo najskôr skoncovať. Jediný, kto môže vášmu životu stanovovať obmedzenia ale takisto aj dávať povolenia a ciele ste vy!
Každý úspešný človek vám potvrdí, že musíte nasledovať svoju víziu, a nemôžete hľadieť na názory iných ktorý vás obmedzujú svojimi limitami práve vtedy, keď vám hovoria, že to nedokážete. Musíte to vyskúšať, nech to stojí čo to stojí! Je to predsa váš život a vaše rozhodnutia.

Nečakajte na budúcnosť, vytvorte ju teraz!


V škole sme dookola počúvali o tom, kto aký bude, ak nebude myslieť na budúcnosť. Áno, treba na budúcnosť myslieť, ale nie pasívne, so založenými rukami čakajúc aká bude. Treba sa chytiť šance a aktívne sa podieľať na tvorbe svojej budúcnosti. Vytvorte si plány ale nečakajte na lepší čas, na vhodnejšiu dobu, lebo tá nemusí prísť. Vhodnú dobu si vytvorte sami. Začiatky možno nebudú ružové ale je lepšie zažiť „budúcnosť“ s pocitom, že ste si ju vytvorili a môžete si ju užiť.

Nečakajte, že vysedíte zlaté vajce...


Jasné, zase ten zlozvyk zo školy. Sedieť, počúvať, písať, prikyvovať a zase len sedieť, lebo vy ste ten dobrý žiak. V škole vás pochvália v živote nie. Sedením doma nič nedosiahnete, aby ste niečo dosiahli, musíte vstať! Nesedieť tak ako ste sedeli v škole, nepracovať v kancelárii, tak ako si myslíte, že je to dobré. Odsedíte si zmenu, dostanete výplatu a budete šťastný... Nie! Budete priemerný a to je niečo s čím sa nesmiete uspokojiť. Priemernosť nie je úspech a nemôže to byť cieľom šťastného človeka! Musíte sa sústrediť nie na to čo chcú iný a čo od vás očakávajú ale na to čo chcete a potrebujete vy. Musíte myslieť, plánovať, zlyhávať ale robiť pokroky. Hľadať nové spôsoby, nové príležitosti na šťastný a spokojný život. Zlaté vajce sa nedá vysedieť, zlaté vajce si treba zaslúžiť, a nedá vám ho nik iný než vy sám!
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Firma Proview, ktorá vyrába počítačové monitory, tvrdí, že vlastní práva k ochrannej známke iPad.
pred 6 rokmi
Poslankyňa NR SR Jana Žitňanská sa inšpirovala filmovými premietaniami pre deti so zdravotnými postihnutiami vo Francúzsku a pripravila podobný projekt na Slovensku.
pred 7 rokmi
Poznáte to, zazvoní vám telefón a hlas v ňom sa opýta, či nemáte požičať náhodou aspoň 7miestne vozidlo. Vraj iba na jeden deň.
pred 13 rokmi
Druhým karosárskym variantom piatej generácie modelu VW Golf je po klasickom hatchbacku kompaktný viacúčelový Golf Plus.
pred 6 rokmi
Anketa ukázala, že herci Channing Tatum a Mila Kunis sú celebritami, ktorých by respondenti na sviatok zaľúbených najradšej pozvali na rande.
pred 6 rokmi
Ak na Štedrý večer nie ste priamo nastavení tak, že každý rok musí znieť to isté a radi hľadáte niečo iné a pritom vám nevadí, že to nebude práve slovenské, odporúčam tento album.
pred 7 rokmi
Americký softvérový gigant Microsoft sa dohodla na kúpe technologickej firmy Skype Technologies, ktorá poskytuje služby internetového telefonovania a komunikácie, v hodnote 8,5 mld. USD.
pred 11 rokmi
Keďže v súčasnosti na jednej strane ľudia disponujú s pomerne veľkým množstvom voľného času a na druhej strane ich automatizácia...