Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. mája 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Prečo neznášam vysoké školy

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: Sandy, pridané: 20.09.2016

alebo ako žiť svoj sen bez školy !
Prečo neznášam vysoké školy
Zdroj obrázku: neuvedený
 

Každý z nás si na strednej škole určite zažil svoje, či to už bolo dobré alebo zlé. Niekedy za to zlé mohli spolužiaci, niekedy učitelia. V mojom prípade to boli rozhodne učitelia. V čase, kedy by som podľa pravidiel úspešného ukončenia školy, mal sedieť nad knihami v detskej izbe a učiť sa všetko naspamäť som cestoval. Cestovanie bol vždy môj koníček a preto som sa mu venoval aj cez školu. Ale učitelia to nevedeli pochopiť. Namiesto toho aby sa aj oni tešili z mojich ciest, na ktorých som nabral rôzne nové skúsenosti, sa všemožne snažili mi v tom zabrániť. Možno to bolo len preto lebo si to oni dovoliť nemohli, možno preto, že tak sa to vraj robiť nemá, študent má predsa študovať a nie cestovať! A ako to už na svete býva, učiteľ žiakom robí zle najmä písomkami. Nasľubovali mi kopce písomiek z vecí, ktoré sa ani len nepreberali, a to len preto lebo som si plnil sen. A aby toho nebolo málo, verbovali mojich kamarátov a spolužiakov aby mi robili zle a šikanovali ma len preto, že cestujem.

Samozrejme, nezaobišlo sa to bez každodenných komentárov o tom ako v živote nič nedosiahnem, že budem úplná nula a troska. Dúfam, že si moje meno zapamätali. Ak nie, tak im ho rád pripomeniem. Volám sa Peter Dubaj a ešte stále cestujem. No nie za prácou ale za zážitkami a skúsenosťami, dalo by sa dokonca tvrdiť, že si žijem svoj sen. Som úspešný podnikateľ, predajca na eBay, ktorý si môže dovoliť a aj si dovolí, dovolenku každý mesiac, a to nie len takú lacnú trojdňovú. Nedávno som bol v Thajsku na nádhernom ostrove a tá dovolenka má stála 5000€, no môj finančný stav to nezmenilo. Stále mám dosť peňazí na ďalšiu, a ďalšiu...

naposteli
obrázok
zdroj:
A najlepšia správa pre vás je, že k tomu aby som mal peniaze nepotrebujem vysokú školu.

Ak sa potknete, treba vstať...


Existuje jeden citát, ktorý ja sám považujem za pravdivý. Má ho na svedomí pán, Robert Kiyosaki, ktorý povedal: „Vaše skutočné vzdelanie začína, keď opustíte brány školy.“ Ani len netušíme koľko je za týmto citátom pravdy. Netvrdím, že všetko čo nás v škole naučia je zlé a treba na to rýchlo zabudnúť ale na niektoré veci sa zabudnúť oplatí. V škole naprílad platí, že žiak, ktorý opakovane zlyháva nebude úspešný. Áno, na vysvedčení sa to potvrdí ale to je tak asi všetko. V bežnom, neškolskom živote je však potvrdený pravý opak. Ak človek zlyháva, učí sa tým a teda rastie. Nadobudne viac skúseností a to je pravé pozitívum. Zlyhanie nie je vždy negatívna udalosť, treba sa na to pozrieť z tej lepšej stránky.
Možno ste už počuli o Huffington Post. Je to spravodajský portál a vznikol vážne inšpirujúco. Za vznikom tohto portálu stojí dnes už úspešná podnikateľka a redaktorka ale kdesi na začiatku cesty za svojim cieľom to bol len človek, ktorý zlyhal. Áno, zlyhal ale nevzdal sa, to je dôležité. Chcela vydať knihu, no zamietli ju v 36 vydavateľstvách, no ona sa nevzdala a dnes je tam kde chcela byť, splnila si sen.

Kreatívny rozvoj, základ šťastia.


V škole sa slovo kreativita nepoužíva. Ani len na predmetoch, ktoré by ju mali rozvíjať. Hudobná výchova? Nie! Spieva sa podľa plánu, v presne určených taktoch, chyby sa nepovoľujú, tobôž vlastný výber pesničky. Výtvarná výchova? Nie! Jablko nakreslíte presne tak ako vyzerá a za každú chybnú čiarku ide bod dole pri hodnotení. Pracovná výchova? Nie! Varešku si nenavrhnete sami, musíte použiť šablónu, podľa ktorej budete pracovať. Toto nás naučia v škole. Žiť podľa stanovených pravidiel, pracovať podľa nich, myslieť. Ale s tým musíte čo najskôr skoncovať. Jediný, kto môže vášmu životu stanovovať obmedzenia ale takisto aj dávať povolenia a ciele ste vy!
Každý úspešný človek vám potvrdí, že musíte nasledovať svoju víziu, a nemôžete hľadieť na názory iných ktorý vás obmedzujú svojimi limitami práve vtedy, keď vám hovoria, že to nedokážete. Musíte to vyskúšať, nech to stojí čo to stojí! Je to predsa váš život a vaše rozhodnutia.

Nečakajte na budúcnosť, vytvorte ju teraz!


V škole sme dookola počúvali o tom, kto aký bude, ak nebude myslieť na budúcnosť. Áno, treba na budúcnosť myslieť, ale nie pasívne, so založenými rukami čakajúc aká bude. Treba sa chytiť šance a aktívne sa podieľať na tvorbe svojej budúcnosti. Vytvorte si plány ale nečakajte na lepší čas, na vhodnejšiu dobu, lebo tá nemusí prísť. Vhodnú dobu si vytvorte sami. Začiatky možno nebudú ružové ale je lepšie zažiť „budúcnosť“ s pocitom, že ste si ju vytvorili a môžete si ju užiť.

Nečakajte, že vysedíte zlaté vajce...


Jasné, zase ten zlozvyk zo školy. Sedieť, počúvať, písať, prikyvovať a zase len sedieť, lebo vy ste ten dobrý žiak. V škole vás pochvália v živote nie. Sedením doma nič nedosiahnete, aby ste niečo dosiahli, musíte vstať! Nesedieť tak ako ste sedeli v škole, nepracovať v kancelárii, tak ako si myslíte, že je to dobré. Odsedíte si zmenu, dostanete výplatu a budete šťastný... Nie! Budete priemerný a to je niečo s čím sa nesmiete uspokojiť. Priemernosť nie je úspech a nemôže to byť cieľom šťastného človeka! Musíte sa sústrediť nie na to čo chcú iný a čo od vás očakávajú ale na to čo chcete a potrebujete vy. Musíte myslieť, plánovať, zlyhávať ale robiť pokroky. Hľadať nové spôsoby, nové príležitosti na šťastný a spokojný život. Zlaté vajce sa nedá vysedieť, zlaté vajce si treba zaslúžiť, a nedá vám ho nik iný než vy sám!
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Agentura s dlhorocnymi skusenostiami, ktora sa ...
Sťahovanie 4u- tuzemské a medzinárodné sťahovan...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


189 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 332 m2
57 596.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 6 776 m2
247 830.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 751 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Utorok, 11. september 2001... takmer každý si spomenie, kde presne bol a čo robil onoho utorkového rána, keď do veží Svetového obchodného centra v New Yorku narazili dve lietadlá...
pred 6 rokmi
Heico Sportiv Volvo V40 Rennwagen bude mať premiéru v Lipsku.
pred 6 rokmi
Vplyv testosterónu na dominanciu bol zistený v roku 1849. Dostupné dôkazy, aspoň u mužov podporujú väzby medzi testosterónom a dominanciou.
pred 5 rokmi
Peugeot 208 T16 Pikes Peak, ktorý bude štartovať v triede Unlimited, má poháňané všetky štyri kolesá.
pred 5 rokmi
Tri roky po nežnej revolúcii vyzerala československá populárna hudba úplne inak, než kedykoľvek predtým a úplne inak, než kedykoľvek potom. To je celkom pochopiteľný dobový pochod. Rozoberme si to však na drobné.
pred 7 rokmi
Dokonalý recept na život nemá nik, dobrou radou však môže prispieť každý. Tu je zopár z nich. Skúste ich dodržiavať a váš život sa zmení- samozrejme k lepšiemu.
pred 6 rokmi
Vyhľadávacia spoločnosť sa kúpou Quickoffice podľa portálu siliconrepublic snaží získať náskok pred svojim rivalom, spoločnosťou Microsoft.
pred 3 rokmi
Legendárny gitarista vydal album World On Fire ešte na jeseň minulého roku. Pilotným singlom bola titulná skladba.