Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ponožky, ktoré chránia moria

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 03.07.2014

Podporiť iniciatívu Healthy Seas, ktorá je zameraná na čistenie svetových morí od zabudnutých starých rybárskych sietí a iných znečistení spôsobených človekom.
Ponožky, ktoré chránia moria
Zdroj obrázku: Internet
 

Ak patríte medzi tých, ktorým životné prostredie našej planéty nie je ľahostajné, máte teraz jedinečnú možnosť podporiť iniciatívu Healthy Seas (Zdravé moria), ktorá je zameraná na čistenie svetových morí od zabudnutých starých rybárskych sietí a iných znečistení spôsobených človekom. Spraviť tak môžete veľmi jednoducho – kúpou špeciálnych ponožiek vyrobených recykláciou rybárskych sietí unikátnou technológiou ECONYL®. "Ochranárske" ponožky sú odo dneška dostupné vo všetkých obchodných domoch Kaufland.

Iniciatíva Healthy Seas bola spustená v marci roku 2013 s cieľom aktívne prispievať k ochrane morí a oceánov a k ich zachovaniu pre budúce generácie. Už za prvý rok aktivít v oblasti šiestich krajín na pobreží Stredozemného, Jadranského a Severného mora (Holandsko, Belgicko, Taliansko, Slovinsko, Chorvátsko a Španielsko) sa vďaka intenzívnej práci desiatok dobrovoľných potápačov podarilo z mora vytiahnuť až 20 ton opustených rybárskych sietí. Tie pritom na jednej strane prispievajú k znečisteniu morí a oceánov, ale na druhej strane predstavujú smrteľné nebezpečenstvo pre morských živočíchov, ako sú ryby, delfíny, korytnačky a morské vtáky. Rybárske siete sú dômyselne vyrábané tak aby sa z nich morské živočíchy bez ľudskej pomoci neboli schopné dostať.

Vylovené siete však nekončia ako odpad, ale vďaka unikátnej technológii ECONYL® sa spracujú na vysoko kvalitnú nylónovú priadzu, z ktorej sa produkuje široké spektrum textilných produktov vrátane kobercov, plaviek, high-tech oblečenia, športového oblečenia a ponožiek, ktoré si môžete zakúpiť odo dneška už aj vy v obchodnej sieti Kaufland na Slovensku. "Spoločnosť Kauflad sa stala jedným z hlavných partnerov projektu Healthy Seas na medzinárodnej úrovni ešte pri jeho zrode a je to jedna z iniciatív, na ktorú sme skutočne hrdí. Veríme, že aj prostredníctvom predaja Healthy Seas ponožiek v obchodných domoch Kaufland sa nám podarí získať ďalších podporovateľov tejto významnej iniciatívy z radu našich zamestnancov a zákazníkov a prispieť tak k rozšíreniu aktivít projektu aj na ďalšie oblasti", vysvetľuje dôvody zapojenia sa Kauflandu hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika, Martin Gärtner.

Podľa odhadov Svetovej organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo pri Organizácii spojených národov (FAO) a Programu OSN pre životné prostredie (UNEP) je totiž v oceánoch približne 640 000 ton opustených rybárskych sietí, čo predstavuje jednu desatinu všetkého odpadu v moriach. Tieto opustené siete môžu zostať v moriach po stáročia a spôsobiť nevyčísliteľné škody na najvýznamnejších vodných plochách našej planéty, ako aj ich obyvateľoch. Iniciatíva Healthy Seas preto plánuje zintenzívniť svoju činnosť a ďalej rozširovať svoje pôsobenie i na pobrežia ďalších krajín.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Svojim výkonom prevalcovala celú súťaž X-Factor a na rozdiel od ostatných víťazov obdobných súťaží sa Leone Lewis mimoriadne darí.
pred 8 rokmi
Český režisér Zdeněk Troška sa na jeseň chystá do New Yorku, kde predstaví svoje rozprávky a filmový román Andělská tvář (2001).
pred 10 rokmi
Vyšetrovanie série hrozných vrážd zavedie starnúceho policajta Davea Robicheauxa...
pred 4 rokmi
Vincentka vo fľašiach je rovnako účinná ako priamo z prameňa
pred 7 rokmi
Francúzska automobilka uvádza na trh modernizovaný Reanult Espace.
pred 6 rokmi
Citroën C1 bude na výber s jedným z dvoch zážihových trojvalcových motorov.
pred 4 rokmi
Mimoriadne úspešný rok zavŕšil Talian Tiziano Ferro vydaním záznamu svojho skvelého koncertu.
pred 7 rokmi
Kedysi sme o tom ani nechyrovali, a dnes sa často stretneme s výrazom prekyslenie organizmu. Pozrime sa bližšie na to, o čo vlastne ide a čo s tým.