Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pomôžte nepočujúcim deťom a zúčastnite sa dražby

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia, pridané: 25.09.2015

Vydražte si podpísaný dres futbalistu Martina Škrtela a pomôžte nepočujúcim deťom.
Pomôžte nepočujúcim deťom a zúčastnite sa dražby
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Charitatívna dražba, do ktorej športové osobnosti darovali svoje talizmany, aby podporili vznik Prvého detského audiocentra je v plnom prúde. Vďaka hokejke Tomáša Tatara a dresu Mariána Hossu je na jej konte už 850 eur. Na nového majiteľa čaká teraz aktuálne liverpoolsky dres futbalovej hviezdy Martina Škrteľa. Pomocnú ruku nepočujúcim deťom podali v rámci portálu Dobrá krajina tiež futbalista Juraj Kucka a olympionici Danka Barteková a Richard Varga.

Na Slovensku sa ročne narodí približne 200 detí so sluchovým postihnutím. Včasná diagnostika a správna liečba porúch sluchu, ktoré by audiocentrum podporilo, by ponúklo nepočujúcim deťom šancu na kvalitný, plnohodnotný život. Aj toto bola jedna z hlavných motivácií športových osobností zapojiť do aktivity portálu DobráKrajina.sk.

Juraj Kucka
Juraj Kucka


„Nepočujúce deti majú tiež svoje sny a túžby a chcú si ich plniť rovnako ako my, hoci je to pre nich o čosi ťažšie a práve preto si zasluhujú náš obdiv a pomoc. Som rád, že sme sa s Nadáciou Stars&Friends do tejto aktivity zapojili a že aj ja môžem pomôcť svojou troškou,“ priznáva futbalista Martin Škrtel.

Nepočujúcich podporuje aj futbalista Juraj Kucka, ktorý okrem toho, že do dražby venoval dres svojho bývalého klubu FC Janov, dnes už zberateľský kúsok, si vydražil aj dres Mariána Hossu. „Som rád, že som mohol podporiť dobrú vec a keďže najbližšie som na rade ja, tajne takto dúfam, že mi to Marián oplatí,“ vyzýva pre dobrú vec Kucka. Predmety do dražby venovali aj naši olympionici – strelkyňa Danka Barteková a triatlonista Richard Varga.

Dres martina Škrteľa
Martin Škrteľ


Dobrá aukcia odštartovala 2. septembra a potrvá do 13. októbra, pričom každý týždeň je v ponuke iný talizman známeho športovca. Podmienky Dobrej aukcie si môžete pozrieť na stránkach www.DobraKrajina.sk Podporiť zriadenie prvého detského audiocentra môžete aj nezávisle od Dobrej aukcie ľubovoľným príspevkom do verejnej zbierky cez www.DobraKrajina.sk alebo zaslaním SMS v hodnote 5 eur na číslo 834. Dobrá aukcia je súčasťou kampane na podporu nepočujúcich detí, ktorú organizuje OZ NepocujuceDieta.sk v spolupráci s Nadáciou Pontis. Jej realizáciu podporili v zastúpení športovcov i Slovenský olympijsky výbor a Nadácia Stars&Friends. Partnermi kampane sú GlaxoSmithKline a Nadačný fond Telekom.

Harmonogram dražby:
Martin Škrtel: futbalista - dres Liverpoolu (Dražba: od 16. septembra 2015, 9:00 hod. do 22. septembra 2015, 24:00 hod.)

Juraj Kucka: futbalista – dres Janova (Dražba: od 23. septembra 2015, 9:00 hod. do 29. septembra 2015, 24:00 hod.)

Danka Barteková: strelkyňa – podpísaná strelecká vesta (Dražba: od 30. septembra 2015, 9:00 hod. do 6. októbra 2015, 24:00 hod.)

Richard Varga: triatlonista – čiapka a dres (Dražba: od 7. októbra 2015, 9:00 hod. do 13. októbra 2015, 24:00 hod.)

Zdroj: Gabriela Patkolová, PR. Strategies, s.r.o.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Britská herečka Olivia Williams sa objaví v pripravovanom filme The Seventh Son.
pred 10 rokmi
Abt Audi AS6 ponúka originálnu kombináciu sily a komfortu...
pred 9 rokmi
Spoločnosť Alza.cz tak po čerstvo spustenom projekte AlzaDrive dáva jasným spôsobom najavo ako je pre ňu spokojnosť slovenských zákazníkov dôležitá.
pred 5 rokmi
Sony oslavuje víťazstvo šiestich svojich produktov na odovzdávaní cien EISA, najväčšie združenie odborných médií v Európe.
pred 9 rokmi
Celý príbeh začína 44-tými narodeninami Eriky, ktorá dostane detinskú pohľadnicu, trápny odkaz v rádiu, krém na vrásky a striptéra od svojej nevyspytateľnej matky...
pred 9 rokmi
Zabudli ste na nejakú svoju Valentínku, či Valentínka?:-) Kniha je skvelý darček pre každého a ak nechcete čakať, môžete darovať e-knihu.
pred 10 rokmi
Vstup do školy predstavuje pre dieťa záťaž, ktorú musí byť pripravené zvládnuť.
pred 12 rokmi
Indiaca je nenáročná pohybová hra pre 2-12 hráčov. Má juhoamerický pôvod. Časom si našla cestu najskôr do Nemecka a neskôr aj do ďalších krajín sveta.