Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pomôžte nepočujúcim deťom a zúčastnite sa dražby

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia, pridané: 25.09.2015

Vydražte si podpísaný dres futbalistu Martina Škrtela a pomôžte nepočujúcim deťom.
Pomôžte nepočujúcim deťom a zúčastnite sa dražby
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Charitatívna dražba, do ktorej športové osobnosti darovali svoje talizmany, aby podporili vznik Prvého detského audiocentra je v plnom prúde. Vďaka hokejke Tomáša Tatara a dresu Mariána Hossu je na jej konte už 850 eur. Na nového majiteľa čaká teraz aktuálne liverpoolsky dres futbalovej hviezdy Martina Škrteľa. Pomocnú ruku nepočujúcim deťom podali v rámci portálu Dobrá krajina tiež futbalista Juraj Kucka a olympionici Danka Barteková a Richard Varga.

Na Slovensku sa ročne narodí približne 200 detí so sluchovým postihnutím. Včasná diagnostika a správna liečba porúch sluchu, ktoré by audiocentrum podporilo, by ponúklo nepočujúcim deťom šancu na kvalitný, plnohodnotný život. Aj toto bola jedna z hlavných motivácií športových osobností zapojiť do aktivity portálu DobráKrajina.sk.

Juraj Kucka
Juraj Kucka


„Nepočujúce deti majú tiež svoje sny a túžby a chcú si ich plniť rovnako ako my, hoci je to pre nich o čosi ťažšie a práve preto si zasluhujú náš obdiv a pomoc. Som rád, že sme sa s Nadáciou Stars&Friends do tejto aktivity zapojili a že aj ja môžem pomôcť svojou troškou,“ priznáva futbalista Martin Škrtel.

Nepočujúcich podporuje aj futbalista Juraj Kucka, ktorý okrem toho, že do dražby venoval dres svojho bývalého klubu FC Janov, dnes už zberateľský kúsok, si vydražil aj dres Mariána Hossu. „Som rád, že som mohol podporiť dobrú vec a keďže najbližšie som na rade ja, tajne takto dúfam, že mi to Marián oplatí,“ vyzýva pre dobrú vec Kucka. Predmety do dražby venovali aj naši olympionici – strelkyňa Danka Barteková a triatlonista Richard Varga.

Dres martina Škrteľa
Martin Škrteľ


Dobrá aukcia odštartovala 2. septembra a potrvá do 13. októbra, pričom každý týždeň je v ponuke iný talizman známeho športovca. Podmienky Dobrej aukcie si môžete pozrieť na stránkach www.DobraKrajina.sk Podporiť zriadenie prvého detského audiocentra môžete aj nezávisle od Dobrej aukcie ľubovoľným príspevkom do verejnej zbierky cez www.DobraKrajina.sk alebo zaslaním SMS v hodnote 5 eur na číslo 834. Dobrá aukcia je súčasťou kampane na podporu nepočujúcich detí, ktorú organizuje OZ NepocujuceDieta.sk v spolupráci s Nadáciou Pontis. Jej realizáciu podporili v zastúpení športovcov i Slovenský olympijsky výbor a Nadácia Stars&Friends. Partnermi kampane sú GlaxoSmithKline a Nadačný fond Telekom.

Harmonogram dražby:
Martin Škrtel: futbalista - dres Liverpoolu (Dražba: od 16. septembra 2015, 9:00 hod. do 22. septembra 2015, 24:00 hod.)

Juraj Kucka: futbalista – dres Janova (Dražba: od 23. septembra 2015, 9:00 hod. do 29. septembra 2015, 24:00 hod.)

Danka Barteková: strelkyňa – podpísaná strelecká vesta (Dražba: od 30. septembra 2015, 9:00 hod. do 6. októbra 2015, 24:00 hod.)

Richard Varga: triatlonista – čiapka a dres (Dražba: od 7. októbra 2015, 9:00 hod. do 13. októbra 2015, 24:00 hod.)

Zdroj: Gabriela Patkolová, PR. Strategies, s.r.o.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Tak ako sa staráme o naše telo aj vlasy potrebujú patričnú starostlivosť a pozornosť. Vzhľad a kvalita vlasov sú určované viacerými faktormi, medzi ktoré môžeme zaradiť dedičnosť, celkový zdravotný stav a výživu.
pred 8 rokmi
Filmovým fanúšikom a fanúšičkám sa spomedzi všetkých schopností superhrdinov najviac páči rýchle samoliečenie Wolverina.
pred 11 rokmi
Aj napriek tvrdeniu niektorých ľudí, že malé množstvo alkoholu pôsobí na organizmus ako liek je nielen vedecky podložené, že alkohol predstavuje...
pred 7 rokmi
Ich posledným predvianočným vystúpením bude koncert na Hrade Modrý Kameň, kde sa predstavia v rámci Adventného koncertu pre RTVS s novým programom Muzika Akustika.
pred 8 rokmi
Nightwork prichádzajú s geniálnou show, za ktorú by sa nemusela hanbiť žiadna svetová hviezda.
pred 7 rokmi
Najčastejšími diagnózami boli vlani syfilis a kvapavka, vyskytli sa najmä u slobodných ľudí
pred 7 rokmi
Klip k piesni Blue obsahuje zábery, na ktorých herečka a speváčka Lindsay Lohan pózuje známemu fotografovi Terrymu Richardsonovi.
pred 4 rokmi
Rada pre vysielanie a retransmisiu potrestala pokutou desaťtisíc eur vysielateľa Televízie Markíza. Dôvodom je porušenie pravidiel o vysielacom reklamnom čase.