Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Október! Top 10 titulov

Zdroj: Ikar, redaktor: Monika, pridané: 05.10.2015

Oslavujte s nami 25 rokov.
Október! Top 10 titulov
Zdroj obrázku: Ikar
 

Som mama
KRISTÍNA FARKAŠOVÁ

Dátum vydania: 7. 10.
Žáner: humor, blogy, pre ženy

Farkašová
Som mama
zdroj: Ikar


Úspešná slovenská herečka, moderátorka a kreatívna autorka vtipných prúžkovaných tričiek Kristína Farkašová je šťastnou mamou dvojičiek. O svojich skúsenostiach s tehotenstvom a materstvom začala písať blog a ten oslovil množstvo mamičiek. Pre všetkých, ktorým je jej humor blízky a téma sa im zdá viac než príťažlivá, vydáva knihu, v ktorej sa hrdo hlási k tomu, čo jej robí najväčšiu radosť: Som mama!

Všetky skvelé miesta
JENNIFER NIVENOVÁ

Dátum vydania: 7. 10.
Žáner: YOLi

Všetky skvelé miesta
Všetky skvelé miesta
zdroj: Ikar


Theodora Fincha trápia depresie. Každý deň premýšľa nad smrťou, no zároveň hľadá dôvody, prečo žiť. Violet Markeyová ráta dni do maturity, aby mohla ujsť z malého mesta, kde ju prenasledujú bolestné spomienky na sestrinu tragickú smrť.
Navzájom sa nepoznajú, až kým sa obaja neocitnú na rímse školskej zvonice, s pohľadom upretým na chodník šesť poschodí pod nimi. Dole sa zhlukujú študenti a škodoradostne pobádajú Fincha, aby skočil. Na výčiny problémového študenta už sú zvyknutí. Čo tam však robí Violet? Keď dvojica napokon cúvne, na druhý deň sa v školských novinách objaví článok o hrdinke Violet, čo zachránila čudáka Fincha. Nebolo to však naopak?

Harry Potter 1 ilustrovaný
J.K. ROWLINGOVÁ

Dátum vydania: 9. 10.
Žáner: pre deti nad 10 rokov

Harry potter
Harry Potter 1 ilustrovaný
zdroj: Ikar


„Keď som uvidela ilustrácie Jima Kaya, bola som dojatá. Jeho interpretácia sveta Harryho Pottera je nádherná. Som mu nesmierne vďačná a cítim sa poctená, že svoj talent prepožičal práve tejto téme,“ povedala mama najslávnejšieho čarodejníckeho učňa.
Prvé ilustrované vydanie čarovnej klasiky J.K. Rowlingovej je plné nádherných farebných ilustrácií. Túto fascinujúcu kniha s nadšením privítajú nielen oddaní fanúšikovia Harryho Pottera, ale aj všetci noví čitatelia.

Sklenené telá
ERIK AXL SUND

Dátum vydania: 9. 10.
Žáner: severské krimi

Sklenené telá
Sklenené telá
zdroj: Ikar


Triler, ktorý odhalí najtemnejšie kúty ľudskej psychiky. Švédsko zaplavila vlna samovrážd. Zarážajúce je, že umierajú prevažne mladí ľudia. Pri ich telách sa našli volkmeny a staré kazety z osemdesiatych rokov s mixovanou hudbou. Ukáže sa, že všetky kazety patrili jednej žene. V súvislosti so samovraždami sa vynorí veľa ďalších podozrivých skutočností a vyšetrovateľ Jens Hurtig sa ich podujme objasniť. Čoskoro pribudnú nové prípady, tentoraz ide o brutálne vraždy vplyvných mužov. Čo ich spája so samovraždami tínedžerov a so záhadnou ženou? A ako súvisia so životnými osudmi Jensových priateľov?

Dementi
JOZEF Banáš

Dátum vydania: 14. 10.
Žáner: pôvodná, humor

Dementi
Dementi
zdroj: Ikar


Varovanie: Ak otvárate túto knihu s vedomím, že vám Jozef Banáš osočovaním konkrétnych ľudí zvýši ego, radšej ju hneď zatvorte. Jozef Banáš podáva dementi o stave Slovenskej republiky. Pod svoj nekompromisný skalpel si zobral všetky oblasti nášho verejného života. Svojským štýlom a ostrým vtipom rozpitváva typické vlastnosti Slovákov, ich problémy, komplexy, každodenný život aj politické kauzy v našej malebnej krajine. Text dopĺňajú nemenej vtipné a trefné fotografie.

Psychológia pre -násťročných

Dátum vydania: 14. 10.
Žáner: YOLi

Psychologia pre nastrocnych
Psychológia pre -násťročných
zdroj: Ikar


Aj vy máte otázky týkajúce sa školy, priateľov, rodiny a vzťahov? Odpovede nájdete v Psychológii pre -násťročných. Pretože psychológia sa týka všetkého okolo nás – od stužkovej po politiku, od najobľúbenejšieho príbuzného po najnenávidenejšiu celebritu.
Táto kniha je najlepší úvod do psychológie. Predstaví vám kontroverzné výskumy, najdôležitejšie teórie a najvplyvnejších priekopníkov. Ak ste sa už niekedy zamysleli nad dôvodmi ľudského správania, toto je pre vás tá pravá kniha.

Beta
JASINDA WILDEROVÁ

Dátum vydania: 16. 10.
Žáner: erotický román

Beta
Beta
zdroj: Ikar


Kyrie sa nasťahovala k Valentinovi Rothovi do newyorského apartmánu, no potom sa rozhodli spolu cestovať po svete. Mladá žena spoznáva nové krajiny a užíva si život, aký nikdy predtým nepoznala. Práve sa ubytovali v nádhernom kaštieli vo Francúzsku. Keď sa však Kyrie prebudí, zistí, že miesto vedľa nej je prázdne. Len na vankúši je odkaz pripichnutý strieborným nožom: On patrí mne. Kyrie tuší, že sa stalo niečo zlé, a je za tým žena z Rothovej minulosti...

Polnočné slnko
JO NESBO

Dátum vydania: 23. 10.
Žáner: severské krimi

Jo Nesbo
Polnočné slnko
zdroj: Ikar


Sedemdesiate roky, ďaleký sever Nórska, opustená dedina Kasund. Jej obyvatelia sú laestadiáni, členovia náboženskej sekty, ktorá zväzuje ich životy prísnymi pravidlami. Jedného dňa ich pokoj naruší cudzinec Ulf. Tvrdí, že prišiel loviť vtáky. Na lovca však nevyzerá, dokonca nemá ani pušku. Nikomu nechce prezradiť, že jedinou korisťou, ktorú tu chcú uloviť, je on sám. Zradil totiž Rybára, najväčšieho zločinca v Osle. Netuší, na ktorej strane budú stáť miestni a či mu pomôžu zbaviť sa skutočného lovca.

Nech sneží
GREEN, JOHNSONOVÁ, MYRACLOVÁ

Dátum vydania: 28. 10.
Žáner: YOLi

Nech sneží
Nech sneží
zdroj: Ikar


Najhoršia snehová búrka za posledných päťdesiat rokov. Tri uzimené ľúbostné príbehy. Jedna čarovná noc.
Na Štedrý večer sa na mestečko Gracetown zosype bohatá snehová nádielka. Pre nezjazdné cesty a metrové záveje kolabuje doprava a kalamita je na svete. Trom mladým ľuďom a ich priateľom v okamihu prekazí sviatočné plány a zdá sa, že ich čaká najhoršia noc v živote. Veď kto by chcel namiesto rozbaľovania darčekov uviaznuť vo vlaku bez elektriny, riskovať život kvôli štrnástim upišťaným roztlieskavačkám či zháňať miniprasiatko v skolabovanom meste? Dojímavé, zábavné, čarovné – tri skvelé príbehy od trojice najpredávanejších autorov pre mládež!

Čo keby
RANDALL MUNROE

Dátum vydania: 28. 10.
Žáner: populárno-náučná literatúra

Čo keby
Čo keby
zdroj: Ikar


Tvorca populárneho webového komiksu xkcd Randall Munroe dáva v tejto knihe zábavné a poučné odpovede na dôležité otázky, ktoré vám azda nikdy nenapadlo položiť. Pri hľadaní odpovedí Munroe s radosťou vykonáva počítačové simulácie, hrabe sa v haldách odtajených vojenských výskumných materiálov, rieši diferenciálne rovnice a konzultuje riešenia s obsluhou atómových reaktorov. Jeho odpovede sú umeleckými výtvormi, vyznačujú sa jasnosťou a ostrovtipom. Dokresľujú ich sympatické obrázky so signatúrou webových komiksov xkcd.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Vianoce sa blížia a hudobný trh ožíva, ako nikdy inokedy v roku. Na trhu sa objavujú desiatky titulov – nové radové albumy, kompilácie najväčších hitov i špeciálne vianočné albumy.
pred 8 rokmi
Americký rapper s 20-ročnou speváčkou nahral duet Ashtrays And Heartbreaks, ktorý sa bude nachádzať na jeho reggae albume Reincarnated.
pred 5 rokmi
Obetavá zdravotná sestra Vlasta pri svojej práci na juhomoravskom vidieku ošetruje veľa rázovitých miestnych pacientov.
pred 13 rokmi
Tým, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, pravdepodobne pohánku veľmi predstavovať netreba, i keď stále veľa ľudí o tejto plodine ešte nikdy nepočulo.
pred 8 rokmi
Cvičenie na stacionárnom bicykli a čo by ste mali o ňom vedieť.
pred 6 rokmi
Najnovší triler Jozefa Kariku, z ktorého vás zamrazí až do špiku kostí!
pred 9 rokmi
Prežite realistický koncert Beatles! Už roky sú The Cavern Beatles kritikmi aj publikom po celom svete označovaní za The No. 1 Beatles Tribute Band!.
pred 7 rokmi
Slovenská rocková stálica Tublatanka ukončí turné k 30 výročiu založenia kapely Vianočným koncertom. 26. decembra v Trenčíne pridá k najväčším hitom aj skladby z vianočných albumov Vianočný deň a Poďme bratia do Betlehema.