Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Novinky v ponuke Kúpeľov Luhačovice pre rok 2016

Zdroj: Paper Life, redaktor: Sandy, pridané: 18.03.2016

NOVINKY
Novinky v ponuke Kúpeľov Luhačovice pre rok 2016
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Kúpele Luhačovice, a. s., pripravili na rok 2016 širokú škálu liečebných, relaxačných, regeneračných a wellness pobytov a to ako na dlhšie obdobie, tak na víkendy. Pri samoplatcovských pobytoch je prvýkrát v ponuke relaxačný pobyt TOP pre každý vek (Terapia Odpočinok Pohyb) zameraný na zdravý životný štýl doplnený o bonusy vo forme výrazných zliav na procedúry, spa rituály alebo vstup do fitness centra. Informoval o tom výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Ing. Jiří Dědek, MBA.
 
„Na koniec apríla sme pripravili výnimočný pobyt Vo víre tanca s Janom Onderom a Luciou Hunčárovou. Obaja tanečníci sú známi zo súťaže Českej televízie StarDance ... Keď hviezdy tancujú. Jedná sa o týždenný pobyt s výučbou spoločenského tanca pre mierne pokročilé páry. Zúčastniť sa môžu aj ženy bez partnerov, ktoré sa chcú zdokonaliť v latinských tancoch. Pobyt získal druhé miesto v celoštátnej súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2015/2016. Aj tento rok sme pripravili exkluzívne pre hostí akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice ešte viac výhod vo forme zľavovej karty, po ktorej predložení ušetria naši hostia napr. pri objednaní výletov a kultúrnych akcií a môže byť využitá aj vo vybraných reštauráciách, obchodoch či cukrárňach v Luhačoviciach,“ konštatoval J. Dědek.
 
Dodal, že Luhačovice sú vďaka bohatej ponuke kultúrneho vyžitia právom považované za kultúrne a spoločenské centrum juhovýchodnej Moravy. Najväčšie moravské kúpele sú tiež úzko späté so svetovo známym hudobným skladateľom Leošom Janáčkom, ktorý ich navštívil dvadsaťpäťkrát.
 
„K Luhačoviciam každoročne patrí Luhačovické kultúrne leto s hudobnými a divadelnými festivalmi. Ku kľúčovým programom patria festivaly, ktoré sú navštevované hosťami zo všetkých kútov našej republiky i zo zahraničia. Prvým z nich, ktorý sa môže pochváliť najdlhšou históriou, je Festival Janáček a Luhačovice, ďalej Akadémia Václava Hudečka a prehliadka komornej divadelnej tvorby Divadelné Luhačovice. K novším projektom akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice patria Luhačovice v tanci, Rezbárske sympózium - Krása v dreve ukrytá, prehliadka ochotníckych divadelných súborov Luhačovické divadelné stretnutie a Dni slovenskej kultúry, ktoré prezentujú v našich kúpeľoch slovenský folklór, hudbu, divadlo či iné umenie,“ upozornil J . Dědek.
 
Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice prevádzkuje, ako jediná kúpeľná spoločnosť v ČR, vlastné kamenné divadlo z roku 1908, v ktorom sa v období od mája do septembra koná každoročne viac ako 40 kultúrnych akcií z hudobného i dramatického žánru. Vzhľadom na to, že divadlo nemá vlastný umelecký súbor, sú vystúpenia zabezpečované v spolupráci s renomovanými stálymi scénami a poprednými českými i zahraničnými umelcami.
 
Pravú kúpeľnú atmosféru pravidelne navodzujú v období hlavnej sezóny štyri desiatky kolonádnych koncertov pre širokú verejnosť konaných priamo na Kúpeľnom námestí. Hostia aj návštevníci si môžu vypočuť rôzne hudobné žánre od swingu cez jazz, folklór až po vyšší populár. Vyvrcholením cyklu kolonádnych koncertov je slávnostný promenádny koncert Hudby Hradnej stráže a Polície ČR.
 
Celoročne prebiehajú kultúrne programy priamo v jednotlivých hoteloch akciovej spoločnosti. Jedná sa o klubové programy, tanečné večery, alebo napríklad posedenie pri cimbale s ochutnávkou moravských vín. Za návštevu rozhodne stojí vyhlásený nočný klub v ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hoteli pýšiaci sa atmosférou prvej republiky, v ktorom sa pravidelne konajú hudobné a tanečné večery.
 
„Spojenie kúpeľnej starostlivosti a kultúrneho vyžitia sa tak stáva zážitkom pre telo i dušu. Nie je výnimkou, že pre rad klientov je hlavným dôvodom pre návštevu Luhačovíc práve kultúrne dianie. Preto pre milovníkov hudby a divadla pravidelne pripravujeme kúpeľný pobyt Symfónia zdravia v období Luhačovického kultúrneho leta. Pre tento rok sme ako novinku pripravili tiež pobyt Vo víre tanca, ktorý bol ocenený v súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2015/2016,“ povedal J. Dědek.
 
Ďalej upozornil na to, že v roku 2016 uplynie 100 rokov od premiéry Janáčkovej opery Jej pastorkyňa v Prahe v Národnom divadle. Zásluhu na uvedení tejto opery v "Zlatej kaplnke" mala Mária Calma Veselá, s ktorou sa Majster Janáček zoznámil práve v Luhačoviciach. Storočné výročie a priateľstvo Calmy s Janáčkom kúpele pripomenú uvedením opery Jej pastorkyňa pri začatí jubilejného 25. ročníka festivalu na Kúpeľnom námestí. Hudbu milujúci hostia sa môžu ďalej tešiť na koncerty popredných interpretov, ktorí vystupujú vo svetovo preslávených koncertných sieňach. Na festivale vystúpia aj sopranistka Eva Urbanová so slovenským tenoristom Petrom Bergerom, klavirista Ivo Kahánek, hobojista Vilém Veverka, huslista Josef Špaček, Janáčkov komorný orchester a Czech Virtuosi.
 
Vlajkovou loďou wellness pobytov v Luhačoviciach so širokou ponukou wellness služieb a relaxačných procedúr je ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel. Magnetom je voľný vstup do najväčšieho a najluxusnejšieho wellness centra v Luhačoviciach v štýle starorímskych kúpeľov. Wellness centrum ponúka zážitkové procedúry na regeneráciu tela i duše vrátane prírodných uhličitých kúpeľov. Hostia majú k dispozícii voľný vstup do bazéna, vírivky, saunového sveta (laconium, parná, bylinková, soľná a fínska sauna), Kneippov chodník, ochladzovacie sprchy, ľadovú studňu a vyhrievané lavice. Pre aktívnych návštevníkov je pripravené fitness centrum vybavené najmodernejšími posilňovacími strojmi. Očarí tiež Francúzska reštaurácia ponúkajúca regionálnu i medzinárodnú kuchyňu. Nechýba ani pravidelný kultúrny program vo vyhlásenom nočnom klube s prvorepublikovou atmosférou. Izby v historickej časti sú ladené v štýle tridsiatych rokov minulého storočia a modernú novú časť zase zdobia repliky suvenírov z ťaženia Alexandra Veľkého. Hotel už trikrát získal prestížne ocenenie v súťaži Czech Hotel Awards - hotel roka v kategórii Wellness & spa v Zlínskom kraji.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Adriana
pred 3 rokmi

To je skvelé, ja už som tiež googlila, čo môžeme stretnúť počas nášho pobytu v hoteli Alexandria :) Vymenili sme stresujúcu dovolenku pri mori s prepchatými plážami, za príjemné a čisté prostredie luxusného hotela :) Využili sme ich ponuku s last minute http://www.hotelalexandria.cz/lazenske-pobyty-last-minute.php#a a potom pôjdeme ku kamarátke, ktorá býva neďaleko odtiaľto a pôjdeme trošku pochodiť po okolí :) Už sa naozaj veľmi teším :) Pevne dúfame, že bude pobyt príjemný tak ako sa to píše v článku :)

 

Diskusné príspevky (2)

Fotografia
Karla
pred 3 rokmi
Opäť niečo nové :) Mám radosť z každej novinky :) Práve sa chystáme ísť taktiež do hotela Alexandria na galavečer :) Už sme chceli ísť minulý rok, ale nevyšlo nám to z rodinných dôvodov. Teraz by sme mali mať už všetko ok a môžeme sa tešiť na silvestrovské prekvapenie :) Hlavne ja sa teším, i keď vychádza 1. 1. na nedeľu, čo sa dá robiť? :) Dúfam len, že si to poriadne užijeme )
Fotografia
Andrejka
pred 3 rokmi
Wau, super, no už sa teším :) V Luháčoviciach som už bola 2x a tento rok sa chystáme s partnerom na galavečer do hotela Alexandria :) Našťastie patríme medzi tých šťastných, ktorým sa podarilo objednať si http://hotelalexandria.cz/svatky-v-alexandrii-2016.php#silvestr. Netušila som, že je ten večer taký populárny, len kamarátka mi to spomenula, že ak chcem ísť, tak aspoň pol roka dopredu musím si rezervovať. Objednávali sme to teda skoro pol roka možno i viac a už vtedy bolo niečo vypredané. Ani by som sa nečudovala, keby tam chodila stála klientela, pretože to je veľmi pekné prostredie :)
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Film Filipa Renča Lída Baarová, ktorý mal včera premiéru, dnes doplní rovnomenný soundtrack.
pred 6 rokmi
OOperácia DunajO - to bol krycí názov pre inváziu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v auguste 1968.
pred 3 rokmi
Skvelá správa pre fanúšikov muzikálov. Deti ráje uvidíme aj na Slovensku.
pred 7 rokmi
Štvorčlenná formácia z Chicaga predstaví v Trenčíne skladby z najnovšieho albumu Oceania (2012), ale tiež výber klasických hitov.
pred 8 rokmi
Divadlo CASSIA ponúkne muzikál Matúš Čák Trenčiansky 19., 20. a 21. januára 2012.
pred 6 rokmi
Prezidentkou hlavnej poroty, ktorá bude posudzovať snímky vybrané do Medzinárodnej súťaže celovečerných hraných filmov, bude poľská režisérka a scenáristka Agnieszka Holland.
pred 7 rokmi
Reálna historická udalosť čakala na svoju filmovú podobu a o jej zobrazenie sa veľmi dlho pokúšalo niekoľko tvorcov.
pred 6 rokmi
Zmluvy na oplotenia sú v hodnote približne 2,6 milióna eur.