Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nibiru – záhadná a tajomná červená planéta

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 22.11.2012

Už Staroveké civilizácie verili, že niekde existuje ďalšia planéta, ktorá má vplyv na Zem. Babylončania ju nazývali Marduk podľa svojho boha vojny. Mayovia ju volali Nibiru.
Nibiru – záhadná a tajomná červená planéta
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/databanka
 

Planéta Nibiru je asi momentálne najslávnejšia planéta slnečnej sústavy. Vedú sa o nej mnohé konšpiračné teórie, ale podľa NASA ide o podvod. Popiera jej existenciu mnohými argumentami. Ak by s ňou súvisel rok 2012, bolo by ju možné sledovať najmenej desať rokov. Koniec sveta v súvislosti s Nibiru mal byť aj v roku 2003 (podľa Sumerov). Momentálne sa dáva do súvisu s koncom Mayského kalendára.

Už Staroveké civilizácie verili, že niekde existuje ďalšia planéta, ktorá má vplyv na Zem. Babylončania ju nazývali Marduk podľa svojho boha vojny. Mayovia ju volali Nibiru (v preklade „skríženie neba a zeme“). Egypťania ju volali "planéta miliónov rokov." Staré texty z Mezopotámie hovoria o planéte, ktorá sa zjavuje očakávane a pravidelne a vždy spôsobuje obrovské gravitačné zmeny. Prináša zmenu, novú éru, premenu. Antické civilizácie ju opisovali ako „obrovskú planétu s červeným vzhľadom," ktorá prináša novú etapu života. Samotné obdobie jej návratu bolo podrobne opisované v jednom testamente ako obdobie dažďov, záplav a zemetrasení.

Odlišnosť od ostatných planét slnečnej sústavy

Všetky planéty obiehajú okolo Slnka v smere hodinových ručičiek, ale Nibiru opačne, po niekoľkonásobne väčšej ekliptike. Je 5 - 8 krát väčšia ako Zem a obieha ju každých 3600 rokov. Podľa výskumov vždy ovplyvnila fungovanie Zeme – zmenili sa klimatické podmienky.

Planétu Nibiru opísal v šesťdesiatych rokoch 20. storočia Zechariah Sitchin vo svojej knihe. Uvádza, že to je hnedá menšia sestra Slnka a prvýkrát ju zazrieme na konci všetkého. Bude tou poslednou vecou, ktorú uvidíme a potom príde koniec. Má nepredvídateľnú obežnú dráhu a dostane sa do blízkosti Zeme každých 3 600 rokov.

Zvláštne zhody náhod alebo cielený plán?

NASA prerušila lety do vesmíru do roku 2015, vo veľkom sa budujú rôzne podzemné kryty, štátne inštitúcie sa sťahujú do vnútrozemia. Dôvody nie sú známe, ale dejú sa mnohé opatrenia, na ktoré nie sú logické odpovede.

Apokalypsu predpovedajú aj mnohí proroci, jasnovidci a dokonca Biblia. Proroctvá presne opisujú vplyv, ktorý bude mať Nibiru počas preletu cez Slnečnú sústavu. Nibiru sa už údajne prejavila – vychýlila z osi Jupiter. Magnetické vplyvy majú podiel na zvýšení slnečnej erupcie a následnom otepľovaní. Očakávajú sa zemetrasenia, záplavy, rôzne zvláštne úkazy na oblohe, zmeny geomagnetizmu Zeme (prepólovanie). Zo zeme by mali byť pozorovateľné dve „slnká“ (Nibiru a Slnko). Toto všetko sú len hypotézy. Čo sa v skutočnosti udeje nevie nikto z nás.

"Lukáš 21:25,26 A budú znamenia na slnku a mesiaci a hviezdach a na zemi úzkosť národov, ktoré nebudú poznať východisko pre hukot mora a (jeho) burácanie, zatiaľ čo ľudia budú omdlievať od strachu a očakávania vecí prichádzajúcich na obývanú zem, lebo nebeské moci budú otrasené." "Matúš 24:29 Ihneď po súžení tých dní sa zatmie slnko a mesiac nevydá svetlo a hviezdy budú padať z neba a nebeské moci budú otrasené."

Nostradamus a jeho predpoveď o zrážke s kométou

Naplnila sa väčšina jeho proroctiev. Písal v kódovanom jazyku, ktorému je ťažko rozumieť. Mnohé jeho veštby boli pochopené až dodatočne. Napísal aj o červenej hviezde, ktorá sa až nápadne podobá spomínanej planéte Nibiru: „Veľký Kráľ hrôzy zostúpi z nebies a objaví sa v miestach siedmych hviezd Ursa Minor neďaleko súhvezdia Raka. Červená hviezda bude vyčíňať sedem dní a na oblohe uvidíme dve Slnká. Susa, Siena, Boeotia, Veľký Rím, všetko zmizne v tú noc, keď kráľ Mars dosiahne svoju blízkosť“.

Nostradamove proroctvá sú veľmi zložité na rozlúštenie a mnohí si myslia, že spomínaná červená planéta je Mars. Pravdepodobnosť zrážky Zeme s Marsom je mizivá a tak isto sa nestalo nič ani v roku 1999 – prelet kométy Lee v blízkosti Zeme.

Nibiru je tiež červená a má sa objaviť v miestach siedmych hviezd Ursa Minor (nachádzajú sa neďaleko súhvezdia Raka). Mars má byť najbližšie k Zemi v roku 2012. Všetko do seba zapadá a tvorí krásnu skladačku udalostí. Jeho proroctvá nehovoria o priamej zrážke s červenou planétou. Spomína zrážku s tromi „anjelmi“, po ktorej sa rozpúta tretia svetová vojna.

Planéta sa k nám má priblížiť práve vtedy, keď má nastať obdobie duchovného osvietenia a vstup do piatej dimenzie. Mnohí ľudia sa pripravujú na dátum 21.12.2012 a čakajú akési vykúpenie z tohto „zlého sveta“. Okrem mnohých duchovne založených osôb vznikajú aj rôzne sekty, ktoré koniec roku 2012 považujú sa vykúpenie. Napríklad vesmírni ľudia očakávajú evakuačný deň - priletí flotila s Aštarom Šeranom a odvezie „vyvolených“ do vyššej dimenzie.

Informácie o Nibiru sa našli aj na Google Earth. Ak sa zadajú určité súradnice v nastavení „obloha“, vyhľadávač nájde Nibiru. Obrázok však bol odstránený. Dôvod odstránenia nie je známy. V roku 2005 vypustila NASA do vesmíru jadrovú hlavicu "deep impact", ktorá mala zasiahnuť teleso medzi Marsom a Jupiterom. V tom istom čase bola podľa výpočtov obežná dráha Nibiru práve v tom mieste.

O planéte Nibiru sa veľmi nehovorí, dokonca sa považuje za výmysel. Hovorí sa, že bez vetra sa nepohne ani lístok a pravdu ukáže len čas. Nibiru sa možno pohybuje po svojej dráhe a aj keď nie je viditeľná, zjaví sa v pravú hodinu na úrovni jej predurčenej už pred tisícročiami. Nemusíme tomu veriť, možno je to všetko mýtus a možno nie.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 3 rokmi
Je to len lákavé už by niečo mohlo sa stať lebo ľudia už potrebujú aby sa im otvorili oči ?? ß? ß??? ?????

 

Diskusné príspevky (4)

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Najbližšie pri nás bude v polovičke tisícročia.
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Odkial máte info o nej - ak máte viac informácii dajte odkaz do diskusie. Je to zaujímavá téma. Annunaki učili Summerov a tí rátali planétu zem ako siedmu planétu - teda od konca slnečnej sústavy.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Už Staroveké civilizácie verili, že niekde existuje ďalšia planéta, ktorá má vplyv na Zem. Babylončania ju nazývali Marduk podľa svojho boha vojny. Mayovia ju volali Nibiru. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/nibiru-zahadna-a-tajomna-cervena-planeta/

na Slovensku je koniec sveta už od roku 1989...
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
Áno je to pravda.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
25-ročná speváčka uviedla nahrávku Dobrý deň, to som ja (2013) v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave, kde tiež zahrala niekoľko piesní.
pred 6 rokmi
Speváčka Katka Knechtová zložila pieseň na pomoc deťom! Nová skladba „Záchranná sieť“ má upozorniť na nadáciu Dobré zo Slovenska, ktorá sa zameriava na pomoc nechceným deťom.
pred 7 rokmi
Horská Chata vydáva digipack Best of a videoklip Strach nám bráni veriť.
pred 8 rokmi
Americká skupina Red Hot Chili Peppers vystúpi v rámci propagácie svojho nového štúdiového albumu I'm With You a koncertného turné po Európe zadarmo v Londýne.
pred 7 rokmi
Spoločná skladba známych amerických interpretov dostala názov Make The World Move.
pred 7 rokmi
Posledný júnový týždeň, 28. 6. – 1. 7., odštartuje v Žiline už piaty ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča.
pred 4 rokmi
Už dnes zvalcujú No Name a Chinaski publikum v pezinskom amfiteátri dvojitou dávkou hitov, ktoré miluje slovenské aj české publikum.
pred 5 rokmi
Veľkým aj malým milovníkom sladkostí ponúka kolové cukríky Coala-Tatzen, ktoré majú tvar labiek medvedíka koala s ovocnou príchuťou.