Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. mája 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nezvyčajné svadby

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 19.09.2012

Mnohé páry sa nechávajú inšpirovať zahraničnými svadbami, a preto obrad mimo kostolov a sobášnych siení dostáva zelenú aj u nás.
Nezvyčajné svadby
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Pri slove svadba si väčšina z nás predstaví obrad v kostole a potom nespútanú zábavu niekde v kultúrnom dome za účasti rodiny a známych. Rôzne tradičné zvyky a zabávanie sa do rána bieleho. Mnohé páry sa nechávajú inšpirovať zahraničnými svadbami, a preto obrad mimo kostolov a sobášnych siení dostáva zelenú aj u nás.

Možností je mnoho a naozaj záleží len na fantázii každého z nás. Svadba v balóne, na streche mrakodrapu, v ponorke, počas letu lietadlom a rôzne tematicky ladené svadby. Najviac možností prináša práve exotické prostredie vo vzdialenejších destináciách, pretože tam je školený personál práve na tieto aktivity. Stačí mať potrebný finančný rozpočet a voľný čas – všetko ostatné za vás zariadia profesionáli.

Svadba na nádvorí kaštieľov, zámkov

Rozprávkové svadby podobné tým z dávnych dôb, inšpirované historickými filmami a rozprávkami. Na krásne zdobené nádvorie vás privezie kočiar ťahaný zdobenými koníkmi. Do svadobného altánku vedie červený koberec, všade voňajú kvety, znejú tóny vašich obľúbených piesní, prípadne vám môže hrať na obrade nejaká kapela ladiaca s dobou, v ktorej sa odohráva vaša svadba. Po svadobnej hostine je možnosť prenajatia svadobného apartmánu, všetko záleží od želaní a finančných možností záujemcov. Dnes takéto služby ponúkajú mnohé hrady, zámky a kaštiele na Slovensku i v zahraničí. Obľúbené sú svadby vo Francúzsku.
svadba na zámku
Pre klasikov môže byť zaujímavá aj svadba na zámku.
zdroj: SXC/free

Bojnický zámok

Nádherný rozprávkový zámok s krásnym interiérom aj exteriérom. Sobášny obrad môžete mať napríklad v „Zlatej sieni“, ktorá patrí k najkrajším v zámku. K dispozícii je tak isto zámocká kaplnka prípadne ktorákoľvek iná sieň. V Huňadyho sieni sa konajú svadobné hostiny pre väčší počet hostí – 150-200. Cena len za prenájom siene je približne 1659€.

Farmárska svadba

Ak chcete zaujať a nemáte finančné možnosti na exotickú svadbu, prípadne rozprávkovú niekde na hrade, tak možno táto alternatíva bude akýmsi kompromisom. Mnoho ľudí v snahe zaujať a odlíšiť sa volí práve takýto druh. Netreba zabúdať, že svadba je vaša oslava, a preto máte dovolené všetko. Namiesto limuzíny traktor. Výzdoba je len vo vašej réžii a vybrať si môžete aj nejaký veteránsky druh traktora. Na takúto svadbu určite nezabudne žiadny zúčastnený. Obľúbené sú aj svadby na statku, prípadne „westernovo“ ladený obrad.
farmárska svadba chrisniemannphotography.com
Namiesto luxusnej limuzíny si farmári doprajú jazdu na traktore.

Foto: www.chrisniemannphotography.com
zdroj: Internet

Svadba pod vodou

Takéto svadby ponúkajú hlavne exotické destinácie vo Francúzskej Polynézii a Karibiku. Ide o veľmi svojskú svadbu a na Slovensku by ste asi nenašli človeka, ktorý by to pod vodou s vami spečatil. Predsa len pre formálne uznanie takéhoto zväzku je treba ešte minimálne jednu osobu. Alternatívou je obrad na súši a pár sa následne pod vodnou hladinou zoberie symbolicky.

Exotické strediská, v ktorých je možnosť uzavrieť takýto sobáš, ponúkajú aj kurzy potápania pred svadbou. Výber šiat záleží na vás – obrad pod vodou môže prebiehať v klasických svadobných, alebo aj v špeciálnom potápačskom úbore.

Na celú udalosť dohliada fotograf so špeciálne upravenou kamerou, fotoaparátom, takže sa nemusíte báť, že by ste nemali pamiatku na tento dôležitý deň vo vašom živote.
svadba pod vodou Flick Nomo s great uncle
Buďte originálni, skúste svadbu pod vodou.

Foto. Flick / Nomo s great uncle
zdroj: Flickr

Svadba s delfínmi

Výnimočné inteligentné tvory sú lákadlom aj čo sa týka svadobných obradov. Nadchnú všetky vekové kategórie a zanechajú v človeku mnoho pozitívnych emócií. Takáto svadba je možná na Floride a ponúka mnohé variácie – čarovné skákanie delfínov počas vášho prvého novomanželského bozku, samozrejme spoločné fotky s týmito tvormi, plávanie s delfínmi, hladkanie, „bozkávanie“. Vyskúšali si ju mnohé slávne páry.
defíny http://www.tahitilegends.com
Svadobný obrad v sprievode delfínov je tiež originálny.

Foto: www.tahitilegends.com
zdroj: Internet

Pirátska svadba

Hit najmä v kruhu celebrít a prominentných párov s chuťou zaujať a šokovať. Všetko sa nesie v pirátskom duchu – svadobné oznámenia, svadobné kostýmy, páska cez oko. Svadobné šaty sú väčšinou v kombinácii červenej s čiernou, alebo hnedej s bielou. Korzetový strih s viazaním na chrbte, prípadne vpredu na dekolte. Pre pánov dostať hotové pirátske kostýmy - červená šatka,trojrohý klobúk, dlhý zdobený kabát, biela voľná košeľa ak je teplo, čierne prípadne hnedé nohavice a čižmy po kolená. Páska cez oko a papagáj na pleci sa hodia vždy.
pirátska svadba Flickr aghrivaine
Samotný obrad sa koná najčastejšie na pirátskej lodi, vhodná je aj pláž. Pre takúto svadbu býva inšpiráciou film Piráti z Karibiku.

Foto: Flickr / aghrivaine
zdroj: Flickr

Svadba v štýle „detí kvetov“

Sloboda, mier, láska a drogy charakterizuje generáciu mladých ľudí žijúcich na prelome 60tych a 70tych rokov. Ak máte radi slobodu, voľnosť a nespútaný život – tento druh svadby vás možno chytí za srdce. Nevesta má krásne ľahučké vzdušné šaty, obuté sandálky, prípadne sa vydáva bosá. Doplnky sú volené z prírodných materiálov – náušnice z pierok, kožená čelenka doplnená kvetmi, korálové náramky. Krásne dlhé vlasy voľne vejúce v povetrí, prirodzené jemné líčenie. Ženích je oblečený v zvonových nohaviciach, voľná batikovaná košeľa, prípadne plátený oblek výraznej farby, mokasíny. Krásna farebná torta zdobená kvetmi a hudba z tej doby. Na mladomanželský tanec pri východe slnka sa nezabúda nikdy.
hippie-svadba labellebride.com
Svadobný obrad sa koná najčastejšie vonku v prírode, kvetinová výzdoba pozostáva spravidla z lúčnych kvetín.

Foto: www.labellebride.com
zdroj: Internet

Studená svadba na ľadovci

Ideálna svadba pre nadšencov mrazivej krásy, ľadu a nekonečnej zimnej krajiny. Koordinátor vám pripraví celú svadbu vo vami vybratej špecializovanej oblasti. Najčastejšie sa konajú takéto svadby na Aljaške. Tí menej odvážni si volia kompromisnú možnosť – svadba v teple hotela s možnosťou výhľadu na ľadovce. Treba zabudnúť na „princeznovské šaty“, pretože takéto svadby sa nezaobídu bez špeciálneho odevu upraveného podmienkam. Ak by ste chceli na pamiatku fotky v klasických svadobných šatách – pred fotením sa prezlečiete. Vy si diktujete podmienky svadby a personál je povinný splniť vám takmer všetky želania. Doprava na ľadovec sa zabezpečuje helikoptérou.
Ľadový kostol Flickr dimchevski
Alternatívou ľadovej svadby môže byť aj obrad v kaplnke vytvorenej z ľadu.

Foto: Flickr / dimchevski
zdroj: Flickr
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Emka33
pred rokmi
Niektoré svadby vyzerajú fakt super :) Sama by som si takú zriadila :) My máme v dedine koč, takže pôjdeme na večerné fotenie s kočom :) Bude to zábava a už sa teším :) S deťmi vypustíme nejaké tie lampióny, mám nachystané bublifuky väčších rozmerov, aby sa aj deti zabavili, kým dospelí budú popíjať :) Zajtra vyzdvihujem obrúčky v bielo-žltej kombinácii v zlatníctve Rýdl a ešte ma čaká dokúpenie nejakých farebných srdiečok na stoly :) Chcela by som urobiť aj sviečky v podobe Zen, uvidím však, či niečo obdobné nájdem, ale hádam sa mi podarí :)

 

Diskusné príspevky (4)

Fotografia
Maria
pred rokom
milujem keď je svadba taká rozprávková a romantická :) Svadbu na zámku by som veľmi chcela, bolo by to nádherné a veľmi romantické. K tomu nejaké princeznovské veľké šaty a kočár s koňmi by bol úžasný! Viem, že veľa ľudí sa drží tradície a to je mať svadbu v kostole potom nejaké jedlo a zábava a to je všetko no mne to už príde celkom nudné. Som rada, že už prišlo na Slovensko aj niečo exotickejšie. A ten návrh svadby na zámku sa mi veľmi pozdáva :) Ja som si už aj vybrala také rozprávkové obrúčky od Rýdla takže ten zámok by sa k tomu hodil :D no skúsim to dať ako návrh môjmu milému dúfam, že bude z toho tak isto nadšený ako ja alebo aspoň to bude pre neho lepší nápad ako svadba v kostole :)
Fotografia
Evelin
pred rokom
Najkrajšie sú tie svadby, ktoré sú nezvyčajné :) My s budúcim sme si už naplánovali sedliacku svadbu :D Veľmi sa mi zapáčil ten štýl a už som veru začala robiť srdiečka z vriec, mám už aj nejaké drevené srdiečka urobené, budúci týždeň začínam s minikošíčkami z prútia:) Verím, že každý si môže urobiť nezvyčajnú tú svoju svadbu a či už bude drahá alebo lacná, je to ten najkrajší deň v živote, tak si ho treba užiť :) My sme si napr. povedali, že si všetko (skoro) požičiame :D :D Akurát topánky a oblek a obrúčky budeme mať zakúpené :D :D Objednali sme si https://www.obrucky-rydl.sk/snubni-prsteny-model-c-58-03 a ja budem mať malý briliantík, no už keď sú na celý život, tak nech sa nám aspoň ľúbia :) Dúfam, že sa parádne zabavíme ;)
Fotografia
Marianka
pred rokom
Myslím si, že v zahraničí je to už normálka mať svadbu niekde inde ako v kostole. Napríklad v Amerike fakt letí to, že majú svadbu na pláži alebo proste hocikde inde. Mňa to veľmi inšpirovalo a síce som veľmi tradične založená, svadbu by som chcela mať niekde inde ako v kostole. ano aj kostol má toho veľa do seba ale ja som uvažovala napríklad nad hradom, zámkom. také princeznovské. Myslím, že aj pre hostí by to bola paráda byť na takej svadbe :) i keď môj chlap sa s tým veľmi nestotožňuje no ale časom dúfam, že sa mu bude tento návrh páčiť. Ale napríklad takú svadbu s delfínmi si neviem predstaviť.. ako si dajú obrúčky? :D a pri mojej šikovnosti by nám tie prstienky od Rýdla na ktoré sme si dlho šetrili spadli na dno.. :DD no to radšej nie. Ale je to nápad pekný :)
Fotografia
Elena
pred 2 rokmi
Mnohé páry sa nechávajú inšpirovať zahraničnými svadbami, a preto obrad mimo kostolov a sobášnych siení dostáva zelenú aj u nás. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/nezvycajne-svadby/

tak to je viac ako zaujímavé :) Kamarátka bude mať teraz svadbu v štýle retro, tak sa na to veľmi teším :) Bude to moja prvá tématická svadba. Už mi ukazovala aj prstienky, ktoré si kúpila cez jeden e-shop (www.obrucky-rydl.sk) a strašne naprogramovane má tú svadbu. Jeden by neveril, že sa to dá zmáknuť, no ona je pravda, že bola vždy poriadny organizátor a mala všetko pod palcom :) Som zvedavá, čo všetko ešte chystá, lebo hovorila, že tam bude potom ešte pre hostí aj nejaké prekvapenie. Inak neviete niekto poradiť nejaký zaujímavý účet v retro štýle pre špinavú blondínu s vlasmi cca po ramená? :)
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Stále to však ani zďaleka nestačí na prívržencov rytierov Jedi, ktorých je podľa minuloročného sčítania vyše 176-tisíc
pred 5 rokmi
Skupina Balet si status legendy vydobyla i napriek tomu, že má na svojom konte iba jediný album a v podstate iba jediný poriadny hit.
pred 6 rokmi
Spravili tak po tom, čo sa minulý víkend pred ich koncertom v Toronte zrútila vrchná čas pódia, ktorá zabila jedného z technikov a zničila niektoré časti technického vybavenia.
pred 6 rokmi
Garou predstavuje hutné melódie, občas bazíruje na popovej hranici, snažiac sa priblížiť pravdepodobnejšie širším masám, ale veľmi dobre si stráži kto pomyselné teritórium.
pred rokom
Vypadávanie vlasov a jeho liečba je od nepamäti problémom postihujúcim veľkú časť ľudskej populácie. Každý z nás chce mať husté vlasy každý už možno niekedy problém s vasmi riešil alebo sa riešiť pokúšal.
pred 7 rokmi
Bývalý prezident a dramatik Václav Havel debutuje ako režisér filmovou verziou svojej celosvetovo úspešnej hry Odchádzanie.
pred 6 rokmi
Trojica prešovských hudobníkov sa predstaví 5. augusta na hlavnom pódiu spoločne so skupinami Kaiser Chiefs, Parov Stelar Band aBig Foot Mama.
pred 7 rokmi
Exkluzívna pokroková technológia vyhradená pre 918 exemplárov