Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Navždy Marilyn!

Zdroj: © Server.sk, redaktor: tina, pridané: 10.08.2011

Ikonická Marilyn Monroe akoby opäť ožila. Jej zvečnená "maličkosť" v podobe osem metrovej sochy, priťahuje pozornosť presne tak, ako kedysi skutočná Marylin.
Navždy Marilyn!
Zdroj obrázku: Internet
 

Ikonická Marilyn Monroe (1926-1962) akoby opäť ožila. Jej zvečnená "maličkosť" v podobe osem metrovej sochy, priťahuje pozornosť presne tak, ako hollywoodska herečka a modelka v časoch jej najväčšieho úspechu.
Marylin Monroe socha 01
Socha Marylin Monroe v nezabudnuteľnej póze v Chicagu na námestí Pioneer Court.
zdroj: Internet

Monumentálna socha niekdajšieho sexsymbolu je vystavená v Chicagu na námestí Pioneer Court do jari 2012. Pod dielo s názvom "Forever Marilyn" sa podpísal americký umelec Seward Johnson, ktorému patrí aj autorstvo slávnej sochy Americkej Gotiky alebo sochy Kráľa Leara, vystavených na rovnakom námestí ako súčasná Marilyn.
Marylin Monroe socha 02
Manikúra je potrebná, veď ide predsa o Marilyn Monroe!
zdroj: Internet

Hviezdna Marilyn je zobrazená v legendárnej póze z komédie Billyho Wildera, Slamený vdovec (1995), ocenená i zlatým glóbusom. Podobizeň herečky, ktorá v danej chvíli stála nad vetracou šachtou metra, autor zachytil skutočne detailne. Marilyn má tak všetko, čo má mať - očarujúci výraz na tvári, rozviate šaty, elegantné biele sandále i dokonale upravené nechty na nohách.
Fotky legendárnej sukňovej scény z filmu The Seven Year Itch, ktorou sa nechal inšpirovať aj autor sochy.

Tak ako sa Marylin dostávala mnohým mužom pod kožu, teraz sa jej turisti môžu dostať pod sukňu. Johnson bol totiž precízny i v zobrazení spodnej bielizne.
Marylin Monroe socha 04
Kontroverzné biele nohavičky sochy Marilyn Monroe.
zdroj: Internet

Biele, čipkou lemované nohavičky jej obdivovateľov určite nenechajú vychladnúť. A práve pohľad na pozadie americkej ikony sa stáva aj predmetom rozchádzajúcich názorov na novú ozdobu Pioneer Court.
Marylin Monroe socha 03
Chicagské námestie sa od prvého dňa vystavenia sochy Marilyn zaplnilo turistami.
zdroj: Internet

Novú atrakciu denne obdivuje niekoľko sto ľudí. Názory na zobrazenie hereckej ikony sa však diametrálne odlišujú. Niektorí sochu vnímajú ako vzdanie veľkej pocty, ktorú by ocenila nejedna hollywoodska hviezda. Iní dielo Sewarda Johnsona označujú gýčom a prítomnosť sochy na námestí považujú za lacnú a nevkusnú šou. Môžeme skonštatovať, že zámer autora sa teda vydaril. Božská Marilyn, tak ako počas svojho života, opäť vyvoláva búrlivé diskusie. Jej posolstvo, že umenie je aj o protikladoch, tak zostáva stále živé...

Marylin Monroe socha 05
Samotnú krásu sochy zatemňujú najmä turisti, ktorí si pod ňou robia oplzlé fotografie.
zdroj: Internet
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Exkluzívny dizajn Jeep Compass Overland zvýrazňujú chrómové doplnky na typickej mriežke chladiča Jeep a leštené, 18 palcové disky z hliníkovej zliatiny.
pred 10 rokmi
>Ak aj počas teplejších nocí zaspávate v ponožkách a ruky máte ako kusy ľadu, zrejme trpíte nedokrvenými končatinami.
pred 13 rokmi
Pružnosť (elasticita) pohybu – o pružnosti hovoríme pri tlmení energie dvoch proti sebe pôsobiacich síl, najčastejšie pohybu a hmotných vlastností...
pred 4 rokmi
Obsiahnuť 7 festivalových dní plných skvelej hudby, zábavy, umenia a výbornej atmosféry so 441 tisícmi Szigeťanmi na Ostrove slobody nie je ľahká úloha.
pred 7 rokmi
V Bratislave dnes udeľovali prekladateľom a vydavateľstvám ceny Literárneho fondu za preklad - Ceny Mateja Bela za rok 2012 a Ceny Jána Hollého za rok 2012.
pred 7 rokmi
Rock Of Ages je film, pri ktorom sa dá predpokladať, že si ho zamiluje každý divák.
pred 6 rokmi
Kniha má očarujúcu atmosféru austrálskeho kontinentu a je plná toho, čo nám život prináša – sĺz aj úsmevov...
pred 11 rokmi
Máte maškrtný jazýček? Často sa stáva, že sme v cukrárni a miesto veľkého koláča plného šľahačky, ktorý vyjedá náš priateľ alebo manžel vedľa nás...