Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Najkrajšie vodné parky sveta

Zdroj: © Server.sk, redaktor: maj, pridané: 12.07.2011

Je leto a teplo, najlepší čas pozrieť sa na najkrajšie vodné parky sveta.
Najkrajšie vodné parky sveta
Zdroj obrázku: Internet
 

Každý, kto zažil atmosféru vodného parku, nám dá iste za pravdu, že pobyt v ňom v sebe ukrýva nielen oddych, ale väčšinou aj poriadnu dávku adrenalínu.

1. Chimelong Water Park, Čína

Chimelong Water Park 2
Chimelong Water Park
zdroj: Internet

Zástupcom najkrajšieho vodného parku v Ázií je jednoznačne Chimelong Water Park. Tento vodný park sa nachádza v Číne a pýši sa významným prvenstvom, Chimelong je totiž najväčší vodný park nielen v Ázií ale i na celom svete. Jednoducho „Made in China“. Svojou pestrosťou farieb, hravosťou, no zároveň množstvom adrenalínových atrakcií patrí však k výnimočným vodným parkom nielen veľkosťou ale i krásou a možnosťami trávenia času v jeho priestoroch.
Chimelong Water Park: Extreme River
Chimelong Water Park: Family Boomerango

2. Water Country, USA

Water Country USA
Water Country
zdroj: Internet

Water Country, čiže vodná krajina je vodný park nachádzajúci sa v USA, vo Virginií. Jeho názov dokonale spĺňa to, čím tento park je. Sloganom Water country je „More fun. More rides. Less waiting“, čiže viac zábavy, viac jázd a menej čakania. Na kvalite služieb si tu rozhodne dávajú záležať. Pol hodinové čakanie v rade na tobogan? Ale kdeže, každá atrakcia, ktorá je žiadaná má svoju dvojičku, prípadne viacero kópií. Práve preto je návšteva Water Country niečím skutočne nezabudnuteľným.
Water Country: Vanish Point

3. Wet n’ Wild Water World, Austrália

Wet n’ Wild Water World03
Wet n’ Wild Water World
zdroj: Internet

Teraz zavítame do Austrálie. Wet and wild, čiže mokrý a divoký vodný svet. Už názov vraví, že adrenalín Vám iste nebude chýbať. Hoci sa v parku nachádzajú i atrakcie pre mladších členov rodiny, tak tento vodný park by som zaradila skôr k tým, ktorých návštevu si užijú najmä odvážlivci. Najväčšou atrakciou tohto parku je Black Hole, ktorá už i podľa názvu znie strašidelne. Veď uznajte, či by ste sa nebáli padať a nevedieť kam? To si vyžaduje riadny kus odvahy a chuti po dobrodružstve. Mokrý a divoký vodný svet je najväčší vodný park v Austrálií.
Wet n’ Wild Water World: Aqua Loop

4. Water Park Faliraki, Grécko

Water Park Faliraki
Water Park Faliraki
zdroj: Internet

Water Park Faliraki je najväčší v Európe svojou rozlohou, ako aj počtom atrakcií. Na svoje si prídu mladí ľudia, starší, ako aj rodiny s deťmi. Atrakcie sú tu pre odvážnych, no nechýbajú atrakcie, pre ľudí, ktorí sa vody boja, ako napríklad Lazy river (človek si ľahne do kolesa a nechá sa unášať „lenivou“ riekou. Množstvo togobanov, lieviky, u-rampy, či atrakcie pre deti ako liany, šmýkačky, pirátska loď a iné, zabezpečia príjemne strávený deň pre všetkých členov rodiny. A ak vás sladká voda omrzí, tak nech sa páči, asi 200 metrov od parku sa nachádza prekrásna pláž letoviska Faliraki.
Water Park Faliraki

5. Sandcastle Water Park, Anglicko

Sandcastle Water Park
Sandcastle Water Park, Blackpool
zdroj: Internet

Sandcastle Water Park je vodný park určený skutočne všetkým vekovým skupinám, ktorý sa nachádza v Anglicku. Tento park je tematický, a to tým, že jeho interiér (tento park je „indoorový“) je piesočný. Samozrejme zariadenie len imituje piesok, a tým tento park pôsobí až magicky. Predstavte si piesočný ostrovček, no necítili by ste sa ako na Havaji?
Sandcastle Water Park

6. Las Cascada Water Park, Karibik

Las Cascada Water Park 2
Las Cascada Water Park
zdroj: Internet
No neznie ten názov nádherne? A to ešte ani neviete kde sa nachádza. Karibik. Už len to slovo znie magicky. Las Cascada je najväčší vodný park Karibiku a nachádza sa presnejšie na severo-západe nádherného a magického Portorika. Je vhodný pre všetky vekové kategórie a ponúka široké spektrum služieb.

7. Noah’s Ark WaterPark, USA

Noah’s Ark WaterPark
Noah’s Ark WaterPark
zdroj: Internet

„Noahov“ park je najväčším vodným parkom Ameriky. Nachádza sa vo Wisconsine. Už jeho slogan hovorí o jeho kvalitách: „Americas Largest Waterpark. The only waterpark big enough to offer this much fun – and value!“ 49 rôznych atrakcií, 2 obrovské bazény s umelými vlnami, 4 detské areály, no čo tam chýba? Snáď už len vy?
Noah’s Ark WaterPark
 

8. Schlitterbahn, USA

Schlitterbahn 01
Schlitterbahn
zdroj: Internet

Nenechajte sa popliesť názvom, žiadne Nemecko, či Rakúsko. Vodné parky Schlitterbahn sa nachádzajú v Texase a v Kansase. Prečo množné číslo? Schlitterbahny sú totiž štyri. Tri sa nachádzajú v Texase, jeden v Kansase, čiže ide o sieť vodných parkov. Za najkrajší z nich sa považuje Schlitterbahn v Galvestone v Texase. Galvestonský vodný park je akési romantické miesto, ktoré sa považuje práve vďaka tejto devíze za výnimočné.
Schlitterbahn

9. World Water Park, Kanada

World Water Park 01
World Water Park
zdroj: Internet

„Svetový vodný park“ sa nachádza v Kanade, presnejšie v meste Edmonton. World Water Park je vyhľadávaným miestom turistov vo všetkých ročných obdobiach, keďže je to vnútorný, čiže celkovo krytý vodný park. Kanada sa predsa len nachádza v chladnejšom klimatickom pásme, a preto je zážitok vo vodnom svete, keď už ste v tejto destinácii, nezabudnuteľný.
World Water Park 02
World Water Park
zdroj: Internet

10. Sunway Lagoon, Malajzia

Sunway Lagoon 01
Sunway Lagoon
zdroj: Internet
Sunway Lagoon 02
Sunway Lagoon
zdroj: Internet
Sunway Lagoon 05
Sunway Lagoon
zdroj: Internet

Desiatku najkrajších vodných parkov zakončíme vodným parkom „Na spôsob lagúny“, ako znie doslovný preklad vodného parku Sunway Lagoon. Sunway Lagoon sa nachádza v Malajzií, v blízkosti Kuala Lumpur. „Lagúna“ je otvorená celoročne. Tento vodný park sa skladá zo štyroch areálov. Waters of Africa, Wild Wild West, World of Adventure a Paradise.
Sunway Lagoon

Čo dodať nakoniec? Snáď len príjemné plahočenie a veľa zážitkov, snáď aj v niektorom z 10 najkrajších vodných parkov sveta... :-)




Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:



Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Internetová spoločnosť nenesie zodpovednosť za osobné údaje, ktoré na web umiestňujú iní užívatelia, tvrdí poradca Súdneho dvora Európskej únie
pred 10 rokmi
Behanie je pohyb, ktorý nie je vhodný úplne pre každého.
pred 8 rokmi
Hračky sa vrhajú do nového napínavého a veselého dobrodružstva, kde nemožno veriť nikomu a žiadna hračka nebude ponechaná nepriateľovi.
pred 6 rokmi
Ako ja možné rozdielne vnímať rovnaký príbeh a krízu vzťahu dvoch ľudí? Ako sa líši jeho a jej pohľad na rovnakú udalosť? Ako odlišne môžu vnímať spoločne prežitú tragédiu?
pred 6 rokmi
Rüsselsheimská automobilka Opel predvedie na budúci mesiac na tradičnom autosalóne vo švajčiarskej Ženeve (06.-16. marca 2014) štúdiu Astra OPC EXTREME.
pred 5 rokmi
Slovenské kiná cez víkend praskali vo švíkoch. Filmoví fanúšikovia stáli v dlhých radoch pri pokladniach, aby si pozreli novú, v poradí už 24-tú bondovku s názvom Spectre.
pred 5 rokmi
Úspech sa neodpúšťa
pred 5 rokmi
Vybíjaná v špeciálnej predpremiére už túto sobotu v Londýne