Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Naj maskoti Ameriky

Zdroj: © Server.sk, redaktor: deny, pridané: 26.09.2011

Maskotov športových mužstiev v Amerike, či už ide o futbal, basketbal alebo baseball, je neskutočné množstvo a majú naozaj dlhú tradíciu.
Naj maskoti Ameriky
Zdroj obrázku: Internet
 

Maskotov športových mužstiev v Amerike, či už ide o futbal, basketbal alebo baseball, je neskutočné množstvo a majú naozaj dlhú tradíciu. Povzbudzujú svoje mužstvá, dvíhajú divákov zo sedadiel, robia show, zabávajú fanúšikov, tancujú. Niektorí sú však predsa len iní a vyčnievajú z radu. My sme pre vás vybrali tých najkrajších, najznámejších, najoriginálnejších. Proste tých naj maskotov Ameriky.

Pirát Sam

Pirát Sam maskot
Pirát Sam.

História piráta Sama je veľmi dlhá. Svoj život začal ako maskot baseballového tímu San Francisca. Poznáme ho aj pod menom Sammy, Samster, Sammiester, Samarama alebo Samalamadingdong. K súčasnému vzhľadu prišiel až v roku 2006. Pred tým mal veľké hnedé oči, výraznú hnedú bradu a bol oblečený ako pirát. Dnes je bez brady, oči má modré, oblečený je oveľa neformálnejšie v modrých jeansoch. Jedinou charakteristickou črtou, ktorá mu je príznačná a nikdy sa nestratí, je veľký hnedý klobúk viditeľný už z diaľky.

Youppi

Youppi maskot
Youppi
zdroj: Internet

Od roku 1979 do roku 2004 bol oficiálnym maskotom baseballového tímu Montreal Expos. V roku 2004 bola však jeho existencia ohrozená. Tím Montreal Expos bol premiestnený do Washingtonu a hoci bol Youppi ešte chvíľu súčasťou tímu, jeho baseballový tím sa nakoniec rozhodol pre nového maskota. Youppi bol však medzi fanúšikmi natoľko obľúbenou postavičkou, že si ho nakoniec ako sirotu adoptoval iný tím v Montreale, a to Montreal Canadiens 16. septembra 2005. Youppi sa tak stal jediným maskotom, ktorý počas svojho života prešiel z hlavnej baseballovej ligy do NHL. Nie je sa však čomu čudovať, pretože jeho červené vlasy a ohnivá brada ho na niečo také proste predurčili.

Aubie

Aubie maskot
Aubie

Aubie je maskotom futbalového tímu Tigers na Auburnskej univerzite. Je azda najdokonalejším maskotom spomedzi tých najkrajších maskotov Ameriky. Až šesťkrát, čo mimochodom nedokázal žiadny iný maskot, vyhral súťaž o najlepšieho maskota v USA. Takisto patrí medzi troch univerzitných maskotov, ktorí boli uvedení do siene slávy (Mascots Hall od Fame). Stal sa aj ambasádorom dobrej vôle svojej alma mater. Svoju históriu oficiálne začal písať až v roku 1979. Začínal však o dvadsať rokov skôr, avšak len ako kreslená postavička. Jeho vizáž sa niekoľkokrát zmenila. V roku 1962 začal chodiť vzpriamene, o rok neskôr ho prvýkrát obliekli. Keď bol v roku 1979 prvýkrát predstavený verejnosti, vyskočil zo škatule, tancoval s roztlieskavačkami a zrodila sa tak nová tradícia. Jeho tím sa pravdaže vtedy tešil z víťazstva.

Sebastian

Sebastian maskot
Sebastian

Ak si niekto myslí, že Sebastian je mierumilovná kačička, je na veľkom omyle. Je síce na jednej strane veľmi obľúbeným maskotom, na strane druhej však, ako to už medzi celebritami býva, vyvolal mnoho škandálov a je asi najhoršie sa správajúcim maskotom v histórii USA. Maskotom futbalového tímu Miami Hurricanes sa stal už v roku 1957. Povesť si pokazil v roku 1980, keď vyvádzal svoj tím z tunela na ihrisko v oblečení hasiča a pokúšal sa uhasiť maskota súperiaceho tímu požiarnou hadicou. To mu ale nestačilo. Bežne sa z lavičky posmieval hráčom a znepríjemňoval hru. Ale vďaka svojmu jedinečnému štýlu mu to fanúšikovia vždy odpustili.

Smokey

Smokey maskot
Smokey

Smokey je maskot, ktorý mal už azda najviac verzií, vrátane tej živej a štvornohej. Vždy mali však spoločnú jednu charakteristickú vlastnosť – elegantný oblek oranžovej farby. Smokey bol oficiálne predstavený v roku 1953. Smokey II. bol v skutočnosti ukradnutý domovskej univerzite študentmi z Kentucky. Takisto bol zapletený do incidentu v roku 1957 s maskotom Baylorských medveďov. V súčasnosti je maskotom futbalového tímu Tenessee Volunteers.
 

Buldog Uga

Uga maskot
Buldog Uga
zdroj: Internet

Uga je názov línie buldogov, vlastnených Frankom Seilerom už od roku 1956. Nie je veľmi priateľským maskotom a rád sa pevne zahryzne do súpera. Teší sa však obrovskej popularite a zdá sa, že sa toto plemeno stáva najpopulárnejším psom v Georgii. A to práve preto, že je maskotom miestnej univerzity už od roku 1956. V súčasnosti je Uga už ôsmym psom v poradí, ktorý sa pred každou hrou chystá rozvášniť davy a zastrašiť súperov. Občas sa mu to naozaj podarí.

Bevo

Bevo maskot
Bevo
zdroj: Internet

Bevo je ďalším živým maskotom univerzity v Texase v Austine. Je to veľký urastený býk vždy hnedooranžového páleného sfarbenia. Súčasný Bevo je už štrnásty v poradí. Je maskotom už od roku 1916. O svoje čestné miesto však bojoval s pitbulom menom Piggy. Nakoniec súboj vyhral a stal sa z neho oficiálny univerzitný maskot. Pôvodne sa tento býk volal Bo. Zážitky s týmto maskotom sú naozaj pozoruhodné. Bevo II. raz zaútočil na jednu z roztlieskavačiek. Bevo III. zas ušiel z ohrady a dva dni sa hlava-nehlava ponevieral po kampuse. Bevo IV. zaútočil na zaparkované auto a Bevo V. urobil rozruch, keď rozohnal školskú kapelu. Ostatní nasledovníci už boli pokojnejší. Mať za maskota býka teda asi nebolo múdre rozhodnutie.

Mr. Met

Mr. Met maskot
Mr. Met

Jedným z najobľúbenejších maskotov na svete vôbec je určite aj Mr. Met – postavička s baseballovou loptou namiesto hlavy, maskot tímu New York Mets. Prvýkrát bol predstavený verejnosti v roku 1963. Svoju živú verziu dostal o rok neskôr a je to zároveň aj prvý maskot v baseballovej lige, ktorý dostal svoju živú trojrozmernú verziu. Je asi aj jediným maskotom, ktorý má rodinu. Mrs. Met a jeho tri malé deťúrence sú síce len v kreslenej forme, ale oproti iným maskotom, ktorí sú starými mládencami, je aj toto veľký úspech. Mr. Met mal aj dlhú dovolenku. Takmer na 20 rokov sa vytratil, aby sa potom vrátil s veľkou slávou. Je tiež členom siene slávy (Mascot Hall of Fame).

Phillie

Phillie
Phillie
zdroj: Internet

Phillie je oficiálnym maskotom baseballového tímu Philadelphia Phillies. Je to tučné, chlpaté a zelené stvorenie. Trochu sa podobá na vtáka, jeho totožnosť je však doteraz neznáma. Je asi najznámejším maskotom amerického športu, aj keď jeho správanie je niekedy šokujúce. Phillie mal svoj debut 25. apríla 1978. Odvtedy provokuje súperov svojim tancom, robí si žarty a zosmiešňuje hráčov. Napriek takémuto správaniu ho v roku 2008 časopis Forbes vyhlásil za najlepšieho maskota Ameriky. Pravdaže je aj členom siene slávy (Mascots Hall of Fame).
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Skladačka The Essential mapuje všetky zásadné úspechy Celine Dion na hudobnej scéne a to prostredníctvom 36 skladieb na tomto dvojalbume.
pred 7 rokmi
Špinavá hra vysokej politiky a brutálna vražda kandidáta na portugalského prezidenta.
pred 6 rokmi
Celovečerný debut ukrajinského režiséra Myroslava Slaboshpytskiy predstavuje výnimočný filmársky počin, pretože jeho filmové rozprávanie je založené na realistických obrazoch s posunkovou rečou a precíznou prácou s priestorom a zvukom.
pred 7 rokmi
Pred nemocnicou vo francúzskom meste Grenoble opäť rušno, lekári v utorok napoludnie prinesú nové informácie o zdravotnom stave Michaela Schumachera.
pred 5 rokmi
Herné teamy Cloud9 a Team SoloMid budú ďalej pri súťažiach používať headsety, myši, klávesnice a podložky pre myši exkluzívne od Logitech G
pred 8 rokmi
Modernizované Suzuki Splash sa prezentuje s novou, výraznejšou maskou a dynamickejšími líniami.
pred 3 rokmi
"Neuveriteľne krutý, ale svojim spôsobom aj krásny román. Trochu podivným postavám dáva hlas, milujúci hlas – a to je úžasné. Je to výzva na ďalšie premýšľanie,"
pred 9 rokmi
Tento rok ho bude mať na Vianoce už iba 28 percent Slovákov. Naopak čoraz obľúbenejší je pangasius.