Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Kúpele Luhačovice s novým projektom LUHAČOVICE V TANCI

Zdroj: Paper Life, redaktor: redakcia, pridané: 13.04.2015

Pôvabné kúpeľné mestečko Luhačovice, vďaka bohatej ponuke kultúrneho vyžitia, je právom považované za kultúrne a spoločenské centrum juhovýchodnej Moravy. Ešte pred otvorením novej kúpeľnej sezóny prekvapí projektom LUHACOVICE V TANCI.
Kúpele Luhačovice s novým projektom LUHAČOVICE V TANCI
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Pôvabné kúpeľné mestečko Luhačovice, vďaka bohatej ponuke kultúrneho vyžitia, je právom považované za kultúrne a spoločenské centrum juhovýchodnej Moravy. Ešte pred otvorením novej kúpeľnej sezóny prekvapí akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice) novým projektom LUHAČOVICE V TANCI, ktorý bude prebiehať v dňoch 26. – 29. 4. 2015. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a.s.

,,Novým projektom Luhačovice v tanci by sme radi pripomenuli a zároveň sa tiež zapojili do osláv tanca. Tanca, ktorý navodí nielen lepšiu náladu a príjemnú zábavu, ale je zrozumiteľný pre všetkých bez rozdielu reči a v neposlednom rade má aj pozitívne účinky na našu duševnú pohodu - teda zdravie. Medzinárodným dňom tanca je streda 29. apríla. V Luhačoviciach budeme ale tancovať, či sa len tancu prizerať a tanečné umenie obdivovať už od nedele 26. apríla. Oslavu Dňa tanca začneme na Kúpeľnom námestí nedeľnou popoludňajšou tanečnou prehliadkou Kolonáda vo víre tanca, kde sa predstaví cca 150 účinkujúcich z 15 tanečných škôl, klubov či krúžkov s rôznymi tanečnými žánrami. Svoju lásku k tancu a pohybu vyjadria všetky vekové kategórie. Od malých detí cez mládež, až po staršiu generáciu,“ povedal Jiří Dědek.

tanečníci
zdroj: Paper Life


Dodal, že v ponuke nového projektu Luhačovice v tanci sú ďalej zahrnuté večerné Tančiarne vo vinárni Domino a v nightclube hotela Alexandria s ukážkami latinsko-amerických a štandardných tancov v podaní Dance Studia Starligt vrátane večera venovaného charlestonu, ktorý zatancujú v patričných „charlestonkách“ dámy Luhačovického okrášľovacieho spolku Calma. Milovníci baletu sa môžu tešiť na záznamy baletov Romeo a Júlia a Zimná rozprávka z Kráľovského baletu v Londýne. Medzinárodný deň tanca vyvrcholí predstavením v Kúpeľnom divadle (29. 4.) Tanec v divadle a divadlo v tanci brnenského tanečného divadla Davida Strnada MAXIMVS.

Luhačovice pozývajú na bohaté kultúrne leto Tradičnou trojdňovou ponukou programov, s nedeľným posvätením prameňov, otvoria tohtoročnú hlavnú kúpeľnú sezónu Kúpele Luhačovice. V programoch, od piatku 8. mája do nedele 10. mája 2015, nebudú chýbať emb>dobové kostýmy, historické automobily, velocipédy a kolonádne koncerty. Čerešničkou na torte bude priamy prenos obľúbeného rozhlasového programu Aleša Cibulku Tobogan. Jeho hosťami budú tentoraz Viktor Preiss, Kateřina Cajthamlová a Ilona Svobodová. Svoje široké publikum si nájde so svojím koncertom tiež Radůza.

Neoddeliteľnou súčasťou kúpeľných pobytov je vyplnenie voľného času. Kúpele vždy boli a zostali centrom spoločenského života a bohatého kultúrneho diania. Práve preto kúpele pripravujú v Kúpeľnom divadle celý rad relácií z hudobného, aj dramatického žánru, ku ktorým patrí aj prestížny Festival Janáček a Luhačovice. V cykle piatich festivalových koncertov sa predstaví popredná violončelistka/emb> Michaela Fukačová s ilharmóniou Bohuslava Martinů, Wihanovo kvarteto, svetovo preslávená sopranistka Simona Houda Šaturová s mladým nádejným tenoristom Petrom Nekorancom, komorný orchester Musica Florea pod vedením Marka Štryncla, vynikajúci organista Jaroslav Tůma a husľový virtuóz Pavel Šporcl. Dramaturgia Kultúrneho leta ponúka slávne spevácke divy či sólistov a orchestre, renomované divadelné súbory a herecké osobnosti. Kúpeľné divadlo tento rok privíta napríklad Simonu Stašovú, T. Kostkovú, N. Boudovú, M. Vladyku, R. Holuba, J. Paulovú, D. Suchařípa. Veľkej pozornosti a obľúbenosti sa tiež teší Akadémia Václava Hudečka, Divadelné Luhačovice alebo festival Piesňou a tancom.

herci
zdroj: Paper Life


Pre veľký ohlas a záujem, budú kúpele aj v tomto roku pokračovať v novozačatých akciách z minulého Kultúrneho leta. V termíne od 1. do 6. júna bude pripravené 3. Stretnutie rezbárskych majstrov pod názvom Krása v dreve ukrytá, ktoré sa uskutoční v kúpeľnom areáli v blízkosti hotela Jestřabí. Téma na rok 2015 je Štyri ročné obdobia. Hosťom tohtoročného Stretnutia rezbárskych majstrov bude aj peruánsky sochár Alberto Gedeon Soto, ktorý bude pracovať s kameňom.

Predĺžený víkend od 11. do 13. júna bude už druhýkrát patriť Luhačovickým divadelným stretnutiam, pri ktorých sa predstavia tri amatérske divadelné súbory z Čiech, Moravy a Slovenska. Od 3. do 5. septembra rozoznie Luhačovice opäť krásna a mäkká slovenčina pri 3. ročníku Dní slovenskej kultúry. Hostia sa môžu tešiť na populárnu vokálnu skupinu Fragile, ktorá získala tento rok už druhýkrát slovenskú divácku cenu OTO (2014 a 2015). Skupina pripravuje na rok 2015 dlhé koncertné turné po Česku. Jeden z koncertov bude aj v Luhačoviciach. Slovenský divadelný žáner bude prezentovať Divadlo Andreja Bagara z Nitry s predstavením Skok z výšky.

Príjemnú pohodu a odpočinok nájdu hostia pri Kolonádnych koncertoch, ktoré rozoznievajú počas leta Kúpeľné námestie. Prežité chvíle pri koncerte Hudby Hradnej stráže alebo krojovanej dychovej hudby Vlčnovjanka či vyhláseného Dixieland Jazzzubs a ďalších orchestrov, patria určite k pekným zážitkom. V mimosezónnom období kúpele pripravujú ponuku klubových programov v nightclube hotela Alexandria ****, kde zároveň po celý rok usporadúvajú pravidelné tanečné večery.

Bližšie informácie na: www.lazneluhacovice.cz
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Zdeni
pred 4 rokmi
Odporúčame všetkými desiatimi :) Riadne super tam bolo. Vychytali sme ešte aj krásne počasie, takže úplná parádička. teraz letí v hoteli Alexandria akcia - babí léto + dožinkové slávnosti. Okrem iného sa na Morave teraz predáva burčiak a rovnako sa tam dá kúpiť skvelé vínko. My sme teda ešte cestou stihli nejakú tú vinnú dedinku, takže sme sa zasobili a teraz si po večeroch spomíname na krásny predĺžený víkend v Luháčoviciach, bez deciek v pokoji, ako keby sme mali opäť 20 ;)

 

Diskusné príspevky (16)

Fotografia
Aranka
pred 3 rokmi
Luháčovice sú naozaj veľmi pekné miesto. Raz sme tadiaľ prechádzali a naozaj sme si to tam užili. Zvažujeem pobyt v kúpeľoch, pretože taktiež máme stresujúcu prácu a to že by sme si išli tam oddýchnuť by bolo úplne že super :) hotel Alexandria som minule videla niekde na fb na mňa upútavka skočila a vyzerá to veľmi luxusne, verím, že určite je prínosom aj to, že tam nesmú ísť mladšie deti ako 12 rokov, jednoducho v dnešnej dobe sú páry, ktoré vážne detičky mať nemôžu a keď vidia inú ženu s malým dieťaťom, často sa stáva, že majú taký čudný syndróm nenávidieť danú ženu a pritom im nič neurobila, preto si myslím, že je to super a chodia tam aj detičky sa liečiť a tiež osobne by som nechcela vidieť deň čo deň (i keď v tejto oblasti áno, ale v hoteli nie) choručké deti, lebo by mi to bolo ľúto.
Fotografia
Lucka
pred 3 rokmi
dobrý deň, rada by som sa spýtala, či program prebieha každý rok ten istý, alebo ho obmieňajú. Minulý rok sme tiež boli v Luháčoviciach a ten rok ideme znova ale chceme zmeniť hotel 2* na 4* Alexandriu. Má dobre referencie a tiež by som si chcela dopriať trošku oddychu od detského pískania a lietania hore dolu po schodoch :) rada by som šla niekedy v septembri, budú tam tie dni slovenskej kultúry, neviete?
Fotografia
Hanka
pred 3 rokmi
My sme boli minulý rok na tých slovenských dňoch kultúry a naozaj tam bolo krásne :) boli sme ubytovaní síce vo veľmi peknom hoteli, ale tento rok sa budeme posúvať do Hotela Alexandria. Boli sme tam raz na večery a naozaj to stálo za to. Príjemná milá obsluha a ešte sme sa aj nasmiali :) Vedľa nás sedel nejaký ruský pár, tak sa s nami dali do reči, najprv sme to skúsili po rusky, ale nakoniec sme to zvrtli na angličtinu, ku ktorej sa pridal hneď poľský pár a čo sa dalo čakať, uzavrel sa tam aj obchod :D nalákali nás na ďalšie stretnutie, takže tento rok ideme "spolu" na týždenný pobyt a ešte sme získali aj zľavu :D No komu dobre ? :)
Fotografia
Darja35
pred 3 rokmi
Boli sme v Luháčoviciach minulý rok v októbri a bolo tam nádherne. Myslela som, že nám bude pršať a vôbec, bolo naozaj super :) Strašne milí ľudia tam boli, až to bolo neuveriteľné :) Aj keď sme sa prechádzali po uliciach, tak sa ľudia usmievali a aj v hoteli sme stretli pár anglicky hovoriacich, takže sme s nimi aj dokonca obedovali. Tento rok chceme ísť na akciu: http://hotelalexandria.cz/akcni-lazensky-pobyt-podzimni-wellness.php už sa tam celkom teším. Bola som tam na masáži a úplne že skvelo. Som žena, ktorá robí nonstop za PC a má málokedy čas na masáž, takže za tých 7 dní si to určite vychutnám ;)
Fotografia
Darinka
pred 3 rokmi
Tak mi tento rok žiaľ slovenské folklórne dni nestihneme, ALE zato ideme na slávnostný gala večer :) Už sa tešíme. Hotel Alexandria ako i Luháčovice sú veľmi krásne a vyhovuje nám, že si môžeme oddýchnuť na chvíľku od detí :) Nakoľko tam nemôžu ísť deti do 12 rokov, tak je to dobré, aspoň si oddýchneem od toho kriku a zhonu a neustáleho píšťania :D Deti sú moje všetko, ale niekedy aj ja veru potrebujem vypnúť :D
Fotografia
Marka
pred 3 rokmi
My sme mali s rodinou príležitosť ísť do Luhačovíc nie len kvôli kultúre ale aj kvôli oddychu. Navštívili sme miestu prírodu, ktorá je fakt nádherná odporúčam si ju pozrieť, tiež sme navštívili pamiatky a veci podobné tomu. My sme rodina čo rada cestuje, preto sme si to tam užili ako len sa dalo. Proste nezabudnuteľný výlet ? Ubytovanie sme mali v hoteli Alexandria, hovorí sa, že na kvalite sa nemá šetriť preto sme išli tam i keď to nebolo zase nejako nehorázne drahé. Služby boli špičkové veľmi sa mi páčilo príjemné vystupovanie personálu, tiež ochota a ústretovosť. A tiež skvelé wellness! :D Ktoré nám veľmi bodlo po dlhom namáhavom dni strávenom peškovaním po prírode. Určite odporúčam, nám to sadlo ako sa hovorí ako riť na šerbeľ. Plus pre niekoho výhoda pre iného nevýhoda, nemôžu tam ísť deti do 12 rokov(do hotelu). Pre nás to bola výhoda lebo keby máme ešte deti počúvať, no zbohom :D Inak všetko bolo na 1*!
Fotografia
Anna
pred 4 rokmi
Asi pred mesiacom sme hľadali taktiež nejaké zaujímavé články o Luháčoviciach. Zvažovali sme tam krátky pobyt v hoteli Alexandria. Škoda, že som aspoň podobný článok nenašla o Luháčoviciach aspoň by som neváhala si zakúpiť pobyt. Nakoniec sme išli, poriadne sa vyrelaxovali a hoci už bolo chladnejšie, akurát nám slniečko svietilo, takže sme išli poobdivovať okolie. Fakt nádherne tam môže byť buď na jar alebo na jeseň, kedy to okolie zažiari farbičkami :)
Fotografia
Zdenka
pred 4 rokmi
Luháčovice sú riadne super. Mala som tam možnosť ísť na predĺžený víkend. Išli sme do hotela Alexandria 4*, totálny luxus, personál ale aj služby na kvalitnej úrovni :) Prečo tam nebehali malé deti, ma prekvapilo, ale trošku aj potešilo, lebo som nemusela počúvať ten denný stres mamičiek :) Kochali sme sa Jurkovičovou architektúrou ale aj okolitou prírodou. Fakt je to super a určite odporúčam. :)
Fotografia
Viki25
pred 4 rokmi
Pôvabné kúpeľné mestečko Luhačovice, vďaka bohatej ponuke kultúrneho vyžitia, je právom považované za kultúrne a spoločenské centrum juhovýchodnej Moravy. Ešte pred otvorením novej kúpeľnej sezóny prekvapí projektom LUHACOVICE V TANCI. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/kupele-luhacovice-s-novym-projektom-luhacovice-v-t/

Ach, škoda, že sme si naplánovali ísť do Luháčovic v iné dni :( My práve ideme v auguste. Objednali sme si to v 4* Hoteli Alexandria a povedali sme si s manželom, že keď už tam budeme na školení, tak rovno si to predĺžime na víkend. Výhodou hotela je, že tam nesmú ísť deti pod 12 rokov, tak si aspoň odpočinieme :) O Luháčoviciach som počula, že sú veľmi pekné a hlavne sú tam nádherné stavby od Jurkoviča, na ktoré sa taktiež veľmi tešíme :ň
Fotografia
Agáta141
pred 4 rokmi
V hoteli Alexandria sme s priateľom oslavovali minuloročné výročie. Pre nás veľká spokojnosť ako s ubytovaním tak aj so službami a jedlo vynikajúce! Tohtoročný program na leto vyzerá výborne, takže stojí za zváženie, že by sme sa tam znovu vrátili :) Škoda, že už nestíhame Luhačovice v tanci, ale zaujalo ma stretnutie rezbárov, to by sa páčilo aj priateľovi :)
Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
https://www.youtube.com/watch?v=dR7Pf8lZmnQ https://www.youtube.com/watch?v=rO2UYPgOvhY
Fotografia
Melanie
pred 4 rokmi
Joooj, ale tak to vyzerá úplne super, už na viacerých stránkach som si pozerala architektúru od nášho Dušana Jurkoviča :) A veru ako čisto pečená doštudovaná dizajnérka si rada pôjdem pozrieť jeho stavby :) Hotel Alexandria sme si už zajednali, práve preto, že tam nie je dovolené mať deti do 12 rokov, aby som sa úplne zrelaxovala predtým než pôjdem do práce na full time od októbra :) bude to zároveň aj oslava zasnúbenia, takže nám to pekne klape s priateľom do karát ;)
Fotografia
Samostatná
pred 4 rokmi
Na tento rok 2016 ešte nie je program, čo sa bude odohrávať v Luháčoviciach že? Taktiež by som sa rada išla z manželom vyrelaxovať. Čítam si na rôznych portáloch o výbornom relaxe, krásnej prírode, nádhernej architektúre, ktoré ponúkajú Luháčovice. K tomu to máme len kúsok - cez slovensko-české hranice, čo je luxus taktiež sám o sebe :) Nakoľko už máme deti odrastené, bolo by nádherné si dovoliť predĺžený víkend bez detí, čím ma zaujal hotel Alexandria. Detičky sú síce krásne stvorenia, ale občas treba aj pár dní od nich. Mám neustále nejaké to vnúča doma, takže sa len tak okolo mňa obšmietajú a stále sa niečo pýtajú. Elizabeth sa naučila práve otázku "Prečo?" takže mám hlavú samú zaplnenú kreatívnymi odpoveďami :D
Fotografia
Boženka
pred 4 rokmi
Ďakujem za pekný článok o Luháčoviciach. Verím, že sa nám taktiež bude v Luháčoviciach bude veľmi páčiť. Ideme na týždeň do hotela Alexandria, potrebujeme sa s priateľom dať psychicky trošku dokopy, mali sme posledné obdobie veľa stresu, a tak by bolo príjemné si trošku porelaxovať a nechať sa rozmaznávať personálom nejakého hotela :) Obaja s priateľom milujeme prírodu, takže už teraz sa teším na rozkvitnuté stromy a kvety, len tíško dúfam, že nám práve nebude pršať :)
Fotografia
Betuška
pred 3 rokmi
Veľmi by ma zaujímalo, aké akcie chystá hotel Alexandria, resp. Luháčovice pre svojich klientov :) Tento rok sme tam ešte neboli, ale minulý rok bol úplne skvelý. Trošku ma mrzí, že sme práve minuli slovenský folklór, alebo niečo podobné, ale jeseň tam bola naozaj nádherná. Tento rok by sme tam chceli ísť určite na jar :) Na Veľkú noc sme s priateľom doma, ale niekedy apríl / máj by bol pre mňa úplný ideál, lebo ešte nebude to také horúce počasie. No a tento rok sa chystáme aj na Silvestrovský galavečer, vraj ten tam býva každý rok, tak som veľmi zvedavá :)
Fotografia
Dominika
pred 4 rokmi
Dúfam, že aj my nejaký ten program stihneme :) taktiež sa teším na prírodu a architektúru nášho Slováka :) Keďže robím v cestovke, tak si nemôžem dovoliť ísť na dovolenku cez leto, tak sme si povedali s priateľom, že pôjdeme do nejakých kúpeľov a tiež sme zbadali hotel Alexandria, už keď máme toľko našetrené, tak si dovolíme ísť na poriadnych 7 dní kúpeľovať sa :) Neviem si to síce predstaviť, ale verím, že pôjdeme aspoň niekam do okolia sa pozrieť, či na túru, lebo na izbe sa mi veľmi nebude chcieť stále byť :)
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Podľa režiséra ostatnej batmanovky Christophera Nolana by si herečka za svoj výkon v snímke Návrat Temného rytiera (2012) zaslúžila hrať vo filme venovanom mačacej žene.
pred 6 rokmi
Koncert na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa namiesto 20. decembra uskutoční až 29. decembra.
pred 6 rokmi
Špeciálnu verziu skladby Hrám od Karola Duchoňa naspieval líder Desmodu pre Nadáciu Kvapka nádeje, ktorá pomáha najmenším onkologickým pacientom.
pred 6 rokmi
Reprezentatívny výber piesní z radových albumov Precedens so speváčkou Bárou Basikovou a Petrom Kolářom a tiež skladby, ktoré skupina vytvorila pod názvom Basic Beat, alebo nahrávky sa zakladajúcim členom Jánom Saharom Hedlom.
pred 6 rokmi
Čínske úrady pomerne často cenzurujú tamojší internet a ich terčom sa v minulosti stali aj najpopulárnejšie weby sveta.
pred 7 rokmi
Audi SQ5 TDI je prvým modelom S so vznetovým motorom
pred 8 rokmi
Plných 418 kW / 568 k a k tomu pocit čerstvého vzduchu z mohutného osemvalca ponúka Geigercars Chevrolet Camaro 2SS Kompressor Cabrio
pred 6 rokmi
Výsledky nedeľňajšej Veľkej ceny Bahrajnu seriálu MS motoristickej formuly 1.