Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. januára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

HODINA ZEME 2014: Spojme svoje sily

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 10.03.2014

Symbolické gesto, za ktorým stojí veľký cieľ – zvýšiť informovanosť verejnosti o zmenách klímy na našej planéte. Tento rok sa Hodina Zeme bude konať v sobotu 29. marca v čase od 20:30 do 21:30.
HODINA ZEME 2014: Spojme svoje sily
Zdroj obrázku: Internet
 

Hodina Zeme je medzinárodná akcia organizovaná Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF), ktorá sa každoročne koná vždy v poslednú marcovú sobotu. V tento deň mnohé domácnosti, podniky, verejné inštitúcie a najmä významné kultúrne pamiatky vypnú svoje osvetlenie po dobu jednej hodiny. Ide o symbolické gesto, za ktorým stojí veľký cieľ – zvýšiť informovanosť verejnosti o zmenách klímy na našej planéte. Tento rok sa Hodina Zeme bude konať v sobotu 29. marca v čase od 20:30 do 21:30.

Mnohé svetové metropoly sa každoročne zapájajú do projektu Hodina Zeme, ktorý odštartovalo vypnutie osvetlenia Sydney Opera House v roku 2007. Odvtedy sa zapojilo už vyše 7000 miest po celom svete, aby symbolickým zhasnutím svetiel dali najavo, že im osud modrej planéty nie je ľahostajný. Najznámejšími objektmi, ktoré na hodinu zahalila úplná tma boli rímske Koloseum, most Golden Gate Bridge v San Franciscu, Big Ben a Picadilly Circus v Londýne, Time Square a Empire State Building v New Yorku a samozrejme nemôžeme zabudnúť na Eiffelovu vežu v Paríži.

Slovenská Republika sa do projektu Hodina Zeme doposiaľ vo väčšej miere nezapojila a bolo by skvelé, keby sa 60 minút bez svetla stalo tradíciou aj u nás.

Tento rok sú prípravy na Hodinu Zeme opäť v plnom prúde a mnohé mestá chystajú špeciálny program, v rámci ktorého zapoja do diania svojho vyslanca pre rok 2014, Spider-Mana. Vôbec po prvýkrát v histórii sa vyslancom Hodiny Zeme stane superhrdina. WWF a Spider-Man prichádzajú s myšlienkou inšpirovať ľudí z celého sveta, aby sa aj oni stali superhrdinami a pomohli našej planéte. Aké prekvapenia chystajú tento rok svetové metropoly?

FRANCÚZSKO—Eiffelova veža pod rúškou tmy
Spoločnosť Disney uporiada kasting, na ktorom vyberie jedno dieťa, ktoré si oblečie kostým Spider-Mana a stlačením gombíka vypne svetlá na Eiffelovej veži. Počas samotného momentu “zhasnutia svetiel“ budú malého Spider-Mana sprevádzať vládni predstavitelia a médiá.

TAIWAN—nočný beh v tme
Obyvatelia mesta Kaohsiung budú môcť navštíviť ekologický jarmok a o 20:30 budú svedkami zhasnutia svetiel v celom okolí. Nasledovať bude nočný beh. Starosta mesta, v sprievode detí v kostýme Spider-Mana, zhasne svetlá stlačením vypínača v tvare Spider-Mana.

SINGAPUR—Andrew Garfield, Emma Stone a Jamie Foxx
Hviezdy filmu Amazing Spider-Man 2 prídu do Singapuru osobne podporiť projekt Hodina Zeme a na vlastné oči uvidia, ako sa slávna zátoka Marina Bay ponorí do tmy. Jamie Foxx, ktorý si vo filme zahral zlého Electra, presne vystihol ideu projektu: „Počas Hodiny Zeme nejde len o samotné zhasnutie svetiel. Ide o všetkých ľudí, ktorí počas roka pomáhajú našej planéte. Nikdy nepodceňujte svoju silu, nikdy nepodceňujte vaše schopnosti.“

SLOVENSKO—Ako sa môžete zapojiť vy? Dokáže jedna hodina zmeniť svet?
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Netradičné prostredie invázie z vesmíru a Bekmambetova povesť trikového mága sľubujú, že Čierna hodina bude mimoriadny zážitok.
pred 8 rokmi
Americká skupina Red Hot Chili Peppers vystúpi v rámci propagácie svojho nového štúdiového albumu I'm With You a koncertného turné po Európe zadarmo v Londýne.
pred 12 rokmi
Jedným z kľúčových slov pri kondičnej alebo vrcholovej kulturistike je termín „progresívna rezistencia“, čo vo voľnom preklade znamená „neustále sa...
pred 9 rokmi
Within Temptation, majstri elegancie, melodrámy a symfonickej majestátnosti...
pred 8 rokmi
Snímka From the Sky Down režiséra Davisa Guggenheima sa stane prvým dokumentárnym filmom v histórii Medzinárodného filmového festivalu v Toronte, ktorý toto prestížne podujatie otvorí.
pred 7 rokmi
Každým rokom sa Halloween u našich susedov vo Viedni teší väčšej obľube. Zdá sa, že jedného dňa sa stane tradičným rakúskym sviatkom.
pred 8 rokmi
MINI Rocketman Concept s novým dizajnom kombinuje inovatívne myšlienky osobnej mobility vo veľkých mestách s klasickými nezameniteľne britskými dizajnovými prvkami.
pred 9 rokmi
Dodge, ktorý patrí do koncernu Chrysler, pripravila pre svoj muscle car Challenger tuningový kit...