Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 10. mája 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

HODINA ZEME 2014: Spojme svoje sily

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 10.03.2014

Symbolické gesto, za ktorým stojí veľký cieľ – zvýšiť informovanosť verejnosti o zmenách klímy na našej planéte. Tento rok sa Hodina Zeme bude konať v sobotu 29. marca v čase od 20:30 do 21:30.
HODINA ZEME 2014: Spojme svoje sily
Zdroj obrázku: Internet
 

Hodina Zeme je medzinárodná akcia organizovaná Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF), ktorá sa každoročne koná vždy v poslednú marcovú sobotu. V tento deň mnohé domácnosti, podniky, verejné inštitúcie a najmä významné kultúrne pamiatky vypnú svoje osvetlenie po dobu jednej hodiny. Ide o symbolické gesto, za ktorým stojí veľký cieľ – zvýšiť informovanosť verejnosti o zmenách klímy na našej planéte. Tento rok sa Hodina Zeme bude konať v sobotu 29. marca v čase od 20:30 do 21:30.

Mnohé svetové metropoly sa každoročne zapájajú do projektu Hodina Zeme, ktorý odštartovalo vypnutie osvetlenia Sydney Opera House v roku 2007. Odvtedy sa zapojilo už vyše 7000 miest po celom svete, aby symbolickým zhasnutím svetiel dali najavo, že im osud modrej planéty nie je ľahostajný. Najznámejšími objektmi, ktoré na hodinu zahalila úplná tma boli rímske Koloseum, most Golden Gate Bridge v San Franciscu, Big Ben a Picadilly Circus v Londýne, Time Square a Empire State Building v New Yorku a samozrejme nemôžeme zabudnúť na Eiffelovu vežu v Paríži.

Slovenská Republika sa do projektu Hodina Zeme doposiaľ vo väčšej miere nezapojila a bolo by skvelé, keby sa 60 minút bez svetla stalo tradíciou aj u nás.

Tento rok sú prípravy na Hodinu Zeme opäť v plnom prúde a mnohé mestá chystajú špeciálny program, v rámci ktorého zapoja do diania svojho vyslanca pre rok 2014, Spider-Mana. Vôbec po prvýkrát v histórii sa vyslancom Hodiny Zeme stane superhrdina. WWF a Spider-Man prichádzajú s myšlienkou inšpirovať ľudí z celého sveta, aby sa aj oni stali superhrdinami a pomohli našej planéte. Aké prekvapenia chystajú tento rok svetové metropoly?

FRANCÚZSKO—Eiffelova veža pod rúškou tmy
Spoločnosť Disney uporiada kasting, na ktorom vyberie jedno dieťa, ktoré si oblečie kostým Spider-Mana a stlačením gombíka vypne svetlá na Eiffelovej veži. Počas samotného momentu “zhasnutia svetiel“ budú malého Spider-Mana sprevádzať vládni predstavitelia a médiá.

TAIWAN—nočný beh v tme
Obyvatelia mesta Kaohsiung budú môcť navštíviť ekologický jarmok a o 20:30 budú svedkami zhasnutia svetiel v celom okolí. Nasledovať bude nočný beh. Starosta mesta, v sprievode detí v kostýme Spider-Mana, zhasne svetlá stlačením vypínača v tvare Spider-Mana.

SINGAPUR—Andrew Garfield, Emma Stone a Jamie Foxx
Hviezdy filmu Amazing Spider-Man 2 prídu do Singapuru osobne podporiť projekt Hodina Zeme a na vlastné oči uvidia, ako sa slávna zátoka Marina Bay ponorí do tmy. Jamie Foxx, ktorý si vo filme zahral zlého Electra, presne vystihol ideu projektu: „Počas Hodiny Zeme nejde len o samotné zhasnutie svetiel. Ide o všetkých ľudí, ktorí počas roka pomáhajú našej planéte. Nikdy nepodceňujte svoju silu, nikdy nepodceňujte vaše schopnosti.“

SLOVENSKO—Ako sa môžete zapojiť vy? Dokáže jedna hodina zmeniť svet?
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
V zimnom, či prechodnom období, pri prudkých zmenách počasia, alebo pri extrémnych výkyvoch teploty vzduchu vonku a v miestnosti...
pred 6 rokmi
Z celej plejády plejády skladateľov tzv. českej hudobnej emigrácie vystupuje Richter, ako výnimočná osobnosť.
pred 12 rokmi
Milujem single a priznávam, že som na nich závislý.
pred 9 rokmi
Album vychádza po dva a pol roku od spevákovho debutu a spevák na ňom úspešné zúročuje skúsenosti z posledných mesiacov, ktoré prežil na špičke českej pop music.
pred 8 rokmi
Samsung rozširuje rad fotoaparátov NX o inteligentný NX2000
pred 8 rokmi
BMW, Audi či Mercedes čiernej farby sú na trhu jazdených vozidiel horúcim tovarom.
pred 7 rokmi
V stravovaní prevláda množstvo mýtov a často je zložité vyznať sa v nich. Ak chcete zrozumiteľné vysvetlenie toho, ako funguje náš metabolizmus, prečo priberáme, prečo nás prenasledujú rôzne choroby, siahnite po horúcej novinke Moderné paleo.
pred 9 rokmi
Slečna nebezpečná je filmové spracovanie celosvetovo úspešnej knihy Za všechny prachy od Janet Evanovichovej.