Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. mája 2017, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Genetické mutácie – hračky prírody

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 17.02.2012

Štyri nohy, dvojitý penis, jednorožec a mnoho iných zaujímavostí pre človeka pripravila príroda. Pozrite si najzaujímavejšie genetické mutácie.
Genetické mutácie – hračky prírody
Zdroj obrázku: Internet
 

Zvukový záznam článku

Josephine Myrtle Corbin

Narodila sa v v Tennesee roku 1868 s veľmi vzácnym ochorením dipygus, pri ktorom sa vytvoria dve oddelené panvy a každá má svoj pár nôh a duplikované všetky orgány – dve panvy, dve maternice a močové mechúre. Tento stav nastáva, keď sa neoddelia jednovaječné dvojčatá. Telá môžu byť zrastené určitými časťami tela (to je ten lepší prípad), alebo jedno v druhom prípadne sa vyvinie iba spodná časť tela, ako to je v prípade Josephine.
genetické mutácie Josephine Myrtle Corbin
Aj napriek hrôzostrašnosti prvého dojmu toto ochorenie Josephine neobmedzovalo, naopak stala sa známou a slávnou.
zdroj: Internet

V devätnástich rokoch sa Josephine vydala za doktora Clintona Bicknella a porodila štyri dcéry a jedného syna. Traduje sa, že tri deti sa narodili z jedného a dve z druhého reprodukčného systému. Dožila sa 60 rokov, čo bol na tú dobu normálny úmrtný vek.

Mademoiselle Gabrielle – dokonalé, ale nedokončené dielo

Gabrielle sa narodila vo švajčiarskom meste Bazileji v roku 1884. Bola krásna, úžasná a očarujúca, pri pohľade do jej očí sa do nej zamilovalo mnoho mužov. Disponovala ladnými krivkami, dokonale tvarovanými plnými prsiami, anjelskou tváričkou avšak všetko krásne má aj svoju temnú stránku. V páse sa jej telo končilo, po fyzickej stránke bola iba polovičným človekom. Nikdy však nemala pocit, že by bola menejcennou ženou a všetci ju brali ako pravú šarmantnú dámu.
genetické mutácie Mademoiselle Gabrielle
Mademoiselle Gabrielle - jej telo bolo sochársky dokonalé, ale nedokončené dielo.
zdroj: Internet

V roku 1900 skúsila svoje šťastie vystupovaním v cirkuse a údajne bola minimálne dvakrát vydatá a žila v celku šťastný a spokojný život. Zo svojho nedostatku urobila prednosť a zarobila si dostatok peňazí na život. Podľa zachovaných zmienok údajne vystupovala na Coney Island v show – Dreamland. Stala sa uznávanou herečkou v divadle Hammerstein v New Yorku.

Juan Baptista

Portugalčan narodený v roku 1843. Podla zmienok sa narodil rómskym zdravým rodičom a mal dvoch zdravých súrodencov. Prvú lekársku prehliadku podstúpil v šiestich mesiacoch a javil sa byť úplne zdravým bábätkom. Malo to však jeden háčik, respektíve dva. Chlapček sa narodil ako hračka prírody, pretože z panvovej oblasti mu rástla tretia noha s ôsmymi prstami a dvoma pätami a ako bonus mal dva funkčné penisy, tri miešky, pričom dve z nich (vonkajšie) obsahovali po jednom semenníku.
genetické mutácie Juan Baptista
Juan Baptista - novinári o ňom šírili fámy, spravili z neho zviera neschopné držať svoje pudy na uzde a robili si srandu z jeho dvoch penisov.
zdroj: Internet

Doktori mu chceli tretiu nohu amputovať, ale Juan nesúhlasil. Napokon sa tento zákrok ukázal ako nemožný, pretože noha rástla priamo z chrbtice. Ak mu prekážala napríklad pri športe, tak si ju jednoducho uviazal ku stehnu. Senzáciou boli jeho dva funkčné penisy, ktoré mohli dosiahnuť erekciu naraz. Spoločnosť z neho chcela urobiť senzáciu avšak Juan bol skromný človek a aj napriek ponukám vystupovať, v roku 1865 odmietol 200 tisíc frankov za účinkovanie v cirkuse.
 

Lakšmi

Dievčatko dostalo meno Lakšmi po indickej bohyni, ktorá sa vo svojej neopísateľnej kráse zrodila sediac na lotosovom kvete. Toto je príbeh spred niekoľko tisíc rokov a hovorí sa, že v prípade malého dievčatka ide o božskú inkarnáciu bohyne.
genetické mutácie Lakšmí
Dievčakto Lakšmí v čase pred operáciou, keď ešte mala všetkých šesť končatín.
zdroj: Internet

Narodila sa presne v tej podobe ako samotná bohyňa Lakšmi – so šiestimi končatinami. Dnes žijeme v inej dobe a medicína má na všetko svoje vedecké faktami overené odpovede. Zvyšné končatiny sú výsledkom spojenia tela s parazitujúcim dvojčaťom, ktoré bolo s dievčatkom spojené s panvou a malo vlastnú ľadvinu. Rodičia dieťaťa sa rozhodli oslobodiť dcéru od tohto „daru“ nakoľko v takom stave jej lekári dávali šancu na prežitie maximálne desať rokov. O maličkú sa zaujímali cirkusanti a verejnosť z nej robila atrakciu. Zabúdali, že ide o živé stvorenie, rodičia ju museli skrývať a chrániť.

Operácia trvala 72 hodín a prebehla úspešne. Telíčko dievčatka sa upravilo, odstránili zbytočné orgány a postupne ju učili žiť v kruhu rovesníkov. Samozrejme, že to nebolo jednoduché, ale malá Lakšmí to zvládla statočne.

Lakšmí sa narodila presne v deň osláv hinduistickej bohyne Višnu a aj preto si boli mnohí istí, že ide práve o inkarnáciu samotnej bohyne. Možno práve ona držala nad malou ochranné krídla a dohliadala na ňu aj počas veľmi náročnej operácie. Z nadprirodzenej bytosti sa zrazu stalo obyčajné dievčatko, ktoré sa môže bez problémov hrať s kamarátmi a viesť plnohodnotný život.

Fúzatá kabaretná umelkyňa

Narodila sa ako Josephine Boisdechene vo Švajčiarsku ako celkom obyčajné dieťa s neobyčajnou anomáliou. Jej bradu už vtedy pokrývali drobné jemné chĺpky a v tej dobe sa verilo, že to značí prorocký dar. V puberte sa mohla pýšiť 13 cm dlhým bujným porastom na brade a konkurovala mužom.
Josephine Boisdechene
Fúzatá Josephine verila, že práve na fúzoch si vybuduje svoju kariéru. Nikto by nepredpokladal, že sa môže žena presláviť hraním cisára Napoleona III. Madam Cloffulia si v roku 1851 práve týmto vybudovala svoju kariéru.
zdroj: Internet

Dnes by sa takto obdarené dievča trápilo a urobilo všetko preto, aby sa tohto prekliatia zbavilo. Josephine verila, že práve na fúzoch si vybuduje svoju kariéru. Pri navštevovaní kabaretov ju sprevádzal jej otec a práve tam stretla budúceho manžela Fortuna Clofullia. Svadba s maliarom bola rozprávková a krátko nato sa im narodil syn s rovnakou „vadou“, ktorú získal po mame. Údajne sa im narodilo aj dievčatko, ale to neprežilo. Závistlivci neverili, že Josephine je naozaj žena a tak bola donútená podstúpiť hromadu lekárskych vyšetrení. Potom jej už nič nebránilo a svoje postihnutie naplno využila a do zarábania zapojila aj svojho „opičieho“ syna.
genetické mutácie Jane Barnellová
Fúzaté ženy nie sú až takou raritou. V roku 1871 sa v americkom meste Wilmington narodilo dievčatko Jane Barnellová s fúzami a bradou.
zdroj: Internet

Jane Barnellovú matka od narodenia neznášala a dievčatko si našlo domov v cirkuse. Toto prostredie na ňu nemá dobrý vplyv, ochorie a putuje do sirotinca, kde si ju nájde vlastný otec. Práve u neho konečne našla milujúci domov s pocitom bezpečia a lásky. Neskôr sa dobrovoľne uchádza o miesto v cirkuse a tu sa začína jej kariéra. 13 centimetrové fúzy a umelecké meno Lady Olga – takto by ste ju našli na Times Square v New Yorku. Od vtedy nemala nikdy núdzu o slávu, peniaze či nápadníkov. Patril jej celý svet. Účinkovala vo filmoch a tešila sa zo života. Je úžasné ak si človek dokáže urobiť z nedostatku takúto prednosť.

Čarovný jednorožec v ľudskom prevedení

Zvláštneho muža si všimol v roku 1930 istý ruský bankár, ktorý prechádzal krajinou Mandžusko. Na číňanovi nebolo nič zvláštne okrem „ozdoby“ na jeho hlave. Zo zátylku hlavy mu vyčnieval 35 centimetrov dlhý roh. Bankár neváhal a fotku s týmto zázrakom prírody poslal Robertovi Ripleymu a vtedy sa spustila doslova lavína. Farmára si chodili obzerať stovky zvedavcov, za účinkovanie v kabaretoch mu ponúkali obrovské sumy peňazí. Wang o tom nechcel ani počuť a preto bola na neho vypísaná odmena. Osoba, ktorá by ho priviedla do obludária, by dostala vysokú finančnú odmenu. Farmár však záhadne zmizol a od roku 1930 sa akoby prepadol pod zem.
genetické mutácie Wang
Tieto rohy údajne nemajú nič spoločné s jednorožcami. Nie sú z rovnakého materiálu a väčšinou sa jedná o tumor vyskytujúci sa kdekoľvek na tele.
zdroj: Internet

Do roku 1900 bolo zaznamenaných približne 100 ľudí s takýmto tumorom. Vyskytuje sa aj dnes avšak lekári ho hneď chirurgicky odstránia a preto je malá pravdepodobnosť, že by sme stretli človeka s rohom. No všetko je možné, pretože dnes je trend nechať si implantovať rôzne útvary do tela a rohy sa tomu nevynímajú.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
deny
pred 5 rokmi
Štyri nohy, dvojitý penis, jednorožec a mnoho iných zaujímavostí pre človeka pripravila príroda. Pozrite si najzaujímavejšie genetické mutácie. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/geneticke-mutacie-hracky-prirody/

V devätnástich rokoch sa Josephine vydala za doktora Clintona Bicknella a porodila 4 deti. Traduje sa, že tri deti sa narodili z jedného a dve z druhého reprodukčného systému. Dožila sa 60 rokov, čo bol na tú dobu normálny úmrtný vek. ak mala 4 deti, ako ako jej mohli narodiť z jedného reprodukčného systému 3 a z druhého 2, keď 3 + 2 je 5 :-D

 

Diskusné príspevky (5)

Fotografia
Server.sk
pred 5 rokmi
Ďakujeme za upozornenie, už sme to uviedli na prvú mieru.
Fotografia
Server.sk
pred 5 rokmi
Pravú mieru, pardón za preklep.
Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
brutalny clanok!!! snad ich tu bude viac, takychto zaujimavosti...
Fotografia
Peter
pred 5 rokmi
Toto je geniálny článok, super obrázky.
Fotografia
Steve Jokes
pred 5 rokmi
niektore obrazky su uplne neskutocne :)
Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


svetelný dizajn interiéru a exteriéru, svetelná...
Špecialista na kovový nábytok. Dodávame kartoté...Vykonávame elektroinštalácie (i menšieho rozsa...
Predám nový,nevybalený troj úrovňový čierny TV ...
Máme k dispozícii všetkým (najmä pestúnky, obch...

Prijmeme na HPP zdravotnú sestru/brata do Domu ...
Pre nášho významného klienta z oblasti logistik...
Boom záujmu o ručne kované výrobky zo železa za...

26.00 € /m2
Na predaj poľnohospodársky pozemok, rozloha 2 0...
43 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 120 m2
40.00 € /m2
Na predaj poľnohospodársky pozemok, rozloha 1 7...6 000.00 €
31 100.00 €


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
BMW, Audi či Mercedes čiernej farby sú na trhu jazdených vozidiel horúcim tovarom.
pred 6 rokmi
Je možné napísať niečo nového, nevšedné o hviezde populárnej hudby, ktorá sa teší záujmu publika aj médií už viac ako 40 rokov?
pred 4 rokmi
Film, v ktorom sa predstavili herci ako Jesse Eisenberg, Isla Fisher, Mark Ruffalo či Woody Harrelson, si zatiaľ na svoje konto pripísal tržby vo výške 275 miliónov dolárov (v prepočte približne 205 miliónov eur).
pred 3 rokmi
Swing Thing & Papa Django, slovenská dvojica bodujúca na pódiách a v tančiarniach strednej Európy, vystúpi na novembrovom koncerte Parov Stelar Bandu.
pred 4 rokmi
Animované filmové rozprávky patria odjakživa k jednému z najpopulárnejších filmových žánrov u nás i vo svete.
pred 5 rokmi
Írsky spevák Ronan Keating vydáva po viac ako šiestich rokoch od posledného regulárneho albumu Bring You Home ďalší radový štúdiový sólový album Fires.
pred 4 rokmi
Nové Audi RS6 po výkonovej kúre O.CT Tuning
pred 14 rokmi
Nejeden z nás sníva o športovom aute dostatočne veľkom pre celú rodinu. Existuje vôbec také auto? Takéto protichodné požiadavky spĺňa Opel Zafira OPC.