Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Genetické mutácie – hračky prírody

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 17.02.2012

Štyri nohy, dvojitý penis, jednorožec a mnoho iných zaujímavostí pre človeka pripravila príroda. Pozrite si najzaujímavejšie genetické mutácie.
Genetické mutácie – hračky prírody
Zdroj obrázku: Internet
 

Zvukový záznam článku

Josephine Myrtle Corbin

Narodila sa v v Tennesee roku 1868 s veľmi vzácnym ochorením dipygus, pri ktorom sa vytvoria dve oddelené panvy a každá má svoj pár nôh a duplikované všetky orgány – dve panvy, dve maternice a močové mechúre. Tento stav nastáva, keď sa neoddelia jednovaječné dvojčatá. Telá môžu byť zrastené určitými časťami tela (to je ten lepší prípad), alebo jedno v druhom prípadne sa vyvinie iba spodná časť tela, ako to je v prípade Josephine.
genetické mutácie Josephine Myrtle Corbin
Aj napriek hrôzostrašnosti prvého dojmu toto ochorenie Josephine neobmedzovalo, naopak stala sa známou a slávnou.
zdroj: Internet

V devätnástich rokoch sa Josephine vydala za doktora Clintona Bicknella a porodila štyri dcéry a jedného syna. Traduje sa, že tri deti sa narodili z jedného a dve z druhého reprodukčného systému. Dožila sa 60 rokov, čo bol na tú dobu normálny úmrtný vek.

Mademoiselle Gabrielle – dokonalé, ale nedokončené dielo

Gabrielle sa narodila vo švajčiarskom meste Bazileji v roku 1884. Bola krásna, úžasná a očarujúca, pri pohľade do jej očí sa do nej zamilovalo mnoho mužov. Disponovala ladnými krivkami, dokonale tvarovanými plnými prsiami, anjelskou tváričkou avšak všetko krásne má aj svoju temnú stránku. V páse sa jej telo končilo, po fyzickej stránke bola iba polovičným človekom. Nikdy však nemala pocit, že by bola menejcennou ženou a všetci ju brali ako pravú šarmantnú dámu.
genetické mutácie Mademoiselle Gabrielle
Mademoiselle Gabrielle - jej telo bolo sochársky dokonalé, ale nedokončené dielo.
zdroj: Internet

V roku 1900 skúsila svoje šťastie vystupovaním v cirkuse a údajne bola minimálne dvakrát vydatá a žila v celku šťastný a spokojný život. Zo svojho nedostatku urobila prednosť a zarobila si dostatok peňazí na život. Podľa zachovaných zmienok údajne vystupovala na Coney Island v show – Dreamland. Stala sa uznávanou herečkou v divadle Hammerstein v New Yorku.

Juan Baptista

Portugalčan narodený v roku 1843. Podla zmienok sa narodil rómskym zdravým rodičom a mal dvoch zdravých súrodencov. Prvú lekársku prehliadku podstúpil v šiestich mesiacoch a javil sa byť úplne zdravým bábätkom. Malo to však jeden háčik, respektíve dva. Chlapček sa narodil ako hračka prírody, pretože z panvovej oblasti mu rástla tretia noha s ôsmymi prstami a dvoma pätami a ako bonus mal dva funkčné penisy, tri miešky, pričom dve z nich (vonkajšie) obsahovali po jednom semenníku.
genetické mutácie Juan Baptista
Juan Baptista - novinári o ňom šírili fámy, spravili z neho zviera neschopné držať svoje pudy na uzde a robili si srandu z jeho dvoch penisov.
zdroj: Internet

Doktori mu chceli tretiu nohu amputovať, ale Juan nesúhlasil. Napokon sa tento zákrok ukázal ako nemožný, pretože noha rástla priamo z chrbtice. Ak mu prekážala napríklad pri športe, tak si ju jednoducho uviazal ku stehnu. Senzáciou boli jeho dva funkčné penisy, ktoré mohli dosiahnuť erekciu naraz. Spoločnosť z neho chcela urobiť senzáciu avšak Juan bol skromný človek a aj napriek ponukám vystupovať, v roku 1865 odmietol 200 tisíc frankov za účinkovanie v cirkuse.
 

Lakšmi

Dievčatko dostalo meno Lakšmi po indickej bohyni, ktorá sa vo svojej neopísateľnej kráse zrodila sediac na lotosovom kvete. Toto je príbeh spred niekoľko tisíc rokov a hovorí sa, že v prípade malého dievčatka ide o božskú inkarnáciu bohyne.
genetické mutácie Lakšmí
Dievčakto Lakšmí v čase pred operáciou, keď ešte mala všetkých šesť končatín.
zdroj: Internet

Narodila sa presne v tej podobe ako samotná bohyňa Lakšmi – so šiestimi končatinami. Dnes žijeme v inej dobe a medicína má na všetko svoje vedecké faktami overené odpovede. Zvyšné končatiny sú výsledkom spojenia tela s parazitujúcim dvojčaťom, ktoré bolo s dievčatkom spojené s panvou a malo vlastnú ľadvinu. Rodičia dieťaťa sa rozhodli oslobodiť dcéru od tohto „daru“ nakoľko v takom stave jej lekári dávali šancu na prežitie maximálne desať rokov. O maličkú sa zaujímali cirkusanti a verejnosť z nej robila atrakciu. Zabúdali, že ide o živé stvorenie, rodičia ju museli skrývať a chrániť.

Operácia trvala 72 hodín a prebehla úspešne. Telíčko dievčatka sa upravilo, odstránili zbytočné orgány a postupne ju učili žiť v kruhu rovesníkov. Samozrejme, že to nebolo jednoduché, ale malá Lakšmí to zvládla statočne.

Lakšmí sa narodila presne v deň osláv hinduistickej bohyne Višnu a aj preto si boli mnohí istí, že ide práve o inkarnáciu samotnej bohyne. Možno práve ona držala nad malou ochranné krídla a dohliadala na ňu aj počas veľmi náročnej operácie. Z nadprirodzenej bytosti sa zrazu stalo obyčajné dievčatko, ktoré sa môže bez problémov hrať s kamarátmi a viesť plnohodnotný život.

Fúzatá kabaretná umelkyňa

Narodila sa ako Josephine Boisdechene vo Švajčiarsku ako celkom obyčajné dieťa s neobyčajnou anomáliou. Jej bradu už vtedy pokrývali drobné jemné chĺpky a v tej dobe sa verilo, že to značí prorocký dar. V puberte sa mohla pýšiť 13 cm dlhým bujným porastom na brade a konkurovala mužom.
Josephine Boisdechene
Fúzatá Josephine verila, že práve na fúzoch si vybuduje svoju kariéru. Nikto by nepredpokladal, že sa môže žena presláviť hraním cisára Napoleona III. Madam Cloffulia si v roku 1851 práve týmto vybudovala svoju kariéru.
zdroj: Internet

Dnes by sa takto obdarené dievča trápilo a urobilo všetko preto, aby sa tohto prekliatia zbavilo. Josephine verila, že práve na fúzoch si vybuduje svoju kariéru. Pri navštevovaní kabaretov ju sprevádzal jej otec a práve tam stretla budúceho manžela Fortuna Clofullia. Svadba s maliarom bola rozprávková a krátko nato sa im narodil syn s rovnakou „vadou“, ktorú získal po mame. Údajne sa im narodilo aj dievčatko, ale to neprežilo. Závistlivci neverili, že Josephine je naozaj žena a tak bola donútená podstúpiť hromadu lekárskych vyšetrení. Potom jej už nič nebránilo a svoje postihnutie naplno využila a do zarábania zapojila aj svojho „opičieho“ syna.
genetické mutácie Jane Barnellová
Fúzaté ženy nie sú až takou raritou. V roku 1871 sa v americkom meste Wilmington narodilo dievčatko Jane Barnellová s fúzami a bradou.
zdroj: Internet

Jane Barnellovú matka od narodenia neznášala a dievčatko si našlo domov v cirkuse. Toto prostredie na ňu nemá dobrý vplyv, ochorie a putuje do sirotinca, kde si ju nájde vlastný otec. Práve u neho konečne našla milujúci domov s pocitom bezpečia a lásky. Neskôr sa dobrovoľne uchádza o miesto v cirkuse a tu sa začína jej kariéra. 13 centimetrové fúzy a umelecké meno Lady Olga – takto by ste ju našli na Times Square v New Yorku. Od vtedy nemala nikdy núdzu o slávu, peniaze či nápadníkov. Patril jej celý svet. Účinkovala vo filmoch a tešila sa zo života. Je úžasné ak si človek dokáže urobiť z nedostatku takúto prednosť.

Čarovný jednorožec v ľudskom prevedení

Zvláštneho muža si všimol v roku 1930 istý ruský bankár, ktorý prechádzal krajinou Mandžusko. Na číňanovi nebolo nič zvláštne okrem „ozdoby“ na jeho hlave. Zo zátylku hlavy mu vyčnieval 35 centimetrov dlhý roh. Bankár neváhal a fotku s týmto zázrakom prírody poslal Robertovi Ripleymu a vtedy sa spustila doslova lavína. Farmára si chodili obzerať stovky zvedavcov, za účinkovanie v kabaretoch mu ponúkali obrovské sumy peňazí. Wang o tom nechcel ani počuť a preto bola na neho vypísaná odmena. Osoba, ktorá by ho priviedla do obludária, by dostala vysokú finančnú odmenu. Farmár však záhadne zmizol a od roku 1930 sa akoby prepadol pod zem.
genetické mutácie Wang
Tieto rohy údajne nemajú nič spoločné s jednorožcami. Nie sú z rovnakého materiálu a väčšinou sa jedná o tumor vyskytujúci sa kdekoľvek na tele.
zdroj: Internet

Do roku 1900 bolo zaznamenaných približne 100 ľudí s takýmto tumorom. Vyskytuje sa aj dnes avšak lekári ho hneď chirurgicky odstránia a preto je malá pravdepodobnosť, že by sme stretli človeka s rohom. No všetko je možné, pretože dnes je trend nechať si implantovať rôzne útvary do tela a rohy sa tomu nevynímajú.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
deny
pred 7 rokmi
Štyri nohy, dvojitý penis, jednorožec a mnoho iných zaujímavostí pre človeka pripravila príroda. Pozrite si najzaujímavejšie genetické mutácie. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/interesante/geneticke-mutacie-hracky-prirody/

V devätnástich rokoch sa Josephine vydala za doktora Clintona Bicknella a porodila 4 deti. Traduje sa, že tri deti sa narodili z jedného a dve z druhého reprodukčného systému. Dožila sa 60 rokov, čo bol na tú dobu normálny úmrtný vek. ak mala 4 deti, ako ako jej mohli narodiť z jedného reprodukčného systému 3 a z druhého 2, keď 3 + 2 je 5 :-D

 

Diskusné príspevky (5)

Fotografia
Server.sk
pred 7 rokmi
Ďakujeme za upozornenie, už sme to uviedli na prvú mieru.
Fotografia
Server.sk
pred 7 rokmi
Pravú mieru, pardón za preklep.
Fotografia
Anonym
pred 7 rokmi
brutalny clanok!!! snad ich tu bude viac, takychto zaujimavosti...
Fotografia
Peter
pred 7 rokmi
Toto je geniálny článok, super obrázky.
Fotografia
Steve Jokes
pred 7 rokmi
niektore obrazky su uplne neskutocne :)
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Málo textu, veľa muziky a veľa vecí, ktoré ovplyvnili populárnu hudbu.
pred 6 rokmi
Alfa Romeo 4C sa bude vyrábať v závode Maserati v talianskej Modene, kde sa v minulosti vyrábala aj Alfa Romeo 8C Competizione.
pred 7 rokmi
Programová sekcia Antidepresíva mala na festivale minulý rok premiéru a hneď sa zaradila medzi najúspešnejšie a divácky najžiadanejšie.
pred 8 rokmi
Tetovanie nie je výdobytok dnešnej modernej doby, má korene v hlbokej minulosti. Už 5000 rokov stará múmia Ötzi mala na sebe asi 57 tetovaní.
pred 9 rokmi
Americká speváčka Macy Gray o sebe dala naposledy vedieť v roku 2007, kedy vydala album Big.
pred 8 rokmi
Americká speváčka Lady Gaga sa stala osobnosťou roka podľa členov americkej spravodajskej agentúry Associated Press (AP).
pred 7 rokmi
Nové BMW radu 1 dostáva druhý variant: najnovšie vydanie trojdverovej verzie pozoruhodne zvýrazňuje športové charakteristiky kompaktného modelu.
pred 6 rokmi
Pieseň All The Time In The World sa už niekoľko dní dá vypočuť na YouTube.