Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Charaktery sa lámu, keď prídu starosti

Zdroj: Ikar, redaktor: Monika, pridané: 09.10.2015

Keď vyšla pred dvomi rokmi Kronika zvláštneho manželstva, ktorú poznáme hlavne ako Shalom, bol to zaujímavý závan v slovenskej literatúre.
Charaktery sa lámu, keď prídu starosti
Zdroj obrázku: Ikar
 

Tina Van der Holland sa ako jedna z mála venuje v pútavom príbehu témam ako tolerancia, pomoc znevýhodneným skupinám či migrácii. Jej príbeh manželstva kresťanky Gabiky a Žida Milana rozhodne oslovil, zaujal a otvoril viaceré otázky. Teraz vychádza voľné pokračovanie s názvom Kronika sendvičovej ženy.

„Je ľahké byť krásny, milý a inteligentný, keď je všetko v poriadku. Charaktery sa lámu, keď prídu starosti.“
Kronika sendvičovej ženy je šiesty román Tiny Van der Holland, ktorému nechýba humor, ani širší spoločenský kontext, ktorý dodáva knihe vyššiu hodnotu. Znovu sa stretávame s manželmi Gabikou a Milanom, ich rodinou a priateľmi. Je to príbeh o tom, že ani dvadsaťosem rokov spokojného manželstva nemusí zaručiť jeho ďalší hladký priebeh. O tom, že dnešní mladí sa dlho hľadajú; pracujú či študujú na pokračovanie a medzitým celkom samozrejme využívajú Hotel Mama. O tom, že starnúci rodičia dôchodcovia automaticky vyžadujú od svojich detí starostlivosť, akú boli schopní poskytnúť oni sami svojim rodičom, pravda, v inej dobe. O tom, že dnešné ženy päťdesiatničky, takzvané sendvičové, nesú na svojich bedrách starosti nielen o dospelé deti, ale aj o svojich rodičov, pričom by ešte rady žili aktívne a poznajú erotiku aj vášeň.
A napokon, Kronika sendvičovej ženy je aj o tom, že dnešným mužom päťdesiatnikom väčšinou bohato stačí výkon v práci a doma by mali najradšej od všetkého svätý pokoj.
Tina Van der Holland využila pri písaní knihy Kronika sendvičovej ženy vlastné poznatky z ciest po Izraeli a ponúka literárny náhľad do života v jednom z typických izraelských kibucov. Rozpráva o láske, spolužití, manželstve, ale medzi riadkami a odsekmi hľadá odpovede na otázky hlbšieho kultúrno- spoločenského rozmeru.

Kronika sendvičovej ženy

[[MAKRO,@odkaz-externy,{"Nazov":"Kronika sendvičovej ženy","Url":"https://knizny.sk/kniha/49760-tina-van-der-holland-kronika-sendvicovej-zeny- slovenska-sucasna/"}]]
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Podľa štatistík zamestnanci denne trávia mimopracovnými aktivitami v priemere 54 minút.
pred 8 rokmi
I keď to znie neuveriteľne, cukor má vplyv aj na našu náladu.
pred 8 rokmi
Prvý elektromobil schopný jazdiť kamkoľvek a kedykoľvek
pred 5 rokmi
Každé dievča potrebuje aspoň raz v živote stretnúť nejakého Adonisa, pre ktorého úsmev by spravilo čokoľvek a odpustilo mu aj tie najväčšie hriechy...
pred 5 rokmi
Diabetik bez zistených komplikácií sa prakticky až na tzv. adrenalínové športy nemusí obmedzovať vo výbere aktivity. V prípade postihnutia obličiek nie je vhodné cvičenie v posilňovni.
pred 7 rokmi
Dajte si pozor na zachrípnutie, v najhorších prípadoch vedie až k strate hlasu.
pred 8 rokmi
Motor prekypujúci silou uložený v vzrušujúco tvarovanej karosérie so zlatým odtieňom...
pred 6 rokmi
Kompaktná Toyota Auris s praktickou karosériou typu kombi sa predstaví v marcovej Ženeve.