Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary ponúkajú cenovo a vzdialenostne dostupné pobyty Návštevnosť Čechov a Slovákov v Karlových Varoch brzdia 3 stereotyp

Zdroj: Paper Life, redaktor: Sandy, pridané: 19.10.2015

Priznajte si - koľkokrát v živote ste boli v Karlových Varoch? Väčšina Slovákov a možno aj Čechov nikdy. Mnohí zas boli iba na Karlovarskom filmovom festivale, ale slasti kúpeľného pobytu neochutnali.
Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary ponúkajú cenovo a vzdialenostne dostupné pobyty Návštevnosť Čechov a Slovákov v Karlových Varoch brzdia 3 stereotyp
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Takže je načase prestať si nahovárať zástupné argumenty a pozrieť si tento krásny kút Česka, ktorý uznáva celý svet. Stojí to za pár hodín jazdy a cenu, aká je porovnateľná s inými, ďaleko menej známymi kúpeľmi. Vyskúšajte na sebe blahodarné účinky Vřídla a rozmanité procedúry, aké vám ponúkajú zariadenia akciovej spoločnosti Bohemia-lázně (Bohemia kúpele) Karlove Vary. Na vlastnej koži si ich vyskúšala aj početná výprava slovenských novinárov, ktorí v dňoch 15. až 19.októbra 2015 navštívili Karlove Vary.
 
V súvislosti s Karlovými Varmi sa v posledných rokoch zaužívali 3 klišé: že sú plné Rusov, drahé a ďaleko. Tieto stereotypy však nie sú pravdivé, alebo sú pravdivé iba sčasti a relatívne. Napríklad v zariadeniach Bohemia-lázní tvoria Rusi v súčasnosti cca jednu tretinu. Riaditeľ Bohemia- lázní, a. s., Karlove Vary Jiří Sluka k tomu poznamenal: ,,Ruská klientela v súčasnosti netvorí ani zďaleka početnú väčšinu. V roku 2014 sme u nás privítali 11 027 osôb, z toho bolo 4613 z Ruska. Rusi tak vlani tvorili najpočetnejšiu skupinu, ale bolo ich tu cca 40 % zo všetkých návštevníkov. Je pravdou, že už vlani došlo k určitému poklesu ruskej klientely v dôsledku poklesu kurzu rubľa a dopadu udalostí okolo východnej Ukrajiny. V prvom polroku tohto roka pokles Rusov pokračoval. Naša spoločnosť však stojí o všetkých klientov. Privítali by sme väčšie počty domácich návštevníkov, ale i návštevníkov zo Slovenska. V súčasnosti síce české kúpele zažívajú oživenie po chudobných rokoch, kedy boli do značnej miery ovplyvnené reštriktívnou vyhláškou indikačného zoznamu, ale na ich počtoch v rámci Karlových Varov sa to príliš neprejavilo. Tu za posledných 15 rokov česká klientela netvorila väčšinu a má bohužiaľ zafixované, že Karlove Vary sú len pre rusky hovoriacich klientov. Naša spoločnosť však bola a je otvorená každému návštevníkovi. V prvom polroku 2015 sme zaznamenali menšie zvýšenie počtu českých klientov, čo však výpadok ruských nenahradí.
 
Dodal, že Bohemia-lázně majú v porovnaní s inými kúpeľnými domami v Karlových Varoch pomerne veľa českých klientov, ale ani zďaleka to nie je toľko ako by si všetci želali. ,,Ako jedny z mála v Karlových Varoch máme uzavreté zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami. Takže stačí aby sa záujemcovia hlásili v zdravotných poisťovniach k pobytom u nás a my sa už o nich postaráme. Každý si tu nájde cenovo primeranú úroveň ubytovania a procedúry poskytujeme rovnako kvalitne všetkým našim klientom, bez ohľadu na ich finančnú situáciu. Všetky potrebné procedúry pre jednotlivé diagnózy sú už zahrnuté v cene liečebného pobytu pre samoplatcov. Pacienti vyslaní zdravotnými poisťovňami už neplatia nič, alebo sa podieľajú podľa kategórie iba na nákladoch na stravu a časti ubytovania. Hradené sú liečebné kúpeľné pobyty s programom diabetologickým, rehabilitačným a rekondičným po onkologických ochoreniach. Zabezpečujeme 24 hodinovú lekársku pohotovosť, čo je málokde samozrejmosťou,“ konštatoval J. Sluka. Ďalej poukázal na to, že Slováci chodia do Karlových Varov zatiaľ menej, ale aj o túto klientelu majú Bohemia-lázně záujem.
 
Legislatíva Európskej únie Slovákom umožňuje požiadať aj o preplatenie pobytu v ČR svoju zdravotnú poisťovňu. Musia tak však urobiť predom a poisťovňa im uhradí náklady len do výšky nákladov ako v slovenských kúpeľoch. Ako samoplatcovia však majú pobyty bez administratívnych komplikácií. Karlove Vary však nie sú len pre chorých. Môžete tu absolvovať aj wellness či regeneračné pobyty.
 
,,A tu prichádzame k druhému stereotypu a to, že Karlove Vary sú drahé. Nie je to pravda. V zariadeniach spoločnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, si môžu klienti dopriať svetoznáme kúpele za prijateľné ceny. V ponuke sú kúpeľné pobyty pre rôzne cenové možnosti našich klientov, nájdu si v nich ubytovanie i s procedúrami už od 45 Eur na deň. Navyše každý rok môžu využiť aj ponuku výnimočných mimosezónnych cien. Teraz majú na výber napríklad 7-dňový pobyt Medical Wellness Energy s plnou penziou a procedúrami za cenu od 277 eur osoba/pobyt, Relaxácia a regenerácia - 3 alebo 4-dňový pobyt s polpenziou a procedúrami za cenu od 102 eur osoba/pobyt, 8 - dňový pobyt Vitalita 60 + s plnou penziou alebo polpenziou so 14 procedúrami za cenu už od 245 eur osoba/pobyt. V ponuke je aj Odpočinok pre všetky generácie a to 7 alebo 14 - dňový pobyt s plnou penziou a 10 procedúrami na týždeň za cenu 46 eur osoba/deň, “ vymenoval J. Sluka.
 
Tretím stereotypom je veľká vzdialenosť. Ta je však relatívna. Posledný rok je k dispozícii najbohatšia ponuka dopravy v dejinách. Ak si cestovné lístky kúpite v predstihu na internete, cestovné je veľmi prijateľné a pre všetky typy dôchodcov platia ešte aj zľavy. Z Brna môžete byť autom v Karlových Varoch už za 3 hod. 30 min. (autobusmi za 5 hod.), z Ostravy za 5 hod. 13 min. a z Bratislavy autom trvá cesta 4 hod. 45 min. (autobusmi 6 hod. 45 min.). Najrýchlejšia cesta spojmi z Bratislavy do Karlových Varov trvá len 6 hod. 45 min. autobusmi Gumdrop bus a Student Agency s prestupom v Prahe, 7 a pol hodiny kombináciou vlaku Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a autobusu Student Agency, vlakmi ZSSK a Českých dráh (ČD) 8 hod. 36 min. Ak pôjdete vlakmi ZSSK a ČD cez Ústí n. L., cesta bude trvať 7 hod. a 53 min. Z Košíc do Karlových Varov trvá najrýchlejšia cesta autobusmi Eurobus a Student Agency s prestupom v Prahe 12 hod. 15 min. Vlakom ZSSK bez prestupu 14 hod. 23 min. Bežný jednosmerný lístok autobusmi Student Agency Bratislava-Karlove Vary sa dá zohnať cez internet v predstihu od cca 18,50 eur, Košice-Karlove Vary od cca 29 eur autobusmi spoločnosti Student Agency, kombináciou vlaku a autobusu tej istej spoločnosti od 16 eur v závislosti od triedy (spiatočný od 32 Eur v závislosti od triedy).
 
Mesto Karlove Vary ponúka aj mnoho kultúrnych akcií. Samotné mesto žije bohatým kultúrnym spoločenským životom, svetovo preslávený je predovšetkým tunajší filmový festival. V novembri sa tu koná 50. JUBILEJNÁ MEDZINÁRODNÁ SPEVÁCKA SÚŤAŽ ANTONÍNA DVOŘÁKA 12. - 20. 11. 2015 . Okrem toho sú vo Varoch stále výstavy v Galérii umenia či v Becherovej vile, k dispozícii sú múzeá Becherovky, sklárne Moser, Múzeum voskových figurín a výlety do okolia Ďalšie informácie sú na: www.bohemia-lazne.cz
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Už tento rok v Bratislave vystúpi geniálna speváčka, skladateľka a jazzová klavíristka, Diana Krall.
pred 7 rokmi
Predstaviteľ dvoch nezabudnuteľných postáv, Mitcha Buchannona zo seriálu Baywatch (1989 - 2001) a Michaela Knighta z Knight Ridera (1982 - 1986), sa narodil 17. júla 1952.
pred 3 rokmi
Predstavuje titulný singel Babylon – exkluzívnu spoluprácu s Majkom Spiritom a Maxom!
pred 10 rokmi
Nemusí byť afektovaná, nemusí okolo seba robiť dusno, ani predvádzať veľkú show.
pred 9 rokmi
Makrobiotická diéta je trochu odlišná od obvyklých diét. Má svojich priaznivcov a mala by mať pozitívny vplyv na naše fyzické a psychické zdravie. Čo to teda je?
pred 9 rokmi
Ben (Nicolas Cage) – kedysi vynikajúci hollywoodsky scenárista, dnes polorozpadnutá troska...
pred 4 rokmi
K spolupráci si prizval špičkových interpretov s medzinárodným renomé: Barbaru Marii Willi, Dominika Wollenwebera a súbor Ensemble 18+.
pred 6 rokmi
Exkluzívny výber toho najlepšieho z tvorby Jaromíra Nohavicu z poslednej dekády minulého storočia k jeho životnému jubileu.