Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Bermudský trojuholník a záhadné zmiznutia

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 11.08.2012

Práve toto územie bolo vždy opradené rôznymi príbehmi, ktoré naháňajú strach a hrôzu a na druhej strane lákajú mnohých cestovateľov a vyhľadávačov záhad.
Bermudský trojuholník a záhadné zmiznutia
Zdroj obrázku: Internet
 

Cestovatelia hovoria, že práve návrat domov je najkrajšou časťou dovolenkovania. Takto sa zmieňujú hlavne tí, ktorí sa rozhodli riskovať a letieť cez bájnu oblasť Bermudského trojuholníka medzi ostrovmi Bimini, Andros a Miami na Floride.
 
Práve toto územie bolo vždy opradené rôznymi príbehmi, ktoré naháňajú strach a hrôzu a na druhej strane lákajú mnohých cestovateľov a vyhľadávačov záhad. Stratili sa tu mnohé lietadlá, lode a tým pádom tisícky ľudí, ktorí sa dodnes nenašli. Nikto nevie, čo sa s nimi stalo, vraky lodí sa nikdy nenašli a práve tieto skutočnosti vytvárajú mnohé hypotézy a domnienky. Štatistické údaje nepustia a označiť to všetko za náhodu je nemožné. Keby sa to stalo raz, dvakrát. V tom prípade sa ešte dá uvažovať o náhodnosti avšak pravidelne sa opakujúce javy už nemajú s náhodou asi nič spoločné.
Bermudský trojuholník
Oblasť označovaná ako Bermudský trojuholník medzi ostrovmi Bimini, Andros a Miami na Floride
zdroj: Internet

Našťastie v dnešnej dobe máme mnohých vedcov, ktorí sa zaoberajú práve touto oblasťou a počítačové zariadenia prišli na zaujímavé fakty. Toto územie nie je oficiálne na žiadnej mape, ale zistilo sa, že toto reálne miesto miznutia naozaj existuje a je prirovnávané čiernej diere.

Bermudský trojuholník dostal toto pomenovanie (1964), neustále priťahuje pozornosť. Je známy aj ako Diablova alebo imaginárna oblasť - Diablova preto, lebo jeho vrchol je na ostrove Bermudy. Tie boli kedysi známe ako ostrov Diablov. Spája sa s únosmi mimozemšťanov, hovorí sa aj o chobotnici, ktorá sťahuje do mora, spomínaná je čierna diera, časová anomália cez ktorú sa prejde do inej dimenzie. Zistilo sa, že v tejto oblasti sa sústreďuje a uniká plyn, ktorý ohrozuje celú oblasť.

Za najväčšiu tragédiu tejto oblasti sa považuje rok 1945 a známy let 19, kedy zomreli stovky ľudí a zachoval sa aj záznam. „Všetko je zlé, stratili sme sa. Ani more nie je tam kde má byť,“ boli posledné slová Charlesa Taylora, veliteľa letky piatich lietadiel, ktoré sa stratili a nikdy nenašli ich pozostatky. Rovnako ako lietadlo, ktoré sa ich vydalo hľadať. Nikdy sa nenašiel ani len kúsok z tohto lietadla, živí alebo mŕtvi ľudia. Kompletne všetko a všetci zmizli bez stopy a zostali len ich príbuzní, ktorí nikdy nemohli reálne pochovať telá svojich blízkych a ešte dlhé roky verili, že sa nájdu. Stratili sa tam stovky lietadiel a lodí a tento smutný príbeh nebol jediný. Záhadné je, že v roku 1872 sa tam stratila loď Mary Celeste, ktorá sa síce neskôr našla, ale ľudia, ktorí sa na nej plavili, zmizli bez stopy. Nezostalo tam po nich absolútne nič. Kapitán tej lode sa po predošlej plavbe zmienil, že zažili niečo neskutočné. Boli ťahaní hmlou do zvláštneho sveta, ale podarilo sa im vymaniť. Všetci, ktorým sa podarilo dostať z tejto oblasti, popisovali záhadnú hmlu, ktorá bola nejakou bránou do iného sveta.

Hovorí sa aj, že práve Bermudský trojuholník je oblasť bájnej Atlantídy, ktorá je na dne oceánu. Mýty o mimozemšťanoch, ktorí majú práve tu svoje výskumné laboratórium, o bráne do pekla. Teórií je naozaj mnoho, ale doteraz je všetko len na úrovni domnienok a hypotéz. Je možnosť, že sú tu silné morské prúdy, vzdušné víry. Tieto odpovede sa rodia v hlavách zarytých skeptikov, ktorí na nadprirodzené veci neveria.

Podľa výskumov sa pripúšťa, že práve v tejto oblasti naozaj existovala Atlantída. Možno sa za stratami lodí a lietadiel nachádza postavenie nebeských telies. Veď vieme, že napríklad mesiac má silný vplyv na mnohé javy, ktoré môžeme pozorovať na Zemi. Keď je Mesiac najbližšie k Zemi, môže dochádzať pod hladinou oceánu k pohybom magmy, ktorá je ionizovaná a znemožňuje funkčnosť navigačných systémov. Ale vysvetlenie na záhadnú hmlu až také jasné nie je.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Špecializovaný, na zákazku vytvorený softvér pr...
Know-how, Projektový manažment, Služby pre obce...

40.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 1 917 m2
192 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 82 m2, novostavba
155.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 13 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Napriek tomu, že film je vážny, nie je jeho zámerom, či hlavnou snahou byť drámou. Nejde v pravom zmysle slova ani o drámu, no ani o rýdzu komédiu.
pred 9 rokmi
Mníška obviňuje spoločnosti Walt Disney a Sony Pictures z okopírovania jej životného príbehu v slávnom filme Sestra v akcii (1992) v hlavnej úlohe s Whoopi Goldberg.
pred 9 rokmi
Nevinná na pohľad, ale za to silná pri liečbe niektorých zdravotných problémov, vrátane rakoviny, to je Echinacea
pred 9 rokmi
Hackerská skupina Anonymous chce podľa zverejnených informácií podporiť protestnú akciu Gorila útokom na stránky skupiny Penta.
pred 8 rokmi
Ide tak o nárast v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška o 8,4 %.
pred 9 rokmi
Bezpečný sex s použitím kondómu skôr preferujú mladí muži s vyššou hladinou testosterónu.
pred 9 rokmi
Po štyroch mesiacoch sa Nocadeň rozhodli spracovať singel Keď skončí táto noc aj vizuálne.
pred 8 rokmi
Nepochopiteľná chyba dostala páchateľov z Kolumbie za mreže