Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. novembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Aj Slovensko sa zapojí do projektu Hodina Zeme

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 19.03.2013

Už túto sobotu, 23. marca sa Slovensko zapojí do celosvetovej ekologickej akcie s názvom Hodina Zeme. O pol deviatej večer symbolicky zhasne osvetlenie vo viacerých mestách a obciach.
Aj Slovensko sa zapojí do projektu Hodina Zeme
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Už túto sobotu, 23. marca sa Slovensko zapojí do celosvetovej ekologickej akcie s názvom Hodina Zeme. O pol deviatej večer symbolicky zhasne osvetlenie vo viacerých mestách a obciach, osvetlenie budov či pamiatok. Ku viac ako miliarde ľudí na celej planéte sa pridá aj mnoho Slovákov.

Hodina Zeme je najväčšou globálnou akciou so zapojením verejnosti v histórii. V minulom roku na 60 minút zhaslo osvetlenie v 152 krajinách na všetkých kontinentoch. Do siedmeho ročníka sa ich plánuje zapojiť ešte viac. Projekt organizuje WWF, Slovensko sa zapája od roku 2010, zastrešuje ho Sekcia ochrany pred svetelným znečistením Slovenskej astronomickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied a Slovenský zväz astronómov amatérov.

Cieľom tejto environmentálnej akcie je upozorniť na problémy dnešnej doby – globálne otepľovanie a klimatické zmeny a pomôcť ľudom uvedomiť si ich zodpovednosť za budúcnosť nás a našej planéty. Vypínanie osvetlenia je symbolické. Každý z nás si musí uvedomiť, že planéta Zem je pre nás nesmierne dôležitá, musíme si ju vážiť a chrániť.

Do akcie sa už tradične každoročne zapájajú celosvetové metropoly ako je New York či Toronto a množstvo svetoznámych pamiatok akými sú napríklad parížska Eiffelova veža, socha Krista Spasiteľa v Brazílii či pyramídy v Gíze. Už túto sobotu sa k nim pridajú aj mestá a obce na Slovensku – Poprad, Michalovce, Handlová, či už tradične Bánovce nad Bebravou a množstvo ďalších a nezaostávajú ani slovenské pamiatky. Pridá sa Bojnický zámok, Spišský hrad, alebo Hrad Stará Ľubovňa. Významne sa zapájajú aj rôzne organizácie a firmy.

K myšlienke sa pridávajú aj mnohé slovenské osobnosti, napríklad prvý a zatiaľ jediný slovenský kozmonaut Ivan Bella, spisovateľ Boris Filan či horolezec a cestovateľ František Kele. Pridať sa môže každý. 60 minútami to len začína, pre našu planétu toho môžeme urobiť oveľa viac. Pridajte sa v sobotu aj Vy k miliarde ľudí po celom svete a pomôžte tak zlepšiť svet, v ktorom žijeme. Urobme to pre seba i pre budúce generácie.

V priebehu rokov projekt mení svoj charakter, zo začiatku išlo o jednu hodinu v roku, no tentokrát už sa projekt posunul oveľa ďalej. V rámci svojej platformy „Niečo za niečo“ vyzýva ľudí, aby urobili malé zmeny vo svojom každodennom živote a tak pomohli zlepšiť náš svet. Do platformy sa môžu zapojiť firmy aj jednotlivci a pomocou sľubu motivovať ostatných, aby sa pridali. Či už ide o úsporné žiarovky, menšiu spotrebu papiera, ekologické formy dopravy alebo iné.Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Dvojica Verona je momentálne veľmi úspešná doma v Čechách so skladbou Hey Boy, keď u nas valcovala touto skladbou cez leto slovenský éter a teraz ju čaká púť po európskych kluboch a rádiách.
pred 5 rokmi
Každý z nás má chvíle, kedy sa cíti mizerne, má všetkého plné zuby a všetko okolo neho padá.
pred 8 rokmi
Hyperkinetická porucha (ADHD - Attention Deficit Hyperactivity Disorder) alebo porucha pozornosti s hyperaktivitou je najčastejším ochorením psychického vývinu v detstve.
pred 8 rokmi
Dnes o 16:00 otvorí svoje brány najväčší hudobný festival na Slovensku - trenčianska Pohoda.
pred 9 rokmi
Love and Dance je film, v ktorom, sa medzi rytmom a tancom rodí láska,...
pred 7 rokmi
Chcete vedieť kto je najmenej obľúbeným spevákom, hercom alebo moderátorom? Dozviete sa to čoskoro z ankety Zlokot, ktorá už pozná nominácie v 9-tich kategóriách!
pred 6 rokmi
Samsung GALAXY Tab3 7 Lite bude od budúceho týždňa na slovenskom trhu v predaji vo farbách tyrkysovo modrá a žltá.
pred 4 rokmi
Privítajte Nový rok 2016 na Zámku Vígľaš