Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 01. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Aj hračky pomôžu správnemu vývinu

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: redakcia, pridané: 25.09.2015

Niektorí rodičia si myslia, že hračky by deti mali iba zabávať.
Aj hračky pomôžu správnemu vývinu
Zdroj obrázku: Internet
 

Niektorí rodičia si myslia, že hračky by deti mali iba zabávať. Nie je dôležité, aké majú vlastnosti, hlavné je, aby ich deti mali rady a hrali sa s nimi. Druhá skupina rodičov je však toho názoru, že hračka by dieťa nemala iba zabaviť, ale aj niečo naučiť. Je škoda predsa mrhať potenciálom detskej hračky , keď ho môžete využiť aj na takú ušľachtilú činnosť, akou je učenie. Do ktorej skupiny patríte vy?

Interaktívne hračky pre deti
Keď patríte do tej druhej skupiny, istotne poznáte aj interaktívne hračky pre deti. No keď do prvej, ktorá zastáva názor, že hračky by mali deti iba zabaviť, možno ste o takýchto hračkách ešte nepočuli. O čo ide? Interaktívne hračky sú hračky, ktoré okrem toho, že deti zabávajú, zároveň ich aj učia. Rozoznávať farby, tvary, písmená, pracovať s predstavivosťou, logikou či rozvíjať svoje motorické schopnosti.

Aké sú výhody interaktívnych hračiek Už bola spomenutá prvá a hlavná výhoda – takéto hračky deti zabávajú a zároveň učia. Čo je potrebné pre správny vývoj dieťaťa. Nielenže je potom dieťa lepšie pripravené do škôlky či školy, ale tiež rastie v ňom zvedavosť a záujem o vzdelávanie. Čím viac dieťa vie, tým viac sa chce naučiť a tým viac je zvedavé a pýta sa.

Aké hračky pomáhajú deťom

Najčastejšie sú to rôzne skladačky, puzzle, hry, v ktorých musí dieťa dostať kocku správneho tvaru cez otvor, hry zamerané na rozpoznávania farieb a tiež hry, ktoré precvičujú ich motoriku. Napríklad musíte na malú magnetickú udičku pochytať čo najviac magnetických rybičiek z točiaceho sa rybníka. Ale ani obľúbené elektrická autíčka nie sú čisto na zábavu. Deti sa učia zodpovednosti, základným princípom cestnej premávky a dodržiavaniu určitých pravidiel. Toto im veľmi môže pomôcť vtedy, keď ich pustíte samé na bicykel.

Tak čo, myslíte si, že je dobré, aby hračky dieťa niečo naučili a zároveň zabavili?

Zdroj: SEO Centrum
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
V dňoch 6. – 10. apríla 2011 sa uskutoční 7. ročník medzinárodného hudobného festivalu Bratislavská komorná gitara.
pred 8 rokmi
Dôvodom úspechu nie je len chuť sliviek, ale aj tajomstvo zdravia, ktoré v sebe táto kôstkovica ukrýva...
pred 8 rokmi
Mladý Brazílčan Gusttavo Lima akoby zázrakom prekročil hranice rodnej krajiny a vďaka jedinému hitu sa mu podarilo prevalcovať hitparády v celej Európe.
pred 12 rokmi
Aeróbne pohybové aktivity pomáhajú normalizovať kyslíkový režim organizmu, zlepšujú prísun kyslíka k tkanivám, a tým súčasne do určitej miery bránia...
pred 5 rokmi
Román Pád Carihradu fínskeho autora historickej prózy, presláveného knihou Egypťan Sinuhet, ktorý rozpráva o milencoch, ktorých vzťahu nepraje spoločnosť, ani doba, aj o páde veľkej byzantskej metropoly, vychádza aj v podobe audioknihy.
pred 8 rokmi
Hlavní predstavitelia filmovej ságy Twilight Kristen Stewart, Robert Pattinson a Taylor Lautner odtlačili svoje ruky a nohy do betónu pred slávnym Grauman's Chinese Theatre v Hollywoode.
pred 11 rokmi
Zdravé vajíčka tiež obsahujú vysoké koncentrácie vitamínu C.
pred 8 rokmi
Kritická situácia je v Poľsku, odkiaľ v pondelok hlásia ďalších 9 ľudí. Rekordné teploty namerali aj v Českej republike, kde namerali mínus 39,4 Celzia