Niekedy je veľmi zaujímavé sledovať reakcie ľudí, ktorí narazia akýmkoľvek spôsobom na akúkoľvek internetovú stránku, kde sa dozvedia niečo šokujúce.
Zdroj obrázku: Dreamstime.com/free
Niekedy je veľmi zaujímavé sledovať reakcie ľudí, ktorí narazia akýmkoľvek spôsobom na akúkoľvek internetovú stránku, kde sa dozvedia niečo šokujúce. A povedzme si úprimne, čo môže byť šokujúcejšie, aspoň pre súčasných užívateľov internetu, než správa o vypnutí najpoužívanejšej sociálnej siete?
Presne takýto titulok sa totiž objavil 9. januára na webe
WEEKLY WORLD NEWS. V správe s názvom
„Facebook skončí 15. marca“ to potvrdzuje samotný zakladateľ
Mark Zuckerberg:
„Facebook sa vymkol spod kontroly a všetok stres pri jeho vedení mi zničil život. Jednoducho musím ukončiť toto šialenstvo.“
“„Tak toto mi zruinuje život.“ (nick: Jinder Nagra)
„
Najzaujímavejšie na celom článku nie je ani tak jeho obsah, ale to, aké reakcie dokázal vyvolať. Ku dnešnému dňu (23.01.2011) sa pod článkom nachádza 14 735 komentárov. Petíciu pre zachovanie sociálnej siete zatiaľ podporilo 2 755 užívateľov.
Teraz sa natíska otázka: to sú ľudia na Internete skutočne takí... nedôvtipní? Prečo by sieť s viac ako pol miliardou užívateľov a hodnotou približne 50 miliárd dolárov mala ukončiť svoje pôsobenie? Žeby naozaj stačilo veriť údajným Zuckerbergovým altruistickým slovám:
„... bez Facebooku budú chodiť ľudia von so skutočnými priateľmi...“?
Nuž ale, ako sa zdá podľa niektorých komentárov, ľudia dokážu byť takí... nedôvtipní. Len pár príkladov:
„Prosím, prosím, nezabíjajte ma jeho vypnutím.“ (užívateľ s nickom wamasana )
„Život bez Facebooku už nikdy nebude taký ako predtým.“ (nick: mohamed)
„Tak toto mi zruinuje život.“ (nick: Jinder Nagra)
A podaktorí, čo majú tendenciu brať túto správu vážne, sú nadšení. Iní sa zas tešia na znovuobjavenie
Myspace.
Samozrejme, že nie každý tomu verí. Ale na druhej strane, ako je možné, že sa nájdu ľudia veriaci serveru, kde jedna z najčítanejších správ nesie titulok:
„Megan Fox je muž!“?
A hoci je celá táto „kauza“ veľmi úsmevná, je smutné konštatovanie, že ľudia sa aj v dobe informačných technológií musia naučiť pri čítaní premýšľať.
Mimochodom, kto má ešte stále nutkanie veriť titulku tohto textu, tak spoločnosť vo svojom oficiálnom vyhlásení povedala, že
Facebook vlastne iba začína.