Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Svadba a dovolenka súčasne

Zdroj: © Server.sk, redaktor: iva, pridané: 17.08.2012

Začať svoj spoločný život môžete na rozprávkových plážach pod palmami, ale aj v rušných mestách ďaleko on Slovenska.
Svadba a dovolenka súčasne
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Ak vás lákajú nie veľmi tradičné činnosti a chcete skĺbiť príjemné s príjemným – možno treba vyskúšať zvláštnu formu adrenalínu – svadba v zahraničí. Mnohé páry od tohto zväzku odrádza práve formálnosť, ktorá sa očakáva od svadby na Slovensku a nie každý má rád strojené tradičné oslavy a ceremónie, ktoré sú akýmsi zvykom.

Začať svoj spoločný život môžete na rozprávkových plážach pod palmami, ale aj v rušných mestách ďaleko on Slovenska. Je to istá forma úniku pred stresom a plánovaním tradičnej svadby. Dnes je možné uzavrieť právne platný sobáš v mnohých štátoch a najvyhľadávanejšie sú práve ostrovy – Seychely, Maurícius, Tahiti, Bora Bora, Srí Lanka, Bali, ...
kaplnka
Túžite po neklasickej kľudnej svadbe? Zosobášte sa na dovolenke.
zdroj: SXC/free

Všetky povinnosti a formality za vás vybaví váš koordinátor, pripraví sa hostina, obrad. Vašou úlohou je zúčastniť sa a vychutnávať si spečatenie si vašej lásky v raji. Za zmienku stojí sobáš na Maldivách, pretože je len symbolický. Zákony nepovoľujú sobášenie cudzích občanov. Maurícius napríklad povoľuje sobáše po 300 dňovej lehote od rozvodu prípadne úmrtia bývalého manžela/manželky. Tak isto povolenie na svadbu nedostanete bez lekárskej prehliadky s dôkazom, že žena nie je tehotná.

Väčšinou sa takéto svadby realizujú bez kruhu najbližších, ale ak tam chcete mať príbuzných – výber je na samotnom páre. Svadba je následne právne platná aj na Slovensku. O podmienkach sa treba informovať vopred a podľa toho vyberať destináciu. Určite budete potrebovať rodný list, doklad o právnej spôsobilosti, kópie cestovných pasov, ak ste rozvedení, po smrti manžela/manželky. všetko treba dokladovať. Doklady musia byť preložené do angličtiny a notársky overené kópie všetkých strán.

Formálne záležitosti sa posielajú elektronickou poštou v predstihu a originály si treba pribaliť so sebou. Po návrate domov si treba dať sobášny list preložiť súdnym znalcom do slovenčiny a odovzdať na matrike. O presných postupoch vás samozrejme informujú koordinátori.

Svadba v zahraničí na ostrove Maurícius

Maurícius
Maurícius je vulkanický ostrov.
zdroj: SXC/free

Nádherný vulkanický ostrov uprostred indického oceánu patrí medzi tie najexotickejšie miesta na planéte. Čisté ovzdušie, krásne pláže, zeleň, koralové útesy, zálivy a veselí ľudia. Biele piesočnaté pláže a krásna priezračná voda na pobreží a exotické rastlinstvo, potôčiky a vodopády vo vnútrozemí ostrova.

Ostrov má rozlohu 58x47 km a najkrajšie scenérie nájdete na juhozápade ostrova. Severozápadná časť ponúka rušný život plný zábavy. Každá časť ostrova je niečím špecifická a úplne odlišná. Ak si vyberiete svadbu v tomto raji, stačí ak dodáte potrebné dokumenty a o všetko sa za vás postarajú profesionáli na to určení. Samozrejme súčasťou svadby je hostina a všetko čo patrí k takejto dôležitej udalosti.

Svadba v zahraničí na ostrove Fiji

Fiji
Na Fiji sa môžete zosobášiť v jednej z takýchto kaplniek.
zdroj: SXC/free

Ostrov je určení pre všetkých – krásne pláže, priezračná voda, koraly, panenská príroda, očarujúci podmorský svet. Exotika dýcha z každej strany a dobrosrdečné obyvateľstvo je bodkou k dokonalosti. Určite tu uvidíte morské korytnačky, delfínov, raje, hviezdice, malé žraloky. Ostrov ukrýva pozoruhodnú kultúru a pestrú ponuku aktivít. Dovolenkovať môžete po celý rok vďaka miernemu tropickému podnebiu. Na svadobné obrady cudzincov sú na ostrove pripravení a navyše vám bude pridelený vlastný koordinátor, ktorý sa postará o všetky záležitosti.

Svadba v Polynézii – Tahiti a Bora Bora

Bora Bora
Polynézia je tiež úžasným miestom a očarí každého návštevníka svojou krásou.
zdroj: SXC/free

Ostrovy francúzskej Polynézie sa rozkladajú na ploche 4 milióny kilometrov štvorcových a obývaných je 118. Právne platnú svadbu si môžete vychutnať na ostrove Tahiti, Moorea a Bora Bora. Všetky ostrovy disponujú radnicou a následne svadobný obrad pokračuje na pláži.

Symbolickú svadbu môžete absolvovať na hociktorom ostrove, ale taký obrad bude bez následnej právnej platnosti. Dĺžka pobytu, forma obradu a ostatné záležitosti sú prispôsobené vašim požiadavkám. Rozprávkový sobáš v dedinke Tiki Village je zážitok na celý život. Oddáva vás kmeňový náčelník v chráme Marae. Všade kvety rôznych exotických druhov, manželský pár prichádza do chrámu na lodi, všade horia sviečky.

Ostrov Tahiti sa nazýva aj „ostrov srdca“. Tento sobáš je tiež symbolický. Ak chcete uzavrieť právny sobáš, musíte sa zdržiavať na území Francúzskej Polynézie minimálne mesiac a následne uzavrieť sobáš na úrade.

Svadba na Hawai

Hawaii
Hawai má množstvo krásnych exotických pláží.
zdroj: SXC/free

Maui - jedno z najkrajších miest na svete, o ktorom sa nám častokrát ani nesníva, poskytuje možnosť uzatvoriť právne platný sobáš. Považuje sa za najkrajší spomedzi Havajských ostrovov – krásne pláže, vodopády, potoky, nezameniteľná fauna a flóra. Postará sa tu o vás slovenský koordinátor sobášov, pomôže vybaviť všetky potrebné dokumenty a následne na Slovensku zabezpečí legalizáciu. Všetko ostatné je na vás – vyberiete si šaty podľa predstáv a termín.

Obrad sa koná na rozprávkovej pláži za zvuku hawajskej gitary a nesmie chýbať ani tradičný hawajský tanec pre novomanželov. Je možné vybrať si aj iné miesto sobáša, ale ten na pláži sa považuje za najkrajší.

Svadba na Kajmanských ostrovoch

Kajmanské ostrovy
Aj takýto oddych na vás čaká na Kajmanských ostrovoch.
zdroj: Internet

V súčasnosti dovoľuje uzatvárať sobáše cudzincom a následne sú právne uznané na Slovensku. Cestovné kancelárie ponúkajú sobáše aj v tejto exotickej destinácii a zabezpečia všetky potrebné doklady a celý obrad. Kajmanské ostrovy ležia v Karibskom mori.

Súostrovie tvoria 3 ostrovy Grand Cayman, Cayman Brac a Little Cayman. Upútajú hlavne čistučkým priezračným morom, koralovými útesmi a samozrejme podmorským svetom. Na svoje si prídu aj milovníci histórie a kultúry.

Svadba v Las Vegas

Las Vegas
V Las Vegas sa uskutočňuje pravdepodobnej najviac svadobných obradov na svete.
zdroj: SXC/free

Ročne si tu povie svoje áno takmer 200 tisíc párov. Takáto svadba nemá nič spoločné s tými rozprávkovými z ostrovov a mnoho párov sobáš anuluje ihneď po návrate domov. Kaplnky nájdete na každom rohu a za 50 dolárov dostanete potvrdenie od miestneho úradu. Za peniaze sa kúpi všetko – svedkovia, kytica, lacné šaty. Hromadné svadby sa konajú na sviatok svätého Valentína.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Lucka
pred rokmi
Osobne si neviem predstaviť, že by sme mali svadbu niekde preč :) Viem si predstaviť, že je to pre páry, ktoré si nepotrpia na veľké slávnosti a iné páry, ale my máme vo zvyku robiť veľké svadby a hlavne sa tam stretnem s ľuďmi, ktorých som už trebárs dlhšie nevidela. Budúci rok máme svadbu aj my a tuším som týmto článkom trošku inšpirovaná na svadobnú cestu :) Uvidíme ako nám to finančne bude vychádzať, ale ak by nevychádzalo, tak to posunieme viac k zime ;) však na rovníku to je jedno kedy pôjdeme. Skvelý typ na www.obrucky-rydl.sk, už som si tam vyhliadla jedny obrúčky, tak uvidíme čo mi na ne povie snúbenec. Najlepšia je jednoduchá klasika :)

 

Diskusné príspevky (13)

Fotografia
Erika Timková
pred rokmi
Ako nevravím, že to nie je pekné, ale je to vhodné skôr pre takých, čo majú malé rodiny... osobne mi je ťažké pomyslenie, že by som na svojej svadbe nemala svojich blízkych, ktorí mi tak pomáhali počas školy a potom aj v rôznych okamihoch môjho života. Nedávno som videla krásny film o svadbách a dokonca aj film, kedy sa mladí brali bez rodičov a tých to veľmi sklamalo, takže sme si povedali, že si urobíme krásnu veľkú svadbu na ktorej sa naozaj zijde celá família :) už teraz sa teším. Už máme aj zakúpené krásne obrúčky, ako stále dosť, ale zasa je to pamiatka hádam na celý život ;) http://www.obrucky-rydl.sk/snubni-prsteny-model-c-365-02
Fotografia
Denisa
pred rokmi
Kamarátka mala svadbu na Islande a vyzeralo to naozaj nádherné :) Žiaľ ja si neviem predstaviť, že by na našej svadbe neboli naši súrodenci a rodičia. Sú to pre nás najdôležitejší ľudia na svete :) Plánujeme už svadbu vo februári, keď vykopeme zemiaky :D :D a včera sme si vybrali obrúčky: http://www.obrucky-rydl.sk/img/auto/1/0/364.jpg už aby boli doma :) Takmer všetko zariadené a potom pôjdeme na svadobnú cestu buď do Thajska alebo na Bali :)
Fotografia
Emka33
pred rokom a pol
ja som na takej svadbe bola :) boli sme na Islande a bolo to nádherné :) Žiaľ kamarátka už nemá rodinu a jej manžel nemá dobrý vzťah so svojou rodinou, takže sa rozhodli to uskutočniť v kruhu najbližších :) No a teraz sa ideme brať my :) ŽIaľ mimo hranice to neurobíme, pretože my naopak máme veľkú rodinu. Od svojho budúceho som dostala zásnubný prstienok v podobe malej perličky a potom som našla tento krásny článok :) https://www.obrucky-rydl.sk/zaujimavosti/perly-kuzlo-luxusu-nielen-k-zvlastnej-prilezitosti
Fotografia
Anonym
pred rokom a pol
My sme boli s manželom na Bora Bora, mali sme tam svadbu a potom aj dovolenku :) Bol to super nápad pretože na dovolenke bola s nami aj naša rodina. Skoro všetko sme zabezpečili tam na mieste takže sme veľa toho so sebou netrepali. Zo slovenska som si jedine zobrala šaty pretože boli po mojej mamine a kúpili sme si u Rýdla na Slovensku svadobné obrúčky. Inak všetko sme mali krásne prichystané na Bora Bora. Ak vám mám povedať pravdu bolo to nádherné ako v rozprávke! A pokiaľ si nepotrpíte na veľkej a honosnej svadbe tak vám určite odporúčam spojiť svadbu s dovolenkou ak sa vaša rodina vie dostaviť na dané miesto je to nádherný zážitok ako pre vás tak aj pre nich a tiež relax od každodenného stresu. Ale je pravda, že aj na Slovensku sa dá kde dovolenkovať :) máme nádhernú krajinu a hlavne hory.
Fotografia
Amálka
pred rokom a pol
My sme tak svadbu mali :) Bolo to riadne super :) akože najprv takú tú súkromnú a následne musela byť riadne veľká svadba u nás doma :) Tiež sme si zakúpili obrúčky v Bratislave od Rýdla a nebanujem :) Sú krásne a hlavne nevytŕčajú tak z radu, kamienky sme si nedali a dali sme si matné červené zlato, na vnútro obrúčky sme si dali meno toho druhého a samozrejme dátum svadby aby sme nezabudli, kedy máme sláviť výročie ;)
Fotografia
Nikola
pred rokom
Znie to úplne čarovne! Svadba aj dovolenka v jednom to je asi sen nie jedného paru. Ale kameň úrazu nastáva pri otázke.. a z kadiaľ na to ?? vždy som si to predstavovala tak, že by sme sa s priateľom vzali na Fiji, kde by sme zavolali ak našich najbližších. Pravdaže by sme im museli zaplatiť letenky a ubytovanie, jedlo. A všetko ostatne okolo svadby. Takze pri kalkulácii som sa tohto snu rýchlo vzdala, síce je to nádherne ale a pre nás čo zarobíme ledva na zaplatenie vody, dosť nereálne ?? avšak mám kamarátku, ktorá je z bohatej rodiny a ona s manželom mala svadbu na hawaii. Vraj to bolo niečo úplne nádherne a romanticko rozprávkové. Avšak dali za to nemalé peniaze. Ale to hlavne, obrúčky si zabudli pri tom zhone kúpiť, takže im rodicia ešte na Slovensku kupovali obrúčky od Rydla a leteli tam skôr ?? ale videla som fotky fakt nádherne to mali ?? hlavne hawaii je úplne úžasný a už len to miesto samo o sebe je magické, hlavne ako píšete Maui, ktoré je úplne čarovne. Ale mne by nevadila dovolenka a svadba na akomkoľvek ostrove, nie som náročná ?? môžem len snívať
Fotografia
Darinka
pred rokom
My sme tento rok mali tiež svadbu v zahraničí :) Najprv sme mali len takú malinkú, že my dvaja a svedok a potom sme si to zopakovali aj na Slovensku :) Kúpili sme si krásne prstienky: https://www.obrucky-rydl.sk/snubni-prsteny-model-c-361-02, ja som si teda dopriala aj kamienok :) Svadbu sme mali na Maledivách a bola naozaj super :) Pôvodne sme chceli ísť na svadobnú cestu na Kubu, ale žiaľ mrzí ma, ako to tam celé vyzerá :/ Dúfam, že čoskoro im bude svitať na lepšie časy
Fotografia
Daenka
pred rokom
Exotické svadby sú super. Mne by bolo skôr ľúto, že tam nie je aspoň moja najmilšia rodinka. Takže my volíme klasiku - v našej rodnej dedinke a následne ideme do exotiky na svadobnú cestu :) Tiež sme si zakúpili obrúčky z www.obrucky-rydl.sk a som milo prekvapená aká kvalita to je :) Budeme mať síce malú svadbičku, ale za to chceme do nej vložiť toľko lásky, aby na ňu naši nezabudli °:)
Fotografia
Miluška
pred rokom
Tak ja som veľmi chcela mať svadbu aj dovolenku súčasne, pozerala som aj cenu koľko by to bolo aj všetko okolo toho, letenka ubytko. Ale v tom mi ťuklo, že ak budeme mať svadbu a dovolenku súčastne tak musíme so sebou zobrať aj hostí, kt. by sme chceli pozvať na svadbu a to hneď treba platiť letenku ubytovanie jedlo a všetko s tým spojené. Plus ešte kupovať veci na svadbu, obrúčky, tortu atď. Nakoniec nám obrúčky kúpili rodičia od Rýdla, ktoré sme si vybrali a mali sme svadbu tu. Ledva nám to vyšlo finančne tu takže si neviem predstavť ako by sme s finančne boli na tom tam.
Fotografia
IvankaT.
pred rokom
V pohode, my sme mali minisvadbičku na Maledivách :) A potom sme si to užili s rodinou ešte raz :) Prišlo nám to super sa vziať a keď už sa naskytla príležitosť tak prečo nie? :) Akurát obrúčky boli problém, ale tie sme si nakoniec kúpili až po príchode na Slovensko. Pozerali sme sa na viacero typov, ale nakoniec sme si objednali cez https://www.obrucky-rydl.sk/ a sú úplne super ;)
Fotografia
AnnaM
pred 3 rokmi
Začať svoj spoločný život môžete na rozprávkových plážach pod palmami, ale aj v rušných mestách ďaleko on Slovenska. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/cestopisy/svadba-a-dovolenka-sucasne/

Tak na Bora Bora asi pôjdeme na svadobnú cestu :) Neviem si predstaviť, že by som nemala počas tak dôležitého dňa mojich najbližších. Už som si si čítala všetko potrebné na svadbu a okolo svadby, predsa len potrebujeme doladiť všetky drobnosti. Už máme aspoň obrúčky, ešte že existujú e-shopy, kde sa dajú kúpiť aj krásne obrúčky ako napríklad obrucky-rydl.sk. Už máme aj grafika, ktorý nám spraví pozvanky+ menovky. Sála, fotograf a kameraman sú už tiež zajednaní. Šaty mám vyhliadnuté, ale budem si len požičiavať :)
Fotografia
Danka
pred 2 rokmi
Las Vegas je také komerčné, všetci by chceli ísť do Las Vegas ale vlastne nevedia, koľko to stojí :) taká Bora Bora by mohla byť zaujímavá :) Síce sama si neviem predstaviť, že by som sa tam vydávala, no znie to určite veľmi zaujímavo :) Ďakujem za zaujímavú stránku na www.obrucky-rydl.sk, určite sa tam pozriem , budem potrebovať si pozrieť nejaké tie prstienky, aby som vedela vôbec v akej cene sa zvyčajne zlaté obrúčky pohybujú :)
Fotografia
Adriana
pred 2 rokmi
Fu, tak znova nejaká zaujímavá inšpirácia. My síce budeme mať svadbu na Slovensku ale veľmi rada si dám poraidť od odborníkov, lebo budeme chcieť ísť potom na dovolenku. Šetrila som si našťastie a tak mi to aj vyjde :) Keby som na to nemyslela, tak dopadnem asi ako kamarátka, ktorá bola vystresovaná a ešte aj nestíhali nič. My už máme prstienky. Nechala som sa práve inšpirovať taktiež zaujímavými prstienkami z webu www.obrucky-rydl.sk a hlavne super je to, že som si tam mohla nastaviť veľkosť prstienkov. Potom sme ich len odskúšali a máme o starosť menej :) Bora Bora by mohla byť viac ako zaujímavá pre svadobnú cestu, boli ste tam už niekto?:) alebo nejaké kúpele?
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Členovia kapely si neurčili, koľko by chceli počas života odohrať koncertov, no faktom je, že už čoskoro sa dostanú cez prvú tisícku.
pred 7 rokmi
Špeciál Mini WRC, ktorým chce značka Mini patriaca do koncernu BMW zasiahnuť do boja o vavríny v svetovom šampionáte rallye...
pred 4 rokmi
Fascinujúci dobrodružný príbeh utajenej kráľovnej a jej nebezpečnej cesty na trón.
pred 7 rokmi
Vytvorenie špeciálnych jednotiek vo veľkých nemocniciach na Slovensku by mohlo zlepšiť terapiu pacientov, ktorí prekonali srdcovú príhodu.
pred 6 rokmi
Oscarový Robin Williams stvárni jedného z ôsmich amerických prezidentov, ktorí by sa mali objaviť vo filme The Butler nakrútenom podľa skutočného príbehu.
pred 6 rokmi
Čoskoro odhaľujú, že to, čo vyzeralo ako jednoduchý drogový prípad, skrýva nebezpečenstvo islamského terorizmu ...
pred 7 rokmi
Úradujúci Zlatý slávik Richard Müller má na konte ďalší úspech! Jeho nový album „EŠTE“ je 11 dní po vydaní platinový! Horúcej novinky sa predalo už 7 tisíc kusov.
pred 6 rokmi
Na najväčšom maďarskom festivale, ktorého hlavný program sa začne v stredu 8. augusta, vystúpia Placebo, Hurts, Korn, The Stone Roses, The xx, The Pogues, The Horrors, Two Door Cinema Club, Lamb, LMFAO...