Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nerobte kompromisy - ak do kúpeľov, tak do Karlových Varov

Zdroj: Paper Life, redaktor: Sandy, pridané: 10.02.2016

Pri pobyte v Bohemia-lázních v Karlových Varoch si užívajte
Nerobte kompromisy - ak do kúpeľov, tak do Karlových Varov
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Ak sa chystáte tento rok do kúpeľov, tak pouvažujte nad Karlovými Varmi. Pre obyvateľov Čiech a Moravy, ale aj Slovenska sú Karlove Vary synonymom kúpeľníctva a métou najvyššej kvality. Kde inde, ak nie vo Varoch, sú sústredené všetky atribúty spojené s kúpeľmi? Či už sú to na jednej strane liečivé prírodné termálne pramene, špičková lekárska starostlivosť, tradícia, kvalita, procedúry, alebo na druhej bohémske a kultivované prostredie, kultúrne podujatia, medzinárodná klientela a luxus. Nech už do Karlových Varov zavítate za relaxom, alebo kultúrou, nesklamú vás. Predovšetkým však urobíte to najlepšie čo môžete pre svoje zdravie. Je azda niečo dôležitejšie? Tak neváhajte a navštívte Karlove Vary.
 
Riaditeľ spoločnosti Bohemia-lázně (Bohemia kúpele), a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka, k tomu hovorí: ,,Naše zariadenia poskytujú ten najlepší pomer medzi kvalitou a cenou. Každý si môže zvoliť ubytovanie a procedúry podľa svojich možností. Poistencom zdravotných poisťovní stačí, ak si pri kúpeľných poukazoch budú žiadať Bohemia-lázně Karlove Vary. Naše kúpele spolupracujú so všetkými zdravotnými poisťovňami a hradené sú v nich liečebné kúpeľné pobyty s programom diabetologickým, rehabilitačným a rekondičným po onkologických ochoreniach. Ako jedny z mála kúpeľov ponúkame v rámci pobytu 24-hodinovú lekársku pohotovosť. Samoplatcovia u nás nájdu ubytovanie i s procedúrami už od 46 Eur na deň. Už od tejto ceny môžu u nás absolvovať okrem klasických liečebných pobytov aj niekoľkodňové wellness, relaxačné, rehabilitačné a regeneračné pobyty. Liečebné kúpeľné pobyty prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, umiestnených len pár metrov od karlovarských kolonád. Všetky kúry poskytujeme v novo vybavenej balneoprevádzke s viac ako 45 druhmi procedúr.“
 
Základom liečenia v spoločnosti Bohemia-lázně je pitie karlovarskej minerálnej vody. Na kvalite prírodného liečebného zdroja je priamo závislá kvalita liečenia. Karlovarské pramene sa pritom radia medzi najefektívnejšie prírodné zdroje v Európe. Na základe zdravotného stavu pacienta predpisuje lekár pitnú liečbu, aj množstvo konkrétneho prameňa. Denná dávka minerálnej vody sa pohybuje od 0,6 l a odporúča sa piť 3x denne vždy polhodinu až hodinu pred jedlom. Tento prírodný liečebný zdroj sa používa na liečbu ochorení zažívacieho traktu, poruchy látkovej výmeny (cukrovka, vyššia hladina tukov v krvi, dna). Teplé pramene sú využívané k pitnej kúre, na výplachy a ku kúpeľom. Najznámejším a hlavným karlovarským prameňom je Vřídlo (Žriedlo). Teplota Vřídla dosahuje 73 °C a tryská do výšky 12 metrov, pričom každú minútu na zemský povrch vytryskne 2000 l vody.
 
Karlove Vary sa chystajú v tomto roku na jednu z najvýznamnejších sezón. V roku 2016 uplynie 700 rokov od narodenia zakladateľa mesta, českého kráľa a rímskeho cisára Karola IV. V súvislosti s týmto výročím sa v Karlových Varoch uskutoční 6 veľkých akcií. Od 1. 5. 2016 do 30. 7. 2016 je to interaktívna výstava ,,Noc na Karlštejne“, v dňoch 6.-8. 5. 2016 začatie kúpeľnej sezóny, 3.-4. 6. 2016 Mattoni karlovarský karneval, 18. 6. 2016 Karel vo Varoch - hrané prehliadky, 2.-4. 9. 2016 Dni európskeho dedičstva, 3. 9. 2016 Príbehy z obory - ako to bolo naozaj. Viac o nich je na karlovyvary.cz .
 
Karlove Vary však majú čo ponúknuť počas celého roka. Návštevníci si tu vždy nájdu zaujímavé akcie, podľa svojich záujmov. V tomto roku je však ponuka obohatená o podujatia spojené so 700. výročím narodenia zakladateľa Karlových Varov, Karla IV. Atraktivita pobytu v Bohemia-lázních sa tak ešte zvýši a to pri nezmenených cenách.
 
,,Termíny spojené s konaním akcií sú najatraktívnejšie, preto sa vypredávajú medzi prvými. Neváhajte teda a spojte svoj zdravotný pobyt a relax s kultúrou a naplánujte si pobyt v našich kúpeľoch počas konania sa niektorej z pripravovaných kultúrnych akcií. Medzi trvalo najobľúbenejšie termíny každoročne patrí aj obdobie konania Medzinárodného filmového festivalu, či začatia kúpeľnej sezóny. Vo Varoch sú stále výstavy v Galérii umenia či v Becherovej vile, k dispozícii sú aj múzeá Becherovky, sklárne Moser, Múzeum voskových figurín a výlety do okolia. V prípade, že si klienti chcú urobiť dlhšie výlety, k dispozícii je im naša cestovná kancelária Kaleidoskop Travel. Predáva aj vstupenky na koncerty a to prostredníctvom portálu Infocentra Karlove Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz,“ upozornil J. Sluka.
 
Rad výziev v oblasti cestovateľských zážitkov ponúka blízkosť mesta Karlových Varov s hranicami so Spolkovou republikou Nemecko. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria Drážďany s galériou Starých majstrov, či mesto hudobného skladateľa Richarda Wagnera – Bayreuth, kde sa snúbi história s nákupmi. Tieto mestá sú vhodné aj na popoludňajšie výlety, keďže sa do nich návštevníci dostanú z Karlových Varov v priebehu 2 hodín. Ďalšie vyhľadávané miesta sú Praha a kúpeľný trojuholník, Český Krumlov a Mariánske Lázně so svojou spievajúcou fontánou a možnosťou zážitkovej večere v historických priestoroch pivovarskej reštaurácie Ve Skále. V blízkosti Karlových Varov je možnosť navštíviť hrad Loket, zámok Kynžvart alebo zámok Bečov s relikviárom sv. Maura.
 
Do Karlových varov je aj dobré dopravné spojenie. Z Brna trvá cesta autom 3 hod. 30 min. (autobusmi 5 hod.), z Ostravy za 5 hod. 13 min. a z Bratislavy trvá cesta autom 4 hod. 45 min. (autobusmi 6 hod. 45 min.).
 
Ďalšie informácie sú na: www.bohemia-lazne.cz .
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Tvrdí to prestížny americký finančný magazín, podľa ktorého sa spoločnosť obchoduje za 75-násobok svojho predpokladaného zisku na tento rok.
pred 3 rokmi
Pre veľký záujem pridáva veľký Vianočný galakoncert v Bratislave plný hostí!
pred 6 rokmi
Okrem speváka si v snímke zahrali aj Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula.
pred 10 rokmi
Metličky sú jemné skrútené žilky, ktoré presvitajú cez pokožku ako červenomodré lúče alebo vejárovitý vzor. Tvoria sa najmä na...
pred 10 rokmi
Foláty sú zlúčeniny kyseliny listovej, ktorá patrí medzi vitamíny skupiny B, nevyhnutný je teda jej pravidelný prívod stravou.
pred 9 rokmi
Spomienkový koncert venovaný Kráľovi popu Michaelovi Jacksonovi, ktorý sa bude konať 8. októbra v Cardiffe rozdelil rodinu populáreho hudobníka.
pred 6 rokmi
V stravovaní prevláda množstvo mýtov a často je zložité vyznať sa v nich. Ak chcete zrozumiteľné vysvetlenie toho, ako funguje náš metabolizmus, prečo priberáme, prečo nás prenasledujú rôzne choroby, siahnite po horúcej novinke Moderné paleo.
pred 9 rokmi
Lupienkou, teda odborne psoriázou, trpia asi 3% svetovej populácie, na Slovensku je počet pacientov s touto diagnózou približne dvestotisíc.