Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nerobte kompromisy - ak do kúpeľov, tak do Karlových Varov

Zdroj: Paper Life, redaktor: Sandy, pridané: 10.02.2016

Pri pobyte v Bohemia-lázních v Karlových Varoch si užívajte
Nerobte kompromisy - ak do kúpeľov, tak do Karlových Varov
Zdroj obrázku: Paper Life
 

Ak sa chystáte tento rok do kúpeľov, tak pouvažujte nad Karlovými Varmi. Pre obyvateľov Čiech a Moravy, ale aj Slovenska sú Karlove Vary synonymom kúpeľníctva a métou najvyššej kvality. Kde inde, ak nie vo Varoch, sú sústredené všetky atribúty spojené s kúpeľmi? Či už sú to na jednej strane liečivé prírodné termálne pramene, špičková lekárska starostlivosť, tradícia, kvalita, procedúry, alebo na druhej bohémske a kultivované prostredie, kultúrne podujatia, medzinárodná klientela a luxus. Nech už do Karlových Varov zavítate za relaxom, alebo kultúrou, nesklamú vás. Predovšetkým však urobíte to najlepšie čo môžete pre svoje zdravie. Je azda niečo dôležitejšie? Tak neváhajte a navštívte Karlove Vary.
 
Riaditeľ spoločnosti Bohemia-lázně (Bohemia kúpele), a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka, k tomu hovorí: ,,Naše zariadenia poskytujú ten najlepší pomer medzi kvalitou a cenou. Každý si môže zvoliť ubytovanie a procedúry podľa svojich možností. Poistencom zdravotných poisťovní stačí, ak si pri kúpeľných poukazoch budú žiadať Bohemia-lázně Karlove Vary. Naše kúpele spolupracujú so všetkými zdravotnými poisťovňami a hradené sú v nich liečebné kúpeľné pobyty s programom diabetologickým, rehabilitačným a rekondičným po onkologických ochoreniach. Ako jedny z mála kúpeľov ponúkame v rámci pobytu 24-hodinovú lekársku pohotovosť. Samoplatcovia u nás nájdu ubytovanie i s procedúrami už od 46 Eur na deň. Už od tejto ceny môžu u nás absolvovať okrem klasických liečebných pobytov aj niekoľkodňové wellness, relaxačné, rehabilitačné a regeneračné pobyty. Liečebné kúpeľné pobyty prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, umiestnených len pár metrov od karlovarských kolonád. Všetky kúry poskytujeme v novo vybavenej balneoprevádzke s viac ako 45 druhmi procedúr.“
 
Základom liečenia v spoločnosti Bohemia-lázně je pitie karlovarskej minerálnej vody. Na kvalite prírodného liečebného zdroja je priamo závislá kvalita liečenia. Karlovarské pramene sa pritom radia medzi najefektívnejšie prírodné zdroje v Európe. Na základe zdravotného stavu pacienta predpisuje lekár pitnú liečbu, aj množstvo konkrétneho prameňa. Denná dávka minerálnej vody sa pohybuje od 0,6 l a odporúča sa piť 3x denne vždy polhodinu až hodinu pred jedlom. Tento prírodný liečebný zdroj sa používa na liečbu ochorení zažívacieho traktu, poruchy látkovej výmeny (cukrovka, vyššia hladina tukov v krvi, dna). Teplé pramene sú využívané k pitnej kúre, na výplachy a ku kúpeľom. Najznámejším a hlavným karlovarským prameňom je Vřídlo (Žriedlo). Teplota Vřídla dosahuje 73 °C a tryská do výšky 12 metrov, pričom každú minútu na zemský povrch vytryskne 2000 l vody.
 
Karlove Vary sa chystajú v tomto roku na jednu z najvýznamnejších sezón. V roku 2016 uplynie 700 rokov od narodenia zakladateľa mesta, českého kráľa a rímskeho cisára Karola IV. V súvislosti s týmto výročím sa v Karlových Varoch uskutoční 6 veľkých akcií. Od 1. 5. 2016 do 30. 7. 2016 je to interaktívna výstava ,,Noc na Karlštejne“, v dňoch 6.-8. 5. 2016 začatie kúpeľnej sezóny, 3.-4. 6. 2016 Mattoni karlovarský karneval, 18. 6. 2016 Karel vo Varoch - hrané prehliadky, 2.-4. 9. 2016 Dni európskeho dedičstva, 3. 9. 2016 Príbehy z obory - ako to bolo naozaj. Viac o nich je na karlovyvary.cz .
 
Karlove Vary však majú čo ponúknuť počas celého roka. Návštevníci si tu vždy nájdu zaujímavé akcie, podľa svojich záujmov. V tomto roku je však ponuka obohatená o podujatia spojené so 700. výročím narodenia zakladateľa Karlových Varov, Karla IV. Atraktivita pobytu v Bohemia-lázních sa tak ešte zvýši a to pri nezmenených cenách.
 
,,Termíny spojené s konaním akcií sú najatraktívnejšie, preto sa vypredávajú medzi prvými. Neváhajte teda a spojte svoj zdravotný pobyt a relax s kultúrou a naplánujte si pobyt v našich kúpeľoch počas konania sa niektorej z pripravovaných kultúrnych akcií. Medzi trvalo najobľúbenejšie termíny každoročne patrí aj obdobie konania Medzinárodného filmového festivalu, či začatia kúpeľnej sezóny. Vo Varoch sú stále výstavy v Galérii umenia či v Becherovej vile, k dispozícii sú aj múzeá Becherovky, sklárne Moser, Múzeum voskových figurín a výlety do okolia. V prípade, že si klienti chcú urobiť dlhšie výlety, k dispozícii je im naša cestovná kancelária Kaleidoskop Travel. Predáva aj vstupenky na koncerty a to prostredníctvom portálu Infocentra Karlove Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz,“ upozornil J. Sluka.
 
Rad výziev v oblasti cestovateľských zážitkov ponúka blízkosť mesta Karlových Varov s hranicami so Spolkovou republikou Nemecko. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria Drážďany s galériou Starých majstrov, či mesto hudobného skladateľa Richarda Wagnera – Bayreuth, kde sa snúbi história s nákupmi. Tieto mestá sú vhodné aj na popoludňajšie výlety, keďže sa do nich návštevníci dostanú z Karlových Varov v priebehu 2 hodín. Ďalšie vyhľadávané miesta sú Praha a kúpeľný trojuholník, Český Krumlov a Mariánske Lázně so svojou spievajúcou fontánou a možnosťou zážitkovej večere v historických priestoroch pivovarskej reštaurácie Ve Skále. V blízkosti Karlových Varov je možnosť navštíviť hrad Loket, zámok Kynžvart alebo zámok Bečov s relikviárom sv. Maura.
 
Do Karlových varov je aj dobré dopravné spojenie. Z Brna trvá cesta autom 3 hod. 30 min. (autobusmi 5 hod.), z Ostravy za 5 hod. 13 min. a z Bratislavy trvá cesta autom 4 hod. 45 min. (autobusmi 6 hod. 45 min.).
 
Ďalšie informácie sú na: www.bohemia-lazne.cz .
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
7. októbra vydá vydavateľstvo Parlophone nový mix legendárneho singla Davida Bowieho Sound And Vision.
pred 12 rokmi
Smrteľné srdcové infarkty sú pravdepodobnejšie u ľudí, ktorí strávia desaťročia vo veľmi znečistených oblastiach.
pred 4 rokmi
Producent David Guetta oznámil vydanie nového albumu. Platňa Listen vyjde 24. novembra 2014 a predznamenáva ju singel Dangerous.
pred 5 rokmi
Bratislava vyhlásila verejnú súťaž na zabezpečenie bežnej údržby a celoročných opráv výtlkov na vlastných pozemných komunikáciách počas štyroch rokov.
pred 6 rokmi
Novinka Chlapec v kufri je skvelý krimi triler s hlavnou hrdinkou, ktorú si zamilujete.
pred 8 rokmi
Ak chceme pátrať po úplných začiatkoch zrodu prvej antikoncepcie, zavedie nás to až do čias domorodej kultúry primitívnych kmeňov.
pred 12 rokmi
Niekedy sa stane, že z nejakých príčin musíte na dlhšiu dobu prerušiť tréningy. Bolia vás nohy? Potom robte všetko možné pre trup. To, že nemôžete precvičovať celé telo, ešte neznamená, aby ste prestali trénovať úplne.
pred 5 rokmi
Bez mučenia priznávam, že Kingovi na chuť prichádzam len postupne. Joyland bola moja „druhotina“ od neho a po 22.11.1963, z ktorej som bola nadšená som sa už nevedela dočkať strašidelnej novinky.